Obchodník s autami Jerry Lundegaard má finančné problémy, ktoré sa rozhodne riešiť tak, že si najme dvojicu kriminálnikov, aby uniesli jeho ženu kvôli výkupnému, ktoré budú požadovať od jeho bohatého svokra. Tento nápad sa stal začiatkom série zlých rozhodnutí, ktoré priniesli smrť mnohým ľuďom. Dnes už kultový nezávislý thriller, ktorý vyniká typickým coenovským čiernym humorom získal dva Oscary z celkovo siedmych nominácií. (STV)

Helo

Hudba hezká, některé dialogy zábavné, jednotlivé scénky dobré (ač jich je polovina úplně mimo příběh (číňan Mike? wtf?)), ale jako celek to prostě nedrží pohromadě a nudí to. ()

Aiax

Společně s Millerovou křižovatkou a Big Lebowskim nejlepší Coenovic film. A jak to tak vypadá, už to tak asi zůstane. ()

FilmFan24

Není nad to, když kriminální případ vyšetřuje ženská! A jaká ženská. Tahle "Marge " McDormand mě teda dostala svým nadhledem a klidem i v pokročilém stádiu těhotenství! ()

Hamaradža

Fajnšmekerská intrigárska pochutina s tradične Coenovsky dokonalými postavičkami, snehovobielym chladným vizuálom a neodolatelne čiernohumornou arómou. Napriek tomu že do päťhviezdy mi niečo chýbalo, ide o ďalší Coen bros vydarený kúsok, ktorý u mňa možno ešte dozrie časom. "Mike Yanagita, remember me?" "Mike Yanagita?" "JÁ!" "Well...JÁ!" ()

JohnMiller

Nebol to ani poctivý thriller ani poriadna čierna komédia. Nenachádzala sa tu poriadna dávka čierneho humoru. Ono to tu miestami bolo všetko ale skôr to na mňa pôsobilo sucho. Bolo to celé mdlé hoci bol scenár vyšperkovaný do detailu. Charaktery mi nesadli vôbec. Malo to podobný herecký feeling ako Big Lebowski ale nemôžem si pomôcť, nebolo to ono. Hoci mi tu vadilo viac než len zopár vecí, nemôžem si pomôcť, páčilo sa mi to. Bolo to dobré. Coenovci majú veľmi svojrázny štýl a ja im to žeriem. ()

major.warren

Fargo je pro mě srdcová záležitost a navždy už můj nejoblíbenější film od Coenů. Těhotnou šerifku (výborná Frances McDormand) na stopě zločinných packalů (geniální dvojka Steve Buscemi / Peter Stormare) a jejich najímatele (dokonalý blb William H. Macy) v mrazivém prostředí zasněžené Minessoty si vždycky vychutnám až do konce. Mrazivost ještě umocňuje kamera Rogera Deakinse a minimalistická hudba Cartera Burwella. Cynicky svérázný humor bratrů Coenových nezná mezí (naštěstí). U scény s drtičkou se např. pokaždé válím smíchy a třesu se zároveň. Kultovní krimi thriller.  U mě to nejlepší hodnocení. Dva Oscary za nejlepší herečku a původní scénář. ()

Skip

Brutální, drsné, milé, něžné i komické. Takové je Fargo. A ještě k tomu hodně mrazivé. Coeni sedli, napsali, natočili a my si můžeme užívat skvělý film a skvělé herce. Dobrá práce, chlapi. ()

Dexter1

Skvelé dialógy vo filme poučujúcom, že žiadny zlý skutok neostane nepotrestaný. A tá chladná krajina vôkol bola strhujúca. ()

hygienik

Tak som si povedal, že zvýšim svoj kultúrny rozľlad a pozriem si nejaký kvalitný film z top 200. Všade samé pozitívne ohlasy na Fargo. Zdal sa to byť priemerný thriler až kým sa tam neobjavila tá šerifka s výrazom veveričky z IceAge, ktorá neuveriteľne prehrávala. Od tej chvíle sa to zvrhlo na podpriemernú čiernu komédiu aj napriek rastúcemu počtu vrážd (pochybujem, že by človek v akomkoľvek duševnom rozpoložení - vraj podľa skutočnej udalosti - vraždil hocikoho, len preto, že ho videl alebo naštval, to by ten jedinec bol psychopat). Ten scenár je podľa mňa na thriler príliš psychologicky aj dejovo povrchný a nedotiahnutý. Ak to mala naozaj byť čierna komédia, tak som sa nesmial. Samozrejme, že som videl filmy s podobnými nedostatkami miliónkrát a neraz sa mi aj páčili, ale to boli TV filmy, teenage veci a komédie - a priori som od nich veľa nečakal. Nemôžem sa predsa uspokojiť s rovnako nízkou latkou v prípade kultového snímku! ()

