Prepadnutie vo vzduchu

• Česko Přepadení ve vzduchu (viac)

Bežný let na linke Florida - Los Angeles. Na palube lietadla sa stretávajú dvaja muži, ktorí sú si síce v mnohom podobní, no v jednom zásadne odlišní - prvým je černoch John Cutter (Wesley Snipes), špičkový protiteroristický expert, ktorý sa po tragickej smrti svojej ženy stiahol z aktívnej služby a teraz letí do Los Angeles, aby nastúpil na nové miesto. Veľmi inteligentný, odvážny a predovšetkým profesionálny. Tým druhým je beloch Charles Rane (Bruce Payne), preslávený terorista obvinený z ozbrojeného únosu štyroch lietadiel a cestujúci s putami na rukách do Los Angeles na súd. Veľmi inteligentný, odvážny a šialený. Zabíja s okúzľujúcim úsmevom, s chuťou a bez výčitiek. Rane sedí len niekoľko radov za Cutterom a úprimne povedané, nemá vôbec v úmysle doletieť do L.A. So svojimi spoločníkmi zabije agentov FBI, pilota a preberá kontrolu nad lietadlom i dvoma stovkami ľudských životov. Zastaviť ho môže iba jediný človek - neozbrojený Cutter, pasažier zo sedadla č. 57. Vysoko v oblakoch a neskôr i na zemi prebieha súboj sily, inteligencie a vôle... (TV Markíza)

Vont

Akční devadesátkový snímek, který vás zanese spolu s hlavními postavami rovnou na palubu letadla. Musím říct, že Wesley Snipes je pro mě v tomto filmu výborným a charismatickým představitelem hlavního kladného hrdiny, který svoji práci lektora proti únosu letadel velmi rychle zužitkuje. Film má dobrý spád a během 84 minut navštívíme letadlo, letiště, lunapark. Pro mě, jako fanouška letadlových filmů rozhodně dobrá klasika. 80% ()

kissilen

Pri dnešnom množstve filmov sú vykrádačky celkom bežná prax, tak neviem, čo sa všetci pohoršujú... Tak skúste natočit skvelý akčný film, ktorý sa na nič doteraz natočené nepodobá... ()

tatka

Ja by som to trochu prestrihala. Trochu dosť. Načo zabíjali Cutterovu manželku? Aby bolo 15 minút na začiatku o čom točiť? Aby sa dal dokopy s krásnou letuškou? Mohli ho nechať slobodného, priestor na vyrašenie nežného citu by sa tiež našiel. Vystrihla by som aj ten lunapark, netreba nám 20 minút kukať, ako sa okolo prepletá dav amerických buranov. Celý dej by sa odohrával v lietadle. Nech sa chlapci mlátia vo výťahoch, chodbičkách, hajzlíkoch, batožinovom priestore, pre mňa za mňa aj na podvozku...nech ukáže Wesley, čo v ňom je. Potom by to bol pozerateľný akčňák. Ale mňa sa nikto nepýtal. Tak dávam 2 hviezdy, z toho 1 je za kamenný ksicht hlavného záporáka. ()

SZYslak

Tohle je JUMBO JET rika letuska z Chanova. Ve skutecnosti jde o Lockheed L-1011 se tremi motory. Takze asi tak. Jeste ze vynechali hady v letadle, epidemii v letadle, houskove knedliky v letadle a chodici zraloky v letadle. Jedno z lepsich leteckych "B"cek. ()

Woyczek

Dlouho jsem přemýšlel, jaký film je tak mizerný, aby si zasloužil míň jak dvě hvězdičky, ale zase tak dobrý, aby to nebyl rovnou odpad. Jedna hvězdička za slizkou a odpornou letušku v podání Elizabeth Hurley. Ale jinak nemá ani cenu tohle komentovat. Prostě se na ten film nedívejte. ()

PinkCrimson

Slabota, slabota. Akční scény s Wesley Snipesem fajn, zápletka scénáře vypadá nadějně, ale realizace jaksi pokulhává, hlavní postavy příliš černobílé, v ději spousta vaty. Až na výjimky víceméně nuda. A mimochodem, zajímavá věc, dost často mě napadá, co asi vede distributora k přejmenování názvu filmu; Passenger 57 je název, který je tak nějak unikátnější a zapamatovatelnější, dát do názvu Přepadení film zas o trochu posunuje do béčkové produkce. ()

Baroque

už som to videl dávnejšie, ale nebodoval som. wesleyho nemám rád. ani to rasové vlezdoprdelkovanie. tom sizemore je fajn. ale čistý šarmantný záporák mu sedí viac. škoda, že ho tu nebolo viac. a hlavne škoda bruce payna, že nemá príležitosť si zahrať viac rolí, kde by bolo možné vychutnať si jeho prirodzené herecké majstrovstvo, kde to ide bez afektu ako po masle. bod len za neho. nuž, smola. because devil is an englishman. nič extra, tradičný námet, niečo ako air force one. len tu sa nepolitikárči. die hard vo vzduchu. klišé, klišé, klišé. elizabeth... my sweet darling. jej hviezda len začala žiariť. teraz však po nej neštekne ani pes. prekvapivo sa dal tento blaf pozrieť aj bez neustáleho pozerania na hodinky. aj keď je to kúsok vskutku zabudnutiahodný. ozaj, nevedel som, že michael jackson bol vo voľnom čase herečka hrajúca stewardku. ()

Chicharron

Film z doby, kdy byl Wesley Snipes ve formě a je škoda, že jeho kung-fu nemělo víc prostoru - rvačka v nákladovém prostoru letada je prostě paráda. V dnešní době budí úsměv zejména styl oblečení, ale film patří k tomu lepšímu, co Wesley Snipes natočil. ()

JARDAHONDA

Federální úřad pro letectví tvrdí,že létání je nejbezpečnější způsob přepravy.Ovšem pokud nemá letadlo na palubě Charlese Ranea-muže,který zorganizoval čtyři teroristické útoky a nyní se chystá pátý.Naštěstí je tu muž John Cutter (Whesley Snipes) ,který je náhodou ve správný čas na správném místě.. ()

narenta

Moc nerozumím těm 2-3 hvězdám, filmu zde většinou udíleným. Přepadení jsem neviděl dobře 10 let, ale poprvé, i v repríze jsem film shlédl jedním dechem. Důležité pro mne je, že všechny scény a situace jsou uvěřitelné. Možná hodnotím ***** hvězdami proto, že provnávám se současnou tvorbou, kde v každém kalendářním roce není takovýchto filmů ani dvacítka. Možná to takto vysoko hodnotím pouze z nostalgie. A navíc ta filmová hudba 90. let, tak typická pro všechny tehdejší béčkové filmy. Souhlas s Tomem Hardym: ten dabing je strašnej. ()