Prepadnutie vo vzduchu

• Česko Přepadení ve vzduchu (viac)

Bežný let na linke Florida - Los Angeles. Na palube lietadla sa stretávajú dvaja muži, ktorí sú si síce v mnohom podobní, no v jednom zásadne odlišní - prvým je černoch John Cutter (Wesley Snipes), špičkový protiteroristický expert, ktorý sa po tragickej smrti svojej ženy stiahol z aktívnej služby a teraz letí do Los Angeles, aby nastúpil na nové miesto. Veľmi inteligentný, odvážny a predovšetkým profesionálny. Tým druhým je beloch Charles Rane (Bruce Payne), preslávený terorista obvinený z ozbrojeného únosu štyroch lietadiel a cestujúci s putami na rukách do Los Angeles na súd. Veľmi inteligentný, odvážny a šialený. Zabíja s okúzľujúcim úsmevom, s chuťou a bez výčitiek. Rane sedí len niekoľko radov za Cutterom a úprimne povedané, nemá vôbec v úmysle doletieť do L.A. So svojimi spoločníkmi zabije agentov FBI, pilota a preberá kontrolu nad lietadlom i dvoma stovkami ľudských životov. Zastaviť ho môže iba jediný človek - neozbrojený Cutter, pasažier zo sedadla č. 57. Vysoko v oblakoch a neskôr i na zemi prebieha súboj sily, inteligencie a vôle... (TV Markíza)

lesumir

Prepadeni ve vzduchu jsem videl tak ctyrikrat, ale vzdycky jsem zaspal, takze s emi to povedlo az tentokrat a muzu s jistotou konstatovat, ze je to slatanina! Tady Wesley jeste jako mladoch zachranuje plne letadlo cestujicich trosku jinym zpusobem, nez ve vetsine podobnych filmu i kdyz neco urcite vykradlo. Hlavni zaporak je docela matlak, spise smesny, nez hruzu nahanejici. Cela jeho parta byla dost pofiderni, hlavne brejlounek, ktery vypadal ze do peti napocitat neumi. Elizabetce to sluselo, avsak jeji ceska daberka byla po lobotomii... Takze, tohle je obsazeni a ted ke scenari. Dlouhou dobu jsem neslysel neco tak dementniho, co pet minut padla hloupa veta. Napriklad: Letuska co vypadala jako Michael Jackson (A) "Ne, nedelej to" (Wesley) B: "Přestaň, musím!" A "Řekni, že jsi dobrej." B: "Jo, jsem ten nejlepší" A: "Hm, dobře, udělej to". 6/10 ()

Hrabka

Viděl jsem to před týdnem, ale už ani pořádně nevím o čem to bylo. Zlí a hodní v letadle a rada vždy sázet na černou. Záporák je dobrej, ale film mi přišel až moc blbej na to, abych mohl dát větší hodnocení. Jak to vlastně skončilo? Už ani nevím... 45% ()

Shakers

Jednoduchý akčňák o únose lietadla, ktorý za normálnych okolností by bol asi nuda, lenže ten film okrem toho, že ma iba hodinku dvadsať a naozaj extra rýchlo plynie, že sa ani nestihne nudiť, ma predovšetkým sympatického Wesleyho, ktorý to ťahá svojimi hláškami (hraješ ruletu ? dám ti jednu radu, vždycky vsádzaj na čiernu), kopmi (aj do rozkroku) a charizmou. Pohodový film, s ktorým nič nepokazíte. 75% - 4* ()