marleyy

90% Objevil jsem zde velmi zajímavou herečku Frances McDormand, která opravdu podala nevšední výkon a vyrovnala se takovým esům jako Buscemi a Stormare. Příběh, režie je hodně originální a specifická. A humor bratří Coenů ten je moc dobrej. ()

Aleee89

Fargo není mé první setkání s bratry Coenovými. Po zhlédnutí můžu říct, že to není ani setkání poslední, podle toho, co jsem zatím viděla, se mi jejich filmy líbily. Je to takový svěží a nehollywoodský závan, povětšinou příjemný. Tady byl výborný příběh a scénář, hezky udělaná výtvarná stránka, do toho skvělé herecké výkony - spousta herců, kteří mívají menší role, a to hlavně v nezávislých filmech, ale zato si je vždy pamatujete, ač to nejsou hvězdy, které by vymetaly večírky a objevovaly se pravidelně v časopisech. Fargo je z Coenovic počinů zatím možná nejlepší. Jak se mi do toho zprvu nechtělo, tak teď rozhodně nelituji. ()

K.B.L.

Lehká černá komedie, kde mi chybí gradace a zakončení. Asi to má být spíše o průběhu a nesmyslnosti jednání, což se mi moc líbilo, ale dle mého názoru jde o trochu nadhodnocený snímek. Velké plus dávám McDormand a Buscemimu ()

kajas

Netradiční černohumorný thriller, ve kterém každou minutu čekáte, kdy to "domácí vraždění" odskáče někdo další. Nad oceněním hereckého výkonu Frances Oscarem ale musím jenom kroutit hlavou. Její postava nerozumí světu, ve kterém se vraždí pro trochu peněz, ale za to afektované "yeah" snad v každé větě si zasloužila minimálně pár facek ;). ()

Foma

Viděno po seriálech, takže jaksi to získalo ještě větší půvab. Ale jinak tento film i seriály ukazují, jak je Amerika nemocná, což úplně nevím, jestli si toho tvůrci byli úplně vědomí. ()

wipeout

Nemôžem si pomôcť ale mne to až tak vinikajúce absolútne nepripadalo. Herci síce hrali značný nadpriemer no na mňa to celé pôsobilo až príliš uspávajúco. Áno zabitie človeka je hrozný čin ale mne osobne to pripomínalo skôr dokument o jednej tragickej udalosti.Nedá sa síce poprieť,že atmosféra zimnej krajiny a hudba boli výborné ale celkovo je film až príliš preceňovaný, alebo je to možno tím, že to bolo len prvé mnou uzreté dielko z Coenových tvorby. ()

Parlay

S bratry Coenovými bych si zřejmě u pivka moc dobře nepokecal... Dialogy, které mají za účel svojí směšností pobavit, mně bohužel připadaly pouze směšné. Takřka všichni Coenovic filmy chválí... Zřejmě budu výjimkou potvrzující pravidlo. ()

GILLWANDER

Frago je zvláštny film. Je plný irónie a čierneho humoru. Na jeho dôkladnom vyznení dopomáha i Burwellov senzačný soundtack. Všadeprítomný sneh tu dotvára takú atmosféru, ako nikde inde. Postavy sú plné pekných myšlienok. Každá má iný účel a vopred stanovený ciel. Ako u Biga Lebowského, tak i tu, dávam po druhom zhliadnutí o * hore... ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Noir bez předsudků bude stěžejním tématem 9. ročníku Noir Film Festivalu, který se letos stěhuje na nové místo – hrad Český Šternberk, v jehož pěti interiérových sálech a na hradním nádvoří bude od… (viac)

Coeni míří na Netflix

15.10.2016

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)