Robert Redford a Paul Newman v legendární filmu o jednom geniálním dostihovém podrazu. Film je příběhem o přátelství dvou roztomilých podvodníků. Johny, malý šikovný podvodník a jeho kumpán Luther omylem okradou poslíčka, který pracuje pro jednoho z největších a nejuznávanějších gangsterů - Lonnegana. Lonneganovi lidé však na odplatu Luthera zabijí a Johny s Henrym si naplánují ještě rafinovanější přepadení, aby Lonnegana úplně zlikvidovali. (oficiálny text distribútora)

Krt.Ek

Tak tady poplavu silně proti proudu. Nevím přesně proč, ale tenhle klasický snímek mi vůbec nesedl. Jediné co mě na něm zaujalo byla slušná hudba a docela pěkná vizuální stránka. Děj šel úplně mimo mě a ani všemi obdivované duo Newman, Redford mi nepřijde tak sympatické (stejně tak je to i u snímku Butch Cassidy a Sundance Kid). Možná, že ale Podraz zkusím znovu a zvednu mu hodnocení alespoň na tři hvězdičky, ale i to nezmění nic na faktu že mě tento snímek nesmírně zklamal. 40% ()

Pan Filuta

8/10 Opravdu mimořádná záležitost. Podraz si udržuje výborné tempo a disponuje dokonalým scénářem. Proč tedy nedám 5*? Asi kvůli žánrové odlehčenosti. ()

phoebess

Musím uznat, že mě po shlédnutí tohohle filmu naštvalo, že jsem to tak dlouho odkládala... skvělé, vtipné, napínavé... a Paul Newman s Robertem Redfordem tomu dodali tu šťávu, kterou by možná film bez nich ani neměl... ()

havLord

Zde se nehodlám žinýrovat a šetřit superlativy. Tomuto geniálnímu filmu s úžasně hravou atmosférou vévodí dva sympatičtí darebáčci v podání skvělého Paula Newmana a Roberta Redforda. Přidejte skvělou dobovou hudbu, výpravu i střih působící jako z třicátých let, samozřejmostí je vynikajícně nápaditý příběh s překvapivým rozuzlením, a věřte mi, že se budete bavit. Zasloužených 100% ()

Asgy

Pro mě asi ještě o chlup lepší, než BCaSK, protože doba, ve které se Podraz odehrává je mi mnohem sympatičtější. Parádní ústřední dvojice sympatických podvodníků, k tomu perfektní hudební doprovod a spousta lidí s dlouhými kabáty, kloubouky a revolvery za pasem. To je něco pro mě :) ()

mysiak

Jednoznačne...najlepší podraz aký som kedy videl...tá dvojka hercov bola aj je na svoju dobu úžasná..ako keby boli bratia...vynikajúci film ()

vhojta

To je ten film, který po zhlédnutí řádím mezi mé TOP. Může za to hned několik věcí, pro které mám slabost. Vynikající Paul Newman (Frajer Luke), nádherná retro Amerika a v neposlední řadě skvělý scénář. Podraz dokonale zafungoval i na mne, protože jsem jim sežral úplně vše. Poslední scéna byla tou správnou třešničkou na dortu - 100 %, a to se mi do hodnocení nevešla skladba The Entertainer. ()

GodComplex

Svym velmi dobre zvladnutym autentickym zobrazenim prostredi 1930's Chicaga a castecnou ucasti gangsteru, by se The Sting dal mylne povazovat za klasickou gangsterku typu Godfather, nebo Goodfellas. Nastesti se ale nejedna o podobnou gangsterskou nudu, ale spise o detailni analyzu komplexniho procesu podvodu, ktera je minimalne z meho pohledu mnohem zajimavejsi. Scenar je dostatecne propracovany a sledovat vyvoj zmineneho procesu je dostatecne zabavne. Na druhou stranu je tam i par znacne hluchych mist a ze by to byla cele buhvijaka dokonalost, to rovnez nehrozi. 7/10 ()

Riddick77

Naprostá lahůdka, které nesahají typologičtí následovníci typu Dannyho parťáků ani po kotníky. Dvojka Newman & Redford dokonalá, ostatně jako vždy. 10/10! ()

Pierre

Na Podrazu mě nezaujal ani tak hlavní plán, jako spíš roztomilá stylovost a charisma celého snímku. Výborně jsou zde zachyceny 30.léta, ve kterých se snímek odehrává. Líbil se mi také ten hlavní hudební motiv, který to ještě podtrhl. Jen škoda, že mi dojem zkazili poslední 2 utahané kapitoly, protože například pasáž s pokerem ve vlaku byla úžasná. A taky praktická. Ale ne pro mně, karetní hry neumím, natož abych v nich dokázal švindlovat. ()

numi

Tak tomuhle se říká dokonalý plán, který skvěle sehraná dvojice Paul Newman a Robert Radford následuje v naprosto strhujícím tempu až do grandiózního finále. Scénáristu bych už jen z principu zavřel na doživotí, aby ho náhodou nenapadlo, něco podobného vymýšlet i ve skutečnosti... ;) Navíc neuvěřitelně pohodová hudba dokonale podbarvuje pohodovou atmosféru a vy víte, že to všechno prostě musí vyjít. Ať se stane cokoli, budete se náramně bavit. Takovou nenásilnou a neuvěřitelně optimistickou a pohodovou formou budete vtaženi na dvě hodiny do zcela jiného světa a Podraz vás nepustí ani na chvilku. Sice se dá říct, že filmu chybí špetka napětí, ale ta pohodovost, ta je prostě k nezaplacení. [únor 2006] ()

zipper111

Skvěle natočený film, který se musí sledovat od začátku do konce pořádně pečlivě protože zápletka je tak skvěle vymyšlená, že nelze chvíli nevnímat. Plus herci zahráli doopravdy bravůrně a to snad všichni takže je to jasnejch 5* vřele doporučuju. ()

Orlau32

Takový film se nemusí komentovat, ten je nutno vidět. Vynikající námět, senza výkony obou hvězd v podání Paula NEWMANA a Roberta REDFORDA. Jsou filmy, které můžete xkrát vidět a stále nejste nasyceni. Jsou filmy, které vidíte jenom 1x a máte žaludek až v krku. Ale PODRAZ je prostě filmová lahůdka se vším všudy. ()

Freemind

Měl jsem z toho stejný dojem jako z "Butch Cassidy a Sundance Kid" - výborně natočený film, který právem patří do zlatého fondu světové (nebo přinejmenším té americké) kinematografie ... Myslím si ale, že by si některé logické lapsusy už dnes žádný scénárista nedovolil, film také využívá postupy, které bych u moderního filmu považoval za provařené ... přesto jsem se ale výtečně bavil a celou dobu držel palce ústřední dvojici. Povinná položka pro každého kinofila. ()

erased

I přesto že je The Sting v TOP 20, nepřistupoval jsem k němu s přehnaným očekáváním. A nejspíš jsem udělal dobře. Newman a Redford vedle sebe jenom září a celkově není hereckým výkonům co vytknout, status legendy sedne i hudbě a zápletce, problém vidím spíš v jednoduchosti scénáře. Po chytlavé první polovině děj postupně dost ubírá na tempu. Naštěstí se nedá mluvit o úplné nudě, ale rozhodně ani o dokonalosti. A to platí nejen o druhé půlce filmu ale o Podrazu celkově. Zábava naštěstí zůstává od začátku do konce a tak si film své hodnocení nepochybně zaslouží. ()

Vojcl

Tak už konečně vím, z jakých filmů čerpá inspiraci Guy Ritchie. Stejná herecká i režijní sestava, která má na svědomí legendární western Butch Cassidy a Sundance Kid se sešla ještě jednou, aby stvořila tuhle vynikající gangsterku. Brilantně napsaný scénář o jednom velkém podrazu, kdy si nebudete do závěrečných titulků jistí, kdo vlastně hraje proti komu a i přes minimum akčních scén příběh ani na chvíli nenudí. Chemie mezi Redfordem a Newmanem funguje opět skvěle a zdatně jim sekundují i další. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (viac)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru

07.08.2018

Legendární americký herec a spoluzakladatel filmového festivalu Sundance Film Festival Robert Redford (81) potvrdil svá dřívější slova a ukončil kariéru. Redford se hraním živil 60 let, mezi jeho… (viac)

Adios, Hombre... :-(

Adios, Hombre... :-(

27.09.2008

A taky Luku, Butchi, Gondorffe či Johne Rooney. Paul Newman, jeden z největších sympaťáků filmového plátna vůbec a ikona své generace, dnes ve věku 83 let podlehl rakovině plic. Je zhola zbytečné… (viac)