Agenti FBI se neúspěšně snaží chytit sériového vraha, který popravuje nemocné lidi. Pachatel nezanechává žádné stopy, a tak chtějí k případu povolat psychologa s výjimečnými schopnostmi. Ten se ale ještě nevzpamatoval z rodinné tragédie a nechce se do pátrání zapojovat... (TV Prima)

danny79

Solace je mrhnani charismatem Colina Farrella - pro takhle podprumernou mysteriozni kriminalku ho je skoda. Na rozdil od vetsiny hodnoticich pro me prave sledovani ta oslavovane prvni poloviny stalo dost premahani. Velmi caste flashbacky s vizemi hodne rusi, a kdyz se nektere z nich zacnou stale opakovat, pridava se i nuda. Druha polovina se na chvili rozjede a ozivi nekolika akcnejsimi scenami , a take objevujicim se Colinem, ale po chvili se vse odviji v zajetych kolejich s jasnym koncem a clovek uz jen ceka, aby to konecne skoncilo. Napad dobry, Colin s Anthonym take, do toho se objevi nekolik zajimavych triku s kamerou, ale chybi tomu napeti, atmosfera, obsazeni detektivu je absolutne nevhodne, mizerny scenar, ktery neni schopen vypravet pribeh a tak si vypomaha opakujicimi se flashbacky. Skoda, potencial by to melo. Na genialni Se7en to ani nedohledne, to je v uplne jine lize. ()

PanIncognito

Tento mysteriózní thriller připomíná snímek Sedm, s nádechem seriálu Mentalista. Jde o pozoruhodné dílo, které nenudí a může se pochlubit výborným obsazením. Hlavně Anthony Hopkins je velmi dobrý. Tato napínavá podívaná krásně trápí mozkové závity. :) (viděno s 2. dabingem) ()

JerryPilsen

Trochu poladit závěr a mohlo být ještě líp.Ale žádná nuda se nekonala a, ikdyž se s mysterióznem potácíme na hraně parodie,napětí nechybí a má to jakous takous logiku. ()

mdf

První půlka vás fakt vtáhne a Hopkins je dobrý,no de facto pořád stejný.Druhá půlka se mi zdá trošku překombinovaná a tak se to zvrhlo do průměrné detektivky. ()

Pavlis.xxx

Pořád jsem si říkal,kdy se to rozjede a ono nic. To "nadpřirozeno" se mi tam vůbec nehodilo, spíš mě to po půl hodině filmu víc a víc štvalo. Jako plus beru důvody, které mi u vraha ani nevadily, docela mi to přišlo "sympatické", ale i tak dopadlo jako průměrný thriller. Pokračování Sedm se opravdu nekoná 55% ()

Animka

Miluju Anthony Hopkinse a jeho herectví. Těšila jsem se a rozjezd filmu byl fakt dost dobrý! Pak se rozmluvila a převzala vedeni v konverzacích i akci Milka Abbie Cornish a kvalita šla rázem dolů. Anthony to sám neutáhne, divím se, že jí něco, ať už v rámci scénáře nebo mimo něj, neřekne. Ta holka to okamžitě zařadí o level, dva níž. Během honičky městem, když už to s ní fakt nejde, jí řekne "shut up!", btw.měl by jí to říkat každých pět minut (přpadně jí jednu natáhnout! - Já vím, že to by Anthony neudělal...). Chtěla jsem to vzdát, ale cca po polovině se objevil Colin Farrell a tihle dva chlapi u mě mají 5*!! Anthony je No.1 - navždy, i ve svém úctyhodném věku! Sumasumárum, až na Abbie - to byl zážitek. ()

Nikol45

Zajímavý námět a myslím, že i dobře zpracované. Obsazení hvězdné. Sir Anthony Hopkins opět nezklamal a Farrell jako psychopat také ne. ()

Hopkins, Farrell a „tak trochu dvojka Sedm“?

Hopkins, Farrell a „tak trochu dvojka Sedm“?

09.02.2013

Thriller Solace už Hollywoodem bloumá několik let. Své na něm odmakali i scenáristé jako James Vanderbilt nebo oscarový Peter Morgan a studio New Line se z něj nějakou dobu pokoušelo udělat… (viac)