Roy (Nicolas Cage) a Frankie (Sam Rockwell) sú podvodníci, ktorí už dlhé roky tvoria partnerov pri elegantných zločinoch. Poznajú jeden druhého, akoby boli bratia a majú dohodnuté určité pravidlá hry. Roy je starostlivý a šetrí každú penny. Trpí poruchou akejsi posadnutosti a bez liekov nie je schopný nič robiť. Frankie je naopak dobrodruh, ktorý je večne po niečom hladný. Chce donútiť Roya hrať špinavú hru, čo sa Royovi nepozdáva. V tom sa objavuje Angela (Alison Lohman) - Royova dcéra v teenagerskom veku a rozvráti jeho starostlivo naplánovaný život. A k tomu všetkému sa chce naučiť rodinné remeslo... (oficiálny text distribútora)

pakobylka

S dětmi je kříž - bez výjimky ... a svět je plný švindlířů - odjakživa. Použitý humor je osvěžující, všudypřítomný ... a nedbalou elegancí obratně zakrývá svou přechodnou brutalitu. Nenápadně postává v pozadí i ve chvílích, které na první pohled nijak zvlášť vesele nevyhlížejí - a trpělivě vyčkává, až mu situace umožní triumfálně ovládnout scénu. Pointa je z těch, které vám můžou uvíznout v paměti natrvalo - i když přiznávám, že sama jsem si ji vychutnala až napodruhé. Z toho vyplývá, že některé snímky si prostě zaslouží další šanci. ()

freddy

Občas si tak říkám, že v dnešní době se mají nejlépe podvodníci a švindlíři, zkrátka lidi, kteří se neživí poctivě a kteří v tom umí chodit. Tenhle film mi v mém názoru dává za pravdu, ovšem vyvrací můj názor o tom, jací jsou tito podvodníčci ve skutečnosti. Například takový Roy v podání Nicolase Cage je člověk s psychickými problémy, který je posedlý chorobnou čistotou a vypadá to, že má i nějaké ty morální zásady, které odmítá překročit. Skoro by se dalo říct, že je to takový slušný podvodník a dokázal si získat mé částečné sympatie, i když samozřejmě se zdrojem jeho obživy jsem nesouhlasil. Ale on celý film je koncipován tak, že jsem příliš netušil, na čem vlastně jsem. Dalo by se říct, že mi tam něco smrdělo, něco mi tam nesedělo, a závěr filmu mi dal za pravdu. V závěru to tedy pro mě nebyl zas tak nečekaný zvrat, čekal jsem totiž, že tento film na diváka s něčím překvapivým vyrukuje, ale dalo by se říct, že mě spíše fascinovala ta promyšlenost toho zvratu. Navíc já mám docela rád filmy, u nichž nevím, na čem jsem, a v tom mi tenhle film sedl dokonale. Nicméně ve výsledku nemohu ohodnotit film jinak než jen jako lehce nadprůměrný, a tak uděluji lepší tři hvězdy. ()

misterz

Nebolo to zlé, ale ani som z toho nespadol na zadok. Dobrá pointa je tu rozvinutá do pomerne šedivého, málo výrazného deja, v ktorom asi najviac pobavili len psychické excesy N. Cagea - ukážkový príklad človeka postihnutého ťažšou formou OCD (Obsedantno-kompulzívna porucha). Pre človeka takto postihnutého nič príjemné, pre diváka zábavné, N. Cage opäť raz zahral vynikajúco, to sú postavičky presne pre neho. Na silný priemer film vytiahol hlavne záver s celkom prekvapivým rozuzlením. 65/100 ()

Triple H

Taký oddychový feel-good film, ktorý ale trošku pokazí prekombinovaný záver. Ridley Scott na svojom konte takýto film ešte nemá a očividne si ho s chuťou strihol, akurát posledných 15 minút dá celému filmu iný tón. Neočakávane a zbytočne. V tomto prípade by menej bolo naozaj viac. Nicolas Cage je tradične výborný (nepatrím k jeho odporcom - a úprimne povedané ich nechápem), Sam Rockwell nanešťastie nemá veľa priestoru. Alison Lohman však naozaj prekvapuje, hrá presvedčivo a v jej 23. rokoch jej ľahko uveríte, že má 14 (koniec, koniec...). Napriek trošku nešťastnému koncu mal film dobrú atmosféru a bavil ma (pričom obľubujem Cagea), takže pod štyri nejdem. ()

Morholt

Zápletka i zpracování jsou tuctové a na dvouhodinovou stopáž nedostačující, ačkoliv přežít se to dalo. Mě zaujal nejvíc asi Nicolas Cage, kterému obyčejně nemůžu přijít na jméno, ale tady zahrál podvodníka s uklízecí fóbií a tiky na jedničku. Potěšila i přítomnost Sama Rockwella či lolitky v podání Alison Lohman. Čistý průměr. ()

• Okrem amerického štátu Kalifornia sa natáčalo aj vo Vojenskom múzeu v Rokycanoch. (MikaelSVK)
  • Film je natočený na motívy novely Matchstick Men od amerického spisovateľa Erica Garcii. (MikaelSVK)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (viac)