Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

Filipes

Richard Gere do své role doslova padl a postava (vlastně dvě) Edwarda Nortona......bylo mi jej současně líto a současně mě mrazilo v zádech. Scénáristicky vyšperkované dílo, s naprosto sedícím hereckým obsazením a hlavně velmi dobrým závěrem. ()

djPeťál

Skvěle napsaný film s dobrým Richardem Gerem, fantastickým Edwardem Nortonem a dechberoucím koncem. V případě Nortona tomuto jeho výkonu teda říkám zatraceně vydařený vstup do světa filmu.. ()

LoudlyMonk

Dobrý film, s chvalitebnou zápletkou a výbornými herci. Takto bych to shrnul. Každý z nás si bezpochyby z tohoto filmu zapamatuje Aaronovu první přeměnu na Raye, kdy z jeho úst zazní ta až démonická slova. V ten moment se nelekla jen neuroložka ve filmu, ale i já a věřím, že půl národu s námi. ()

IZFNP

Z hľadiska žánru dobré, predsa nie slávne. Howardova hudba krásne noirová, Richard Gere a Laura Linney si splnili úlohy a film na konci dostal nečakanú pointu, ktorá tomu všetkému dala hneď o niečo väčší zmysel. Ale Edward Norton tento film posunul do inej úrovne. Až ku štyrom hviezdam. A i keď to nie je plný počet, i tak je to jeden z mojich obľúbených kúskov. ()

gotham

Z mého pohledu asi nejlepší herecký výkon Edwarda Nortona. Gere zde hraje na první pohled namyšleného a arogantního právníka, který se ujme zdánlivě ztraceného a prohraného případu. Samozřejmě nebyl by to film, kdyby všechno bylo jinak, než jak vypadá. Film ze soudního prostředí udrží napětí a soustředěnost diváka od první až do poslední minuty a na konci pak pořádně překvapí. 90% ()

natalie15

Úžasný film, ktorý stojí na troch hereckých výkonoch, a to Richarda Gera ako na prvý pohľad samoľúbeho a egoistického právnika Martina Vaila, prokurátorky ktorú hrá úžasná Laura Linney a mladého Edwarda Nortona, ktorý ich však v tomto filme hravo strčí do kapsy. Roy alebo Alan, Alan alebo Roy, všetko som mu uverila, všetko do poslednej emócie, do posledného pohľadu. Toho Oscara mal získať. Čo dodat? Snáď už len 85%: ()

sunjata

Řekl bych takové lepší 4*. Gere mi přijde v některých filmech sympatický, jako třeba v Poselství z temnot a třeba právě v tomhle, a někdy je k posrání, třeba v Nevěstě na útěku. Norton famózní. Přes dlouhou stopáž dokáže zápletka stále držet napětí. A že je to zápletka stokrát ohraná? No a? Jak praví klasik "všechno už tu jednou bylo", takže proč si to neužít a hledat nějaké kazy? ()

Trumper

Na to, že jde o film ze soudního prostředí, se scénář překvapivě málo zakládá na právnických slovních přestřelkách. To by ještě nebylo na škodu, kdyby aspoň držel diváka v šachu, místo toho ale až do poslední minuty omílá stejné téma, které nikoho (kromě postav ve filmu) nemůže překvapit. Závěrečný „twist“ láká k vyššímu hodnocení. Minimálně pak herecký výkon Edwarda Nortona, který je už sám o sobě dost dobrý, dostává v poslední minutě filmu úplně nový rozměr. Pouze nečekaný závěr s dobrou pointou v poslední minutě mi však ve dvouhodinovém filmu nestačí. /70% ()

SheldonShamy

Právník, který nechce znát pravdu. Nezajímá ho vina či nevina. Chce obhájit klienta a vyhrát. Tentokrát je to jiné. Ví, že je nevinný a chce to dokázat. Předem prohraný případ vezme nečekaných obrátek ze kterých naskakuje husí kůže. Vyhraje dobro nebo zlo? A co je vůbec dobro a zlo? Richard Gere je neuvěřitelný stejně jako Edward Norton. Úžasný příběh se skvělou atmosférou a propracovaným scénářem. Jedinečný zážitek! ()

PamelaJJK

Tady není nad čím váhat. Herecký koncert dua Edward Norton a Richard Gere. Parádní psychologické soudní drama, kde divák sice tuší, ale jistotu má až na samém konci. Na tu nejvyšší úroveň to určitě pozvedá velkou měrou již zmíněná dvojice. Má to atmosféru, spád a baví to. To je jasně za plný počet bodů. ()

calculus

Nejdřív se Aaron nechá pitomě chytit a potom se všemi rozehraje geniální eskapádu? Tak scénář pro mě nepatří zrovna mezi nejlepší a také to dlouho na nic převratného nevypadalo, ale závěr byl hodně dobrý. Edward Norton se zde uvedl skvěle. ()

Víteček

Nejsem přílišný fanoušek Richarda Gera ani jeho přiblblého úsměvu, ale zde to za něj naštěstí zachraňují jiní, hlavně výtečný Norton. Ale ani Laura Linney nebyla k zahození, stejně jako celý příběh. Film sice místy trochu kulhá, ale poslední část ho bezpochyby uchytává do kategorie kvalitních. ()

AndrewNewman

Edward sa so svojim debutom poriadne vyhral. Skutočne zo seba vyťažil zrejme najviac ako mohol a svoju rolu zvláda na výbornú. Ale celkovo je to dobre napísaný aj zahraný triler no a ten zvrat na samotnom konci bol úžasný. Je to skôr tak 4,5 hviezdy. ()

hrumsrt

Soudní proces v USA je ta největší blbost, jakou jsem viděl... Mám někdy dojem, že ho takhle vymysleli a udržují jen proto, aby se mohli točit podobná soudní dramata. Ono to totiž vypadá energicky a daleko dramatičtěji, než co si my tady nacvičujeme, ale jistota a důležitost soudce je až vtipná. Richard Gere je vynikající herec a jen mě štve, že on strašně moc svého talentu vyplítval na nějaký tuctový romanťárny, když tahle dramaticky hektická oháněčka mu vážně sedne. Bohužel, pak to je i výsledek toho, že ho část diváctva moc nebere jako toho serióního herce a on má občas problém oddělit i ty šarmantní usměvy. Za to jeho herecký kolega Edward Norton, který v jednom ze svých prvních filmů vůbec, zahraje tohle! Snímek má poměrně fajn příběh a drží si napínavé tempo, jako divák poměrně jednoduše hltáte stoupající napětí až dojdeme tomu rozhřešení s následným odvážným twistem. Jen takové další kopnutí do nevinně se tvářící církve, ale jak víme pod svícnem je největší tma. 75% ()