salahadin

Wesley má nějakou anatomickou poruchu rtů, pořád je špulí, jako by mě chtěl skrz obrazovku políbit, ale to já nedopustím, sorry, Wesleyáči. Bohužel, Snipes je ten typ herce, jehož vzhled ho zaškatulkoval do podobných rolí neohrožených Bé bijců. Už se asi nikdy nedovím, kdo jako první přišel s nápadem nacpat do letadla teroristu, akčního slušňáka (antiteroristu), letadlo nechat teroristou zrekvírovat a následně ho získat zpět antiteroristou (s plus mínus odchylkami). Bratři Wrightové mají zdá se alibi. Ne, to se už nedovím, je to podobný nesmysl, jako chtít vědět, kdo první přišel s líbáním. Jenže takových filmů jsou hejna, jednou to aero zachraňuje Snipes, jindy Cage, jindy Ford...zkrátka každej holywoodskej plájbój si v podobným filmu zahrál. Tečka. ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 3/10/// +Bruce Payne jako chladnokrevný zabiják, je to krátké -český dabnig je příšerný/// Přepadení ve vzduchu se chce tvářit jako nabušený film plný akce, nebezpečných teroristů a jedním černochem na palubě. K pravdě to daleko nemá. Ale pryč jsou ty doby kdy jsem jako dítě na každý akční snímek pohlížel jako na ten nejlepší. Dnes musím hodnotit střízlivěji. Přepadení není špatný film. Potíž je v tom, že ostatní filmům nesahá ani po kotníky. Snad ve všem je slabší a celkově průměrný. Dost mě iritoval dabing a stupidní chování lidí. Přesto se to na jedno zhlédnutí dá, aspoň zjistíte kde Wesley začínal/// Celkem 44%/// ()

S.Quentin QUALE

Bruce Payne jako jeden z neslizštějších a taky nejpřihřátějších záporáků 90's akčňáků. Když mi bylo 12, tak mi takovýto film k radosti stačil. Dnes bych si to samozřejmě už ani nepustil. 55% ()

mzss1

Celkem příjemný film, který je ale dost krátký a strašně moc jednoduchý. Prospěl by větší rozpočet, více akce a tak. Napínavost se ve filmu najde, ale nic velkého se neděje, možná může ještě divák hrát na nepředvídatelnost. Hlavní záporák mě vůbec nezaujal, jinač příběh špatnej nebyl. Pro mě jen tak na 50% = *** ()

kingik

Mohlo být líp kdyby tvůrci nedělali z Wesleyho Snipese takového supermana. Byl ve své roli skvělý, ale nechyboval a trocha polidštění jeho postavy by rozhodně nebylo od věci. Charismatický záporák Bruce Payna byl přece jen divákovi bližší, ale ani jemu se nedalo stoprocentně fandit. Kevin Hooks pravděpodobně natočil jeden ze svých nejlepších filmů a z hlediska akčního žánru mu žádné důležité atributy rozhodně nechyběly. Filmy podobného ražení o přepadených letadlech se dnes už netočí a to je o důvod víc se na tento akční snímek podívat. ()

Legas

Letadlo, teroristé, rukojmí... Znáte to. Brak to není, ale Smrtonosná past také ne. A Wesley Snipes holt nikdy nebude tím pravým ksichtem, který rád uvidím na plátně. ()

Arsenal83

Toto bolo béčko snáď aj v roku výroby, také manévre s lietadlom a v lietadle sa len tak nevidia. Na celom filme je zaujímavá len pikoška, že počas natáčania Tom Sizemore pravidelne prespával na izbe Liz Hurley, aby na konci nakrúcania zistil, že ona je vlastne zadaná. ()

klerik

Slabé. Ale s fajn akciou, rýchlym dejom, sympatickým Snipesom... Ale bez šmrncu Prepadnutí a bez ambícií Pascí či ohrozeného Boeingu 747... ()

SeBig

Ano, je to dobrý akčnák, ano má to dobrý příběh i pár akčních scén. Ale pro boha nepouštějte si to s CZ dabingem protože to uplně kazí film, dabing opravdu otřesný hlavně u Wesleyho jsem myslel že to normálně vipnu. Překousl jsem to příběh není špatný sem tam nějaký dobrý chvat od Snipese. Název už vypovída oč tam půjde.. ale ten konec byl opravdu "na rychlo" odfláknutý bohužel. Proto průměrné hodnocení.. kdybych měl hodnotit dabing dal bych odpad! ()

Marze

Úvodí expozice je moc dlouhá a vůbec jestli se vám líbí papírové dialogy a mizerná akce, tak je to váš šálek kafe. ()

heyda

Nechápu tak nízká hodnocení, tohle je jedna z klasik o únosu letadla. Všechno krásně podtrhuje devadesátá léta. Kamera, elektrická hudba, styl, scénář, prostě všechno, tak jak se sluší a patří k 90. létům. Je pravda, že bitky mohly být provedeny lépe, našlo by se pár klišé a dabing byl děsný, ale mě tohle ani na minutku nenudilo, proto moje hodnocení 70%. ()