Prepadnutie vo vzduchu

• Česko Přepadení ve vzduchu (viac)

Bežný let na linke Florida - Los Angeles. Na palube lietadla sa stretávajú dvaja muži, ktorí sú si síce v mnohom podobní, no v jednom zásadne odlišní - prvým je černoch John Cutter (Wesley Snipes), špičkový protiteroristický expert, ktorý sa po tragickej smrti svojej ženy stiahol z aktívnej služby a teraz letí do Los Angeles, aby nastúpil na nové miesto. Veľmi inteligentný, odvážny a predovšetkým profesionálny. Tým druhým je beloch Charles Rane (Bruce Payne), preslávený terorista obvinený z ozbrojeného únosu štyroch lietadiel a cestujúci s putami na rukách do Los Angeles na súd. Veľmi inteligentný, odvážny a šialený. Zabíja s okúzľujúcim úsmevom, s chuťou a bez výčitiek. Rane sedí len niekoľko radov za Cutterom a úprimne povedané, nemá vôbec v úmysle doletieť do L.A. So svojimi spoločníkmi zabije agentov FBI, pilota a preberá kontrolu nad lietadlom i dvoma stovkami ľudských životov. Zastaviť ho môže iba jediný človek - neozbrojený Cutter, pasažier zo sedadla č. 57. Vysoko v oblakoch a neskôr i na zemi prebieha súboj sily, inteligencie a vôle... (TV Markíza)

SOLOM.

I když to vidíte už po desáté – patnácté, prostě to neomrzí. Je to sice akční naivní béčko, ale pořád má ten film něco do sebe. Wesley Snipes a koneckonců tenhle kousek nemůžou konkurovat podobně laděným filmům (viz Přepadení v Pacifiku nebo Smrtonosná past), ale já ho mám prostě rád. Bruce Payne slizký záporák a okouzlující mladičká Elizabeth Hurley si taky nevedli špatně. Ve své době jsem to docela žral, jasně dnes už by se na něm dala najít řada chyb, ale čert to vem. ()

Jenda

Průměrný akční film složený z několika předešlých filmů: Smrtonostná Past 2 - Blbej policajt, Přepadení v Pacifiku - Bývalý hrdina (Wesley Snipes), Boein 747 v ohožení - černošská letuška atd. Prostě nic co bychom nemohli vidět v jiném lepším filmu z tohoto prostředi. I když je tu ještě hlavní záporák Bruce Payne, který hraje v různých béčkových filmech tyto role které mu opravdu sednou. Nebýt jeho, tak by tento tuctový film s jedinou vtipnou hláškou dostal maximálně ** ()

Bauer

Lehce nadprůměrný film o přepadení v letadle.Rozhodně lepší než Boeing 747 v ohrožení.Wesley hraje standartně a Bruce Payne je super záporák. ()

Mordenroth

Charles Rane (vynikajúci Bruce Payne) sa touto snímkou zaradil medzi najlepších filmových zloduchov. A to myslím úplne vážne. S prižmúrením jedného oka - 90%. ()

Lacike

Arnie nas v Komande naucil ako sa z rozbehnuteho lietadla vystupuje a Wesley nas nauci ako sa do neho nastupuje. Na prvy pohlad tento film vyzera ako klasicky thriller odohravajuci sa v lietadle. Ale tvrdnut cely cas v lietadle sa tvorcom nepacilo a tak sa nasi hrdinovia neraz dostanu aj vonku na vychadzku. Vdaka tomu je film mixom thrilleru odohravajucim sa v obmedzenom priestore a standardneho akcneho filmu ale ani v jednom smere to nie je nic vynimocne. Chyba tu klaustrofobicka atmosfera a kedze sa z lietadla neustale odbieha, tak sa nedockame ani nejakej komplikovanejsej postupne gradujucej zapletky ako je bezne v podobnych filmoch, ktore si vystacia aj s mensou porciou akcie ale napriek tomu su nonstop napinave. A akcne pasaze mimo lietadla zase nie su dostatocne velkolepe, aby nejak vyrazne ohurili. Dost vidno, ze film nebol prilis drahy. Akciu tvori sem tam nejaky ten vystrel, obcas slusny kaskadersky kusok na kolotoci, ale prim tu maju bitky v ktorych sa Snipes predvedie v plnej parade. Z hercov tu dalej exceluje diabolsky Bruce Payne vo svojej zivotnej ulohe. Dalej pobavi vtipna postavicka, ktoru hra Tom Sizemore a mame tu aj dve krasky Alex Datcher a Elizabeth Hurley. Takze vysledkom je rutinny beckovy mix akcneho filmu a thrilleru, ktory v ani jednom zanri nevynika, ale vdaka sviznemu tempu a extremne kratkej stopazi nenudi. Proste oldschool jednohubka ktorej kvality ma dnes Wesley Snipes velke problemy zopakovat. 5/10. ()

Terva

Osud pasažérů letadla v rukou chladnokrevného zločince....... Scénář : David Loughery a Dan Gordon. Kamera : Mark Irwin. Hudba : Stanley Clarke. ()

corpsy

Už taká klasika v Snipesovej filmografii, ktorá sa rozhodne na nič väčšie netvári a to mu vylepšuje bodovanie. Svižné a nenudí. No ako vidím, som len jeden z mála. ()

MikO_NR_1909

V optimálnej miere dĺžky 80 minút je to tak akurát na povečerné oddychové pozeranie. W. Snipes sympatický, teroristi typickí zlodúšikovia. Rozhodne lepšie ako Vlak Smrti 1993. ()

Vojcl

Průměrný akčňák, který obsahuje všechny provařené motivy a postupy. Na druhou stranu, jako oddechovka na jedno podívání to funguje a Wesley Snipes je sympaťák!!!! ()

MATADOR

Jeden z mnoha akčních filmů, které jsem měl ve svém dětsví na VHSce a byl z nj odvařenej! Správně vyšinutý záporák a celkem ucházející Snipes s dobrou atmosférou. Po letech si pocit poněkud opadl, ale i tak se to dalo. ()

peto12

Mám rád aj filmy o lietadlách, takže Passeneger 57 a Air Force One patria medzi najoblúbenjšie filmy o lietadlách. Čo sa týka filmu, dejovo celkom dobré. Akčné scény sú výborné, k tomu výborný herec Wesley, zachráni všetkých cestujúcich. ()

Martin741

Sympaticky film z rannych 90. rokov, kde sa akcnymi scenami, prestrelkami a nahanackami nesetrilo. Herecke vykony su sice mizerne, ale ako funda akcnych peciek /Die Hard, Under Siege/ sa to da kedykolvek pozerat. 67 % ()

bourec

Příjemný osvěžení s hercem,kterej teď už bere kde co.Já tvrdim,že je to touhle zkravenou dobou,a zdegenerovanejma divákama.Bohužel.80%. ()