Robert Redford a Paul Newman v legendární filmu o jednom geniálním dostihovém podrazu. Film je příběhem o přátelství dvou roztomilých podvodníků. Johny, malý šikovný podvodník a jeho kumpán Luther omylem okradou poslíčka, který pracuje pro jednoho z největších a nejuznávanějších gangsterů - Lonnegana. Lonneganovi lidé však na odplatu Luthera zabijí a Johny s Henrym si naplánují ještě rafinovanější přepadení, aby Lonnegana úplně zlikvidovali. (oficiálny text distribútora)

BigDeal

Tak nadšený ako som bol pri tomto filme som bol naposledy keď som ešte ako malý prvý krát pozeral Indiana Jonesa. Hneď zo začiatku som bol ohúrený, pretože toto nebol film o 30-tych rokoch, toto boli 30-te roky, bez tlmených farieb, plné áut, klasických podnikov, oblekov, klobúkov a klavírnej veselej hudby ( parádna výprava a kostýmy). Neskôr som zasa musel zatlieskať scenáru, ktorý má pár es v rukáve a samozrejme dvom sympatickým podvodníkom. Takto má vyzerať pravá filmová zábava. ()

murakamigirl

Nooo, len tak hocikto nevyhúta taký podraz a len tak hocikto ani nezrežíruje takú krimi komédiu! "Prokrista, ti snad tebe minou a trefí mě." :-) Trošinku príliš (a nezmyselne) košatý, a tým rozťahaný, čo podráža dokonalosť môjho dojmu. 4,5* ()

adamo_znk

Jó zlatá sedmdesátá léta, to se točili filmy jak víno a Podraz je skvělým důkazem. Stylová a velice zábavná podívaná o jednom šméčku celých 129 minut nedává šanci se nudit a spěje ke geniálnímu vyvrcholení. Herci to je druhá věc. Ústřední dvojice doplněná o skvostného záporáka Roberta Shawa ... to je prostě radost se na takovéhle legendy dívat. You follow? ()

Xquick

Velmi pohodovy film, poradi me oblibene desitky sice nezmeni, ale neni co bych vytknul. Perfektni pribeh, skvele zahrane, 5 hvezd jen to hvizdne :-D ()

jahol

Báječné čisté retro, na kterém ale zapracoval zub času. Mám zvláštní pocit - tolik starších filmů, kde bych předpokládal, že díky mému přesycení současnou filmovou i seriálovou tvorbou vyčpějí a ztratí to, proč dostaly ode mne maximální hodnocení, si svůj vysoký standard drží (nebo jim ho držím já?) a zrovna tenhle sedmioscarový klenot, který jsem neviděl dvacet let a který jsem ve své době měl určitě v TOP 5 ztrácí... A ani pořádně nevím proč - Amerika třicátých let sedí brilantně, Redford s Newmanem, ale v podstatě všichni ostatní ve větších i malých rolích se překonávají, zápletka... no zápletka už nepřekvapí, ale tak je tomu u všech filmů, které vidíte více než jednou... možná je to ta přesně volená mírně zlehčená retro atmosféra, které schází něco k tomu, abyste se o své hrdiny báli... a něco k tomu, abyste je měli ještě víc rádi... možná je to tím, že ve své době pro mne byli Redford s Newmanem absolutní špička a neznal jsem třeba Kevina Spaceyho, Toma Hankse nebo Dustina Hoffmana a řadu jiných, možná schází lepší hlavní záporná postava, protože, co si budeme namlouvat - pořádných gangsterů zcela jiného kalibru jsme od Podrazu viděli mraky ... maximální hodnocení bych mohl dát v roce 1973 nebo 1980, ale teď ani náhodou... ()

villon17

Celej Podraz byl podraz i na diváky. Že vlastně i to, co vypadalo jako skutečný, bude bouda, mě odrovnalo. Měli všecko dokonale promyšlený, připravený, improvizovali, když bylo třeba, sehnali lidi ze správnejch míst a dosadili na správný místa. Nikdo nic nepoznal a i když sem se smála tomu chudákovi, co měl přijít o takovej majland, film se na konci vysmál mně, že sem si naivně myslela...to, co sem si naivně myslela:) ()

corpsy

Tak toto je naozaj bomba. Vynikajúci a do bodky prepracovaný scenár sa odnesie až do skvelého záveru, ktorý patrí k tým najsympatickejším aké som videl. Newman a Redford sú fakt sympaťáci a retro atmosféra dýcha z každej sekundy filmu, k čomu veľa dopomohol výborne zvolený hudobný doprovod od Scotta Joplina ( dokonalá skladba The Entertainer ). Skutočná Hollywoodska lahôdka aj keď...Oscara za rok 1973 by som dal EXORCISTOVI. ()

Marek1991

Pri tomto filme som si spomenul, že starší film s dvoma hlavnými hercami, kovbojku Butch Cassidy a Sundance Kid, som videl a tiež bola taká rozháraná, ale bola dobrá. Tu ma akurát upútalo vykreslenie starších časov. Starý film o ešte staršom období. Nuž musím sa však priznať, že ma nudil a niekoľkokrát som ho zastavil. Neviem, či by som si ho ešte niekedy pustil, lebo veľmi ma to neláka. Je to jeden z tých filmov, ktorý nevysvetľuje a ide hneď na vec a ak to rýchlo nezistíte, o čo sa jedná, nemusíte film chápať a nemusíte si ho užiť, zároveň je však taký tajomný a hádankový, čo nerobí dobrú kombináciu, lebo potom spadáte automaticky do spomínanej situácie. Najmä som sa začudoval scéne, keď postava Johna pribehne do domu, kde sa mala odohrať bitka len tesne predtým, ale zaujímavé je, že všetci zloduchovia už boli preč a on akurát vidí vypadnutého priateľa z okna, ku ktorému len teraz pribiehajú ľudia, to je trocha zle načasované. Ďalšia vec, ktorá mi tak vŕta hlavou je, že Brad Pitt sa presadil možno preto tak rýchlo, že ako blondiak sa veľmi podobal Robertovi Redfordovi, nuž zdá sa, že ideál krásy bol v 20. storočí na chlapov dlho rovnaký, pretože Brad Pitt je ako syn Roberta Redforda. Taktiež ma zaujalo, ako sa tu mnohí rozplývajú nad tou hudbou a pritom tá ústredná bola zložená na začiatku toho storočia a ten film sa točil v 70. rokoch a zobrazoval 30. roky, čo skoro s ničím nesúvisí. Viete tiež si nemyslím, že tento film si zaslúžil toľko ocenení, možno by radšej mohli odborníci pouvažovať nad tým, že ak sa v danom roku vynikajúci film nevyskytne, ceny by kľudne neudelili. Dobre, toto pre verejnosť možno takým filmom je, pre mňa nie, ale beriem do úvahy vek tohto filmu, taktiež aj to, že ma koniec prekvapil, takže nebudem prehnaný a z plánovaných troch hviezd, budú u mňa štyri. Predsa to bola čiastočne aj komédia, navyše v mnohom poučná. Extáza sa však u mňa nekoná a začínam mať zlý pocit, zo staršej americkej tvorby a vlastne celkovo americkej tvorby. ()

curunir

Myslím si, že tento film je preceňovaný, nie iba preto, že na mňa až taký oslnivý dojem nespravil, ale aj jeho hodnotenie až prehnanými siedmimi Oscarmi (pravdepodobne bol vtedy slabší ročník). Celkový námet nie je zlý, ale v druhej polovici filmu keď sa celý dej rozbiehal som sa paradoxne často krát nudil. Po hereckej stránke je film celkom dobre odvedený, celkom sa mi páčila postava gangstra Lonnegana v podaní Roberta Shawa. Taktiež aj výtvarné spracovanie je zaujímavé, atmosféra 30. rokov je veľmi citeľná, aj rozčlenenie celého filmu do niekoľkých epizód, ale niekedy z toho išiel taký televízny nádych. Pre mňa slušne vydarený ale ničím výnimočný film, možno ani tie 4* nie sú úplne čisté. ()

F.man

Poslední dny dojíždím na to, že si doplňuju znalosti TOP 200. Co mám k filmům jako je Podraz dodávat...? Parádní dobovka s opravdu propracovaným scénářem, nepřokonatelným duel Newmanem - Redford, navíc bezchybně odrežírovaná... Vážně must seen záležitost. "Your boss is quite a card player, Mr. Kelly; how does he do it?" "He cheats." ()

PauloZ

Dámy a pánové, tak denhle diamant je opravdu skvostný a vybroušený s největší precizností co snad může být! Takhle brilantní scénář snad ani neni možné napsat. Mepochopím jak to mohli všechno zmáknout! Naprosto strhující, působivé, překvapivé a ta DOKONALÁ hudba! Konec patří k jednim z nejlepších vůbec. Naprosto geniální! Lepší jak první společný film pana Newmana a Redforda. Bez sebemenšího zaváhání 5* ()

Marsik

ČT1 HD - Až po necelých 40 letech od natočení jsem tento film viděl celý. Věřím, že tenkrát z toho lidé byly u vytržení. Na tu dobu to musela být vynikající krimi komedie, která ovšem v roce 2012 už tolik neosloví. Nicméně dvojice Newman a Redford je nesmrtelná a dobře se na ní dívá. Nebyl to sice film o podvodnících, ze kterého bych padl na zadek, ale i tak dávám slušivé hodnocení. 75% ()

Astaroth12

Brutálne prepracovaná hra, ktorá mala všetko na 100% premyslené a všetko parádne zapadalo do jedného celku a aj keď tomu pomohlo pár okatých náhôd, ale vobec mi to nevadilo, práve naopak, do celku vynikajúco zapadali. Herci boli vynikajúco vybraný či kladný alebo záporný hrdinovia, ale aj tak excelovalo trio Newman-Redford-Shaw. Podraz z veľkým P, lebo tak prepracovaná linka, ktorá je plná podrazov, zvratov, machinácii, taká sa len tak nevidí. Vynikajúci film, ktorý nenudí, je od začiatku pôvabný a stále sa tu niečo deje, som nadmieru spokojný. ()

kikuka

..ano, su to dnes uz pani v rokoch..ale bobby a newmie su dvojka, ktorej sa tazko odolava..navyse, ked film, v ktorom sa stretnu ma svih, humor a vtip a iskru a je dobry?..no dajte menej :-) ()

Seejey8

Podraz má zrovna všechno, co od dobrého filmu chci a očekávám - oblíbené téma (filmy o podvodech mě vždycky bavili), silné herecké obsazení( oba páni herci mi byli v rolích více než sympatičtí), příběh se odehrává ve skvělé době 70. let a film je ke všemu dobře zpracovaný(např. originálně rozdělený na části) a má i skvělu hudbu. Jenže v tomhle filmu jde hlavně o ten podraz, kterej sem bohužel už viděl v jednom díle podfukářů, kde byl celý plán bezostychu okopírován...takže překvapení z celého finále mě minulo velkým obloukem. Ale i tak mě předchůdci dannyho parťáků bavily a jako celek působí film mnohem líp než jeden díl seriálu, takže u mě je to 90% ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (viac)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru

07.08.2018

Legendární americký herec a spoluzakladatel filmového festivalu Sundance Film Festival Robert Redford (81) potvrdil svá dřívější slova a ukončil kariéru. Redford se hraním živil 60 let, mezi jeho… (viac)

Adios, Hombre... :-(

Adios, Hombre... :-(

27.09.2008

A taky Luku, Butchi, Gondorffe či Johne Rooney. Paul Newman, jeden z největších sympaťáků filmového plátna vůbec a ikona své generace, dnes ve věku 83 let podlehl rakovině plic. Je zhola zbytečné… (viac)