Katy (Jeanne Moreau) a Michel (Jean - Paul Belmondo) jsou někdejší manželé. Obzláště Katy má velikou touhu pomstít svého otce a pokořit ego dalším lidem, kteří jí ještě leží v žaludku. K tomuto úkolu si vybere právě svého bývalého manžela Michela, vášnivého sázkaře, ale jinak dobrého chlapa. Poté, co se jim společnými silami podaří zruinovat majitele písečné pláže, vydají se na větší rybu - milionáře Lacharda. Všechny tyto akce však komplikují další z řad podvodníků ... (MJMilan)

LadyPupu

Belmondo alias německý obchodník je v první polovině vynikající. Ve druhé půlce ho sice lehce přehrává Gert Goldfinger Fröbe, ale Bebel je stále dostatečně šarmantní a jako podvodník neodolatelný. I když nutno říci, že Banánová slupka je jakýmsi rozehřívacím kolem pro jeho pozdější role okouzlujících gaunerů. ()

bloom

Podvodnická komedie s dvojicí Belmondo - Moreauová. Je složená vlastně ze dvou částí, každá na jeden podvod. V té první se o zábavu stará především Belmondo vydávající se za německého obchodníka. Ta druhá zase připomíná Podraz, jakoby si jeho tvůrci zápletku vypůjčili odsud, protože se jedná o podobné manipulace s dostihovými sázkami prováděné na bohatém hejlovi (zde je to můj oblíbený Gert Fröbe alias Goldfinger). Zařazení písničkové sekvence s Jeanne Moreau mi připadá jako navýsost zbytečné a do filmu se nehodí. Přesto je Banánová slupka celkem slušná zábava. Lepší Belmondovy zlodějské či podvodnické komedie (Sympatický dareba, Velký šéf, Nenapravitelný, Kašpárek...) měly však teprve přijít. ()

Malarkey

Francie svůdná, Francie osobitá. I taková Francie je. Samozřejmě v případě, kdy se k tomu přimotá Jean - Paul Belmondo. To je Francie ještě dokonalá...ale o tom zase někdy jindy. Banánová slupka je každopádně příjemný film, ale mrzelo mě, že se u něj tolik nesměju, protože všecko ostatní fungovalo, co se týče chemie, docela dobře. ()

GilEstel

Taková starší verze klasického PODRAZU s ústřední dvojicí muž-žena, v tu dobu hvězdně zářící Jeanne Moreau a již strmě stoupající hvězdy Belmonda. Rozdíl je určitě v pojetí chápání zločinu. Zatímco u Podrazu je to bráno spíš s rošťáckým humorem a sportovním si dokazováním, co všechno zvládneme, u BANÁNOVÉ SLUPKY se nahlíží na podvodné jednání s výčitkami svědomí hlavních protagonistů, které jsou umenšeny předpokladem špatného charakteru okrádané postavy. V samotném závěru pak při zjištění minulého pochybení, dochází k navrácení peněz. Podvodná činnost je zde chápána pouze jako nutné zlo obživy, jako dočasná životní etapa, kterou je třeba překonat, což se na konci daří. Jistě i partnerské soužití nabízí nové způsoby zločinecké práce a vybírá si i nová témata a konflikty i uvnitř týmu zlodějíčků. Ve výsledku je tedy tento film krom tématu dost odlišný od PODRAZU. Není tak rozmáchlý, akční a epický. Je nízkorozpočtový. Nejvíc asi stálo obsazení. Ačkoli Podraz se mi líbil víc, Banánová slupka tu byla dřív a není to film vůbec špatný. 67% ()

tein

Z filmu dýchá výborná atmosféra starých poctivých francozských komedií/krimi a to zcela bez zbytečných, nyní tak moderních, vulgarizmů a násilí. Oddychovka co celkově mile pobaví ale příliš nenadchne - do paměti se nevryje. Bohužel jsem se ale ve filmu občas docela ztrácel a v ději nepříliš dobře orientoval. Ale aspoň mě to donutilo se nad celým dějem zpětně zamyslet, ()