Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

matoada

Technicky sice lepsie ako jednotka, ale inak minimalne o triedu slabsie. Dufajme, ze trojka nedopadne este horsie. Dabing je otrasny. ()

Skeevee

Mnohem lepsi nez jednicka. U tohohle sem se bavila celou dobu a misty smichy brecela. Naprosto posledni scena nema chybu, a "fesak" Shrek je taky sila =) Banderas nema chybu...v posledni dobe nejlepsi kino film =) ()

Simon@

Vlastně mě vůbec nenapadá, co bych tomuto filmu vytkla. Prvotřídní grafické zpracování, okouzlující herci a vřelý humor. Věřím, že i dospělý člověk tu najde to své, co ho upoutá a nepustí... já osobně si Shreka 1 i 2 pouštím stále znovu a znovu a pokaždé se musím smát... ()

tvůrcům rozhodně nedošly nápady, bála jsem se, že dvojka bude těžce nadstavená, ale oni mne opět překvapili, od líbánek po závěrečnou šou nás čekaly novinky a legrácky. A nejkrásnější a nejlepší ze všeho byly nevinné obrovké a kouzelné kocourkovy oči!! ()

kishi_SO

mne osobne sa viacej pozdaval ako prvy diel. Viac humoru, lepsi pribeh, nespocetne vela filmovych naraziek a neuveritelne psychicky nadne a vyrazovo vymeteny oslik :-D ()

BlueNeon81

Prvý diel Shreka na mňa urobil veľmi dobrý dojem, práve vďaka námetu, popkultúrnym narážkam a neštandardného štýlu prerozprávania príbehu. Čakal som podobný nášup aj pri dvojke, i keď v kútiku duše som rátal s tým, že to nebude až také dobré. A stalo sa. Jednoducho prevarený príbeh z Popolušky. Tých málo gagov, čo som postrehol, mali krčoidný charakter a neraz som pri sledovaní nadobudol dojem, že tvorcovia si nevedia rady. Shrek a Oslík síce majú charizmