Banda neškodných podfukářů se vesele živí malými podvůdky na ctihodných spoluobčanech. Jednoho dne se však rozhodnou pro megapodfuk. Pro jeho uskutečnění potřebují mozek celé akce, a tím má být Charleston (Bud Spencer). Ten souhlasí a celý ten šílený podnik nazve dvojitým saltem mortale. Jde o to, vypálit rybník americkému mafiánovi (James Coco), který se snaží potopit svůj ztrátový parník (takové malé plovoucí Las Vegas), na který má uzavřenou vysokou pojistku. To se mu ale nedaří, a proto se svým právníkem vymyslí podfuk na potenciálního kupce, který by jim měl stoprocentně vyjít! To ale netuší, že tím šťastným zákazníkem je sám Charleston, který své dvojité salto mortale hodlá zvládnout s naprostou elegancí. Aby toho nebylo málo, tak se do všeho ještě zaplete okradený policejní inspektor Watkins (Herbert Lom), kterému banda podfukářů, v čele s Charlestonem, odcizila obraz Gauguina. (oficiálny text distribútora)

hemul

moj oblubeny sportovec? - Bud Spencer moj oblubeny herec? - Bud Spencer moj oblubeny filozof? - Bud Spencer Dvojica Spencer/Hill je mojou druhou oblubenou po L+S. A z dvojice som mal vzdy trosku radsej Buda. Jeho pristup k zivotu mi pripadal priamejsi, menej spekulativny. Terence bol vzdy trochu hodne vypocitavy na moje gusto. Aj filmy s Budom solo mam radsej ako s Hillom solo. Komisar Ritzo je moj hrdina. Bond mu niesaha ani po kotniky. V tomto filme sa vsak predstavil v nezvycajnej polohe spekulanta, akoby do seba nasal aj partaka Terence a z dvojice tu spravil jeden charakter - chimeru. A funguje to. Ak k tomu priratate herberta Loma a dalsich skvelo hrajucich hercov, plus standardne vybornu tanecnu a chytlavu muziku bratov deAngelisovcov, a najma - kongenialny dabing (nepamatam sa, kedy ma dabing takto nadchol, a to nemyslim len R. Hrusinskeho ako Buda, ale komplet celu dikciu), dostanete bezchybny oddychovy film. Videl som ho po 1x ako decko, pred 30 rokmi, pamatal som si len scenu, ako si ten pravnik privrie prst do suplika. UPDATE: plus Bud  má rád Genesis. ()

Courtemanche

Má jiný styl, častěji ten starý britský praštěný humor, jazz, je to Bud skoro bez facek, -ale když už, tak několikaminutová mela. Celkem dobrý film, je hodně těch vtipných minut, ale podle mě je zbytečně dlouhý, na žánr nezvyklých až 105 minut trochu uškodilo. (93 minut na CSFD je špatně uvedený). 3/5 ()

Tosim

Věčný to svár, propracovanější scénář versus bláznivé bitkaření. Nejdřív jsem si myslel, že se Bud Spencer do té jediné rvačky snad ani nezapojí, což by mi připadlo dost neortodoxní ;-) Tohle je taková ta klasická komedie o podfucích, okoreněná typickými postavičkami kolem jednoho vůdce. Pochvalu si zaslouží casting - James Coco v roli nervózního mafiána, který má neustálé "problémy s telefonem", či Herbert Lom, který trošku zparafrázoval svou postavu inspektora Dreyfusse z Růžových panterů. Pravdou je, že mi to připadlo méně srandovní, než když jsem to viděl před lety, ovšem ta finální, i když jediná mlátička má IMHO úžasnou choreografii :-) Stojí to za zhlédnutí, možná právě proto, že se to neřadí k typickým filmům toho italského tlouštíka, bývalého vodního pólisty s medailí z olympiády. ()

Pierre

Je tady můj oblíbenec Bud v zajímavé a pro něj ne úplně obvyklé roli sympatického podfukáře, který má velmi dobrý plán. Pak je tady můj další oblíbenec Dreyfuss (tedy vlastně Čech Herbert Lom) v Dreyfusovské roli. Pak je zde skvělé duo záporáků (mafián a jeho advokát), které neumí telefonovat. Pak je tady pár otravných postaviček okolo, které naštěstí nemají moc prostoru. Pak je tady typicky Italský humor, ale v tomto případě vtipný, vkusný a milý. Pak skvělý starý dabing v čele s Rudolfem Hrušinským. A pak jedna malá milá bitka a mé spokojené čtyřhvězdičkové hodnocení. ()

kingik

Ve filmech, ve kterých hrál Bud Spencer bez svého parťáka Terence Hilla, byl tak nějak větší prostor věnován nudě. To je případ i tohoto filmu, který se celou dobu nudně rozhoduje, jakou cestou se vybere. Film přešlapující na místě nahoru nevytáhl ani solidně hrající Bud Spencer a ani jeho dvorní režisér Marcello Fondato. Slabý film bez špetky energie funguje jako dokonalé uspávadlo. ()