Teroristi unesú lietadlo s prezidentom Spojených štátov aj s jeho rodinou na palube, no on (ako bývalý vojak) sa ich z úkrytu snaží zneškodniť. Vo filme Air Force One sledujeme Harrisona Forda ako prezidenta, ktorého lietadlo unesú teroristi. Vyhrážajú sa mu, že ak nesplní ich požiadavky, zabijú mu manželku aj dcéru. Prezident James Marshall (Ford) sa vracia s rodinou a sprievodom domov z konferencie zameranej na boj s terorizmom, keď jeho lietadlo Air Force One prepadnú teroristi. Prezident najskôr únoscom uteká, no násilnícky vodca skupiny (Gary Oldman) drží ako rukojemníkov prvú dámu (Wendy Crewsonová) a ich 12-ročnú dcéru (Liesel Matthewsová), aby ich mohol vymeniť za prepustenie jedného z jeho kolegov z ruského väzenia. Prezident Marshall ako bývalý vojak vyznamenaný medailou cti sa na palube preplneného lietadla bráni päsťami aj úskokmi, zatiaľ čo sa viceprezidentka (Glenn Closeová) snaží s teroristami a ruskou vládou vyjednávať z Bieleho domu. (Disney+)

Marigold

Moje soukromá úchylka. Wolfganga Petersena mám jako režiséra rád, ať fabuluje v Nekonečném příběhu, ať črtá syrovou atmosféru v Ponorce, ať věší bulíky na nos v tomhle akčním „amerikánském“ dobrodružství. Já Harrisonu Fordovi toho jeho nekonvenčního prezidenta a akčního hrdinu v jedné osobě prostě žeru i s navijákem. A stejně tak žeru tu atraktivní peripetii s uneseným prezidentským letadlem. Nic víc než klasická americká akce „we are the best a všichni nám jdou po krku“, ale setsakra dobře natočená a koukatelná. Reprezentant svého žánru se vším všudy. To beru! ()

gogo76

Som dosť zaskočený z nízkeho hodnotenia tohto inak po všetkých stránkach výborne zvládnutého akčného filmu.V Cineme svojho času dostal 80%,a ja som ich po zhliadnutí musel iba potvrdiť.G.Oldman je bezchybný, Goldsmithova hudba bombastická a akčné scény sú na vysokej, profesionálnej úrovni.Jediná a najspornejšia vec je H.Ford ako prezident USA,schpný postaviť sa teroristom.Úprimne,vadilo a vadí to aj mne, ale nie natoľko aby som odpísal celý film.Byť jedným z tvorcov filmu,tak by úplne stačilo zameniť postavu prezidenta za napr.ministra obrany a už by to bolo oveľa stráviteľnejšie.Inak nemôžem filmu nič vytknúť,poctivé remeslo a výborné obsadenie.Je to zatiaľ jediný film na csfd ,kde nesúhlasím s percentuálnym hodnotením tohto filmu a aj z tohto dôvodu dávam 5 hviezdičiek.90% ()

Agatha

Že by se jednalo o perlu mezi akčními thrillery to zase ne, ale koukat se na to dá. Nebýt toho strašně vyzdvihovaného amerického vlastenectví, tak bych asi neváhal dát vyšší hodnocení. Ale i další pasáže by snesly drobné úpravy. Herecké obsazení je silnou stránkou filmu. Harrison Ford se své nezvyklé role prezidenta zhostil velmi dobře. Příjemným zpestřením byla i Glenn Close jako víceprezidentka. Thrilleru by nenělo chybět napětí, akce, překvapení. A těchto prvků je Air Force One plná. Pak ale záleží taky na tom jak jsou zapracované prvky pro diváka uvěřitelné. S tím to bylo v tomto případě o něco horší, ale i tak je to koukatelné a pro milovníky Harrisona Forda pravděpodobně nepostradatelné... ()

Dudek

Když nemáte po ruce McClanea, bohatě postačí americký prezident. James Marshall je asi to nejlepší, co kdy Spojené státy americké měly. Muž, pro kterého jsou morální kodexy nepřekročitelné, muž, jehož odvaha nezná mezí a v neposlední řadě muž, jehož loajalita k vlastním lidem nemá konce. Air Force One je asi tím nejlepším, co kdy Spojené státy americké postavily. Letadlo, které prakticky nemá žádnou slabinu. Ovšem pouze prakticky! Ivan Korshunov, jeden z nejnebezpečnějších a nejchytřejších teroristů co kdy ruské síly vycvičily však ani jeden z těchto faktů nejspíš neznal. Co se může stát, když se dva perfektně připravení muži myslící pouze na úspěšné splnění mise setkají na palubě tak důmyslného zařízení jako je letoun Air Force One? Pokud nic jiného, o zábavu pro diváka je postaráno. Říká se, že akční film je tak dobrý, jako jeho záporák. A Ivan Korshunov vážně není zlý, ovšem ani dokonalý. ()

Shit

No tak Harrison Ford se na prezidenta moc nehodí a ještě když je super akční, všechno umí, všemu rozumí, má vždycky řešení na každou situaci, je hrozně statěčnej a ještě k tomu milující otec a manžel, tak to už jsem myslel, že to sand ani nemyslej vážně, ale bohužel to asi mysleli vážně, nevim proč zrovna Petersen to musel natočit tak strašně americky a k tomu všemu je ve filmu spousta nelogičností a stupidních rozhovorů a když se Ford rozbrečí, kvůli rodince, tak to už byl vrchol, ale zase na druhou stranu tahle prezidentovská akce neni úplně k zahození a kdyby to nebyl super akční prezident, ale nějakej ultra nabušenej voják, tak to mohl být docela zajímavej film ()

• Žádné z letadel používaných jako Air Force One nikdy neobsahovalo únikový modul. Prezident Bill Clinton to sice po zhlédnutí filmu z žertu navrhl, ale pokud známo, nebylo toto opatření dosud zavedeno do praxe. (Pepy)
  • Ve scéně, kdy výsadkáři vyškočí nad městem, mají všichni černé padáky. Když však poté dopadají na střechu, mají padáky bílé. (bali97)

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (viac)

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (viac)