Prepadnutie vo vzduchu

• Česko Přepadení ve vzduchu (viac)

Bežný let na linke Florida - Los Angeles. Na palube lietadla sa stretávajú dvaja muži, ktorí sú si síce v mnohom podobní, no v jednom zásadne odlišní - prvým je černoch John Cutter (Wesley Snipes), špičkový protiteroristický expert, ktorý sa po tragickej smrti svojej ženy stiahol z aktívnej služby a teraz letí do Los Angeles, aby nastúpil na nové miesto. Veľmi inteligentný, odvážny a predovšetkým profesionálny. Tým druhým je beloch Charles Rane (Bruce Payne), preslávený terorista obvinený z ozbrojeného únosu štyroch lietadiel a cestujúci s putami na rukách do Los Angeles na súd. Veľmi inteligentný, odvážny a šialený. Zabíja s okúzľujúcim úsmevom, s chuťou a bez výčitiek. Rane sedí len niekoľko radov za Cutterom a úprimne povedané, nemá vôbec v úmysle doletieť do L.A. So svojimi spoločníkmi zabije agentov FBI, pilota a preberá kontrolu nad lietadlom i dvoma stovkami ľudských životov. Zastaviť ho môže iba jediný človek - neozbrojený Cutter, pasažier zo sedadla č. 57. Vysoko v oblakoch a neskôr i na zemi prebieha súboj sily, inteligencie a vôle... (TV Markíza)

kwaicheng odpad!

Film z doby, kdy ženy nosili na hlavě podivné kudrny a muži podivné oblečení. Nezávisle na jakékoliv podivné době je tenhle snímek špičková volovina. ()

Sign

No, tak rozhodně jsem viděl lepší filmy s Wesley než tento, Bruce jaksi moc neznám a ani jej nevyhledávám takže ohledně mne nebyl zas tak špatný ale nevím proč, připadalo mi že dost přehrává než hraje, film byl velice průměrný, pro některé až podprůměrný, hlavním plusem filmu je Wesley a to že film má jenom hodinu a čtvrt nato jaky má scénář a jeho provedení, kdyby ve filmu nehrál můj oblíbeny Wesley tak bych mu dal snad i jen 2 hvězdičky ()

danny_21

Wesley je sice tvrďák jak se patří, přesto mi tahle ve všech směrech klasická podívaná na svou dobu ( good tough guy, bad tough guy, samička a teroristi ) žádné velké potešení nepřinesla. Béčko jak vyšité, Snipese lepší kousky ještě čekali - 45 %. ()

Acrobat odpad!

Tak trochu infantilne pôsobiaci film to dokazuje aj pri potrebe točiť scény na detskom kolotoči. Asi takto pôsobí celá znoška blbostí ktoré produkuje tento hlbší priemer. Nevýrazná réžia spolu s dementnou kamerou a beznádejnou snahou o napätie hyzdí aj fantómový prejav hercov až po kvázi vyrazené dvere v lietadle, ktoré však evidentne stojí v štúdiu. Niet vôle vybaviť si pozitívne pocity, iba mozgové skartovanie všetkých dojmov. Ani zábava, ani komédia ale ani akcia. (videné 20.06.2018, DajTo archív) ()

rublik05

Těšil jsem se na Wesleyho Snipese a tajně jsem doufal, že mě konečně překvapí a objeví se v nějakém povedeném akčňáku. Bohužel zase nic. Přepadení ve vzduchu je ve své podstatě strašně nepovedený film, který je v první řadě šíleně nudný a absolutně bez nápadu. Z herců mě nezaujal prakticky nikdo, největším zklamáním pro mě byl asi hlavní záporák, ten mi vážně nesedl, byť je teda řádně slizký a nechutný. Snímek je ve všech ohledech průměrný, logika jde většinu času stranou, pro mě velké zklamání. 4/10. ()

Nix

Celkem povedený filmek. Wesley je tu v pohodě a poprvé jsem tu viděl Bruce. Ten jeho ksicht a grimasy, on umí být záporák. Jen škoda, že nedokázal hrát v něčem pořádným, ale aspoň tenhle film dokázal trochu vylepšit. ()

papadoce

Nikdy som nerozumel tomu prečo nebol Bruce Payne po takto ikonickej roli Charlesa Ranea obsadzovaný do prvoligových filmov. Zároveň vnímam Pasažiera 57 ako prelomový film v kariére Wesleyho Snipsea. Podľa mňa sa jedná o 80 minút svižnej zábavnej akčnej oddychovky. John Cutter ponaháňa Charlesa Ranea po tom, čo sa ho FBI pokúsi ako správneho najobávanejšieho leteckého únoscu a galgana na svete, eskortovať civilným letom. Áno, áno, scenárista bol totálny tupec. Samozrejme, všetko dobre dopadne, lebo za prvé Rane po výzve pilota zaujme núdzovú pozíciu 😂, za druhé Wesley je neporaziteľný; ,,Vždycky sázej na černou”. Zábavné a milé, miestami dokonca vtipné v duchu deväťdesiatok, tak prečo ste v číslach taký krutý. Vôbec tomu nerozumiete. ()

Sir Ludvig

Cernoch zachranuje lietadlo plne typickych bielych turistov. Velmi cudny film, ktory vykrada co moze. Napriek vsetkemu stoji za to ho vidiet. Perfektny zaporak a hudba pri uvodnych titulkoch :} ()

iz67

Samozřejmě je to hodně sentimentální - devadesátky všude. Ale jinak je to betelná srágora po všech stránkách. ()

horor2

Klasika, ve které se Wesley Snipes snaží zachránit cestující v letadle, které unese terorista Bruce Payne :-) Je to naivní, je to akční, nějaká ta hláška padne a samozřejmě je to hlavně zábavné. Poctivá akční záležitost. :-) ()

majk_n

Film, jehož účelem je dát vyniknout stoupající hvězdě W. Snipese. Ve všech směrech průměrný, snad jen vrchní záporák stojí za zmínku svým netradičním pojetím(ve své době, dnes již mnohokrát viděné) ()

kenny79

Snipes v nejlepších letech, jako protiteroristický expert letící za novou prací do Los Angeles. Letadlo je uneseno a životy cestujících jsou v ohrožení. ()

gefr

Někdo tu chtěl vytvořit novou Smrtonosnou past, ale nepovedlo se. Díky Snipesovu charismatu tak dostáváme alespoň kvalitní béčko. ()

Mikecat

Wesley je fajn ale ked nahana upirov, slaby scenar mu tu velmi nepomaha, slabe aj na 90te roky, vela nedotiahnutych scen, bitky hrane je to vidiet, ze je to umele. Film zhliadnuty pre Elizabeth Hurley ktora si tu zahrala zaporacku v podobe letusky s velkou pistolou s tlmicom pobehuje po lietadle, vela priestoru nedostala. Taka retro oddychova nahanacka na nedelny podvecer. Snad jedna hlaska stojaca za povsimnutie, utekajuci terorista v zabavnom parku pllnom asi 150tich ludi a velitel zahlasi: "chlap s modrymi gatami a bledym sakom-najdete ho!" ()