Robert Redford a Paul Newman v legendární filmu o jednom geniálním dostihovém podrazu. Film je příběhem o přátelství dvou roztomilých podvodníků. Johny, malý šikovný podvodník a jeho kumpán Luther omylem okradou poslíčka, který pracuje pro jednoho z největších a nejuznávanějších gangsterů - Lonnegana. Lonneganovi lidé však na odplatu Luthera zabijí a Johny s Henrym si naplánují ještě rafinovanější přepadení, aby Lonnegana úplně zlikvidovali. (oficiálny text distribútora)

kaylin

Nakonec mě to asi přece jen bavilo i víc než "Butch Cassidy a Sundance Kid", ale ani v tomhle případě jsem neměl až takový zážitek, který jsem očekával. Druhá polovina filmu už mi přišla výborná, ale ta první jen taková úvodní, uvítací, seznamovací, prostě povinná, aby se pak konečně něco dělo a my k těm postavám měli vztah. ()

Maq

Zločinecká balada. Pohádka pro dospělé. Ale ve srovnání s většinou produkce, zejména té současné, tahle má krásnou zápletku a dialogy a půvabný styl. Moc příjemná zábava. ()

K.I.N.G.

Viděno po letech podruhé, ale pochopeno asi poprvé. Tady opět trošku nadhodnocené, no i tak tomuto filmu není v podstatě co vytknout. Má to styl, je to hluboce promyšlené, zkrátka pohodička. Třeba se do toho taky někdy zamiluju. ()

topi

Jedním slovem skvost!!! Film jsem viděl po hodně dlouhé době a to finále mě rozsekalo!!! A ještě scéna ve vlaku - to je prostě luxus! Naprosto vynikající herecké výkony v režii G. R. Hilla. ()

DH3Factor

Podraz je filmem, který má vše na správném místě. Brilantní herecké výkony, svědomitou režii, inteligentní zápletku i notnou dávku napětí. Samotnou kapitolou jsou pak veselé tóny piána, umocňující atmosféru rozvíjející se Ameriky. Škoda, že v dnešní době digitálních triků a velkolepých scén, není skoro nikdo schopen natočit něco podobného. Byla by to příjemná změna. ()

Damiel

100 % - Málokterý film si zaslouží označení dokonalý, ale Podraz rozhodně ano. Sledovat ho, to je doslova gurmánský požitek. Vynikající herecké výkony jak tria Newman, Redford, Shaw, tak vedlejších rolí, chytlavá hudba, bezchybný scénář, který ani na vteřinu nenudí, krásná retro atmosféra. Pochutnejte si, nepřejíte se, spíš nebudete mít dost. ()

MATADOR

Ach ta hudba, ze které jsem nemohl. Ach to prostředí, auta ze kterých jsem byl v sedmém nebi. A ten promyšlený Podraz, báječné. Duo Paul Newman a Robert Redford se k sobě výtečně hodily. Sice v některých aspektech natahovaný snímek (ke konci především), ale jinak jsem se bavil výtečně. ()

Easykk

Tak od poloviny filmu jsem si začal říkat jak bych to navlékl já..myslím, že jsem se trefil skoro úplně přesně. :) Možná to trošku sráží mé hodnocení, ale tím tento film nijak neshazuji. Velice se mi líbil!! O hercích nemluvě, ti byli všichni naprosto skvělí a hudební podkres úžasný..Konečně vím z jakého filmu to je :) (Omluvte nedostatky..:)). Zatím dávám za čtyři, ale bojím se, že po dalších shlédnutích budu přidávat :))) Je tomu tak..přidávám, jelikož film si to zaslouží!!! :) ()

PogoJoe

Další příliš nadhodnocený film. Mě tolik nebavil. Duo Redford-Newman jsou páni herci, ale příběh podvodníků, kteří se snaží napálit jednoho gangstera mě jednoduše moc nezaujal. Můj osobní názor je jiný než většiny zde hodnotících, kteří se očividně nechali unést pověstí, která tento film předcházela. ()

major.warren

Kultovní gangster klasika s ústřední dvojící Newman/Redford baví i po letech. Jeden z nejlepších filmů všech dob. Film všech filmů. Podraz patří mezi mé nejoblíbenější filmy. Legendární film natočil režisér George Roy Hill a David S. Ward napsal výtečný hravý scénář, který je dle mě jedním z nejlepších scénářů vůbec. Celých 130 minut filmu není chvíle, kdybych se skvěle nebavil. Krásnou hudbu adaptoval skladatel Marvin Hamlisch a úvodní Joplinovo téma je prostě symbolem Podrazu:-). Robert Surtees se postaral o krásnou kameru a dodal nádherný vizuální efekt třicátých let. Výprava je překrásná. Kontrast mezi barvitostí obrazu a staveb je jedinečný. Scénografové se postarali o nádherné Chicago třicátých let a kostyméři zase o legendární kostýmy, které jsou opravdu nádherné. No a herci.....no co bych k nim tak měl říct. Jen jedno slovo: Fantazie:-). Výborní Robert Redford jako mladý podvodník Johny Hooker a Paul Newman coby starý podvodník Henry Gondorf jsou prostě největší dvojicí v dějinách filmu. Takové výkony se dnes již nevidí. Výborný byl také Robert Shaw jako mafiánský boss Doyle Lonnegan. Takový scénář a dramatická stavba se také nevidí jen tak někde. Ward skvěle naexponuje zápletku, kdy Luther a Johny okradou poskoka šéfa Lonnegana, který poté nechá Luthera zabít - a máme tu zápletku - Johny jede do Chicaga k Henrymu Gondorfovi, který své loupežnické řemeslo už téměř pověsil na hřebík, a poslední dobu tráví v hotelu u energické Billie, kde se také schovává před FBI. Jenže Johny ho přesvědčí. Scény s přípravou, kdy slyšíme pouze klavírní doprovod, a vidíme, jak Herny mávnutím prstu na ruce bere do svého týmu kamarády podvodníky je prostě fantazie. Ve filmu bylo plno scén, které bych označil za jedny z nejlepších vůbec. Nejlepší scény jsou dle mě pokerová scénka ve vlaku a samozřejmě finální scéna. Moc se mi líbilo, že byl film rozdělen na kapitoly a dále mě moc bavil střihový otáčivý kontrast. Já sám pokládám Podraz za jeden z nejlepších filmů vůbec a je to moje nejoblíbenější kriminální komedie a jedna z nejoblíbenějších gangsterek. Paula Newmana a Roberta Redforda mám moc rád a tady byli stejně skvělí jako v Butchi Cassidym a Sundanci Kidovi. Sedm Oscarů za nejlepší kostýmy, výpravu, adaptovanou hudbu, původní scénář, střih, režii a film. Podraz je filmový majstrštyk, který opravdu nemá chybu a dosahuje na nejvyšší hodnocení. ()

JohnMiller

3/5* takto sa má písať scenár. Nečakané zvraty postáv sa dejú až do poslednej minúty a divák musí pár krát počas sledovania zapnúť svoje mozgové závity a porozmýšľať či postavy blufujú alebo nie. Jediné čo mi tak trocha prekážalo bol fakt, že snímka je nakrútená v retro šate 30´s - 50´s noir gangsterských filmov. No lenže 70´s už sú dneska retro takže z retra v retre som bol troška dezorientovaný. Inak vynikajúca snímka. ()

Skip

Do detailu propracovaný scénář, skvělá režie a strhující atmosféra. K tomu vynikající herecké výkony nejen ústřední dvojice Newman, Redford. A ta chytlavá melodie - často si ji pískám. Tento film patří k opravdovým klenotům. Chce se někdo vsadit? ()

Dexter1

Veľmi príjemný a oddychový film o dvoch podvodníkoch, ktorý inšpiroval mnohé filmy o tom ako okašľať niekoho iného. Skvelá retro atmosféra dodáva obrovské plus k celkovému dojmu. ()

TominoLa

Úžasný příběh. Třeba scéna partička pokeru ve vlaku to bylo něco. K tomu velké finále a jako třešnička na dortu se nám o tuto napínavou a také zábavnou podívanou starají Paul Newman a Robert Redford. A to je zatraceně dobrá dvojka. ()

Dont

Jelikož Redforda i Newmana můžu, film jsem si užíval od začátku až do konce. Pátou hvězdu jsem přidal nejen kvůli těmto dvěma legendám, ale také kvůli Newmanově skvělé one man show ve vlakové partičce pokeru a závěrečnému "podrazu". ()

Aleee89

Podraz jsem chtěla vidět, proto jsem jej dneska v televizi rozhodně nemohla propásnout. Docela mi evokoval Dannyho parťáky, k čemuž ještě přispívalo to, že Robert Redford zamlada je dle mého mínění dost podobný Bradu Pittovi. Děj je velice promyšlený, na začátku malinko nudí, ale pak už ne. Hraje důležitou, ne-li hlavní roli, a to se mi líbí. Robert Redford vystihl svého floutka dobře, ale Paul Newman vystihl svého podvodníka výborně! Hudba je fajn, melodie se vám zaryjí pod kůži. Kamera, zajímavý nápad s rozdělením filmu na kapitoly, to vše film oživuje, odlišuje... Podraz se mi líbil. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (viac)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru

07.08.2018

Legendární americký herec a spoluzakladatel filmového festivalu Sundance Film Festival Robert Redford (81) potvrdil svá dřívější slova a ukončil kariéru. Redford se hraním živil 60 let, mezi jeho… (viac)

Adios, Hombre... :-(

Adios, Hombre... :-(

27.09.2008

A taky Luku, Butchi, Gondorffe či Johne Rooney. Paul Newman, jeden z největších sympaťáků filmového plátna vůbec a ikona své generace, dnes ve věku 83 let podlehl rakovině plic. Je zhola zbytečné… (viac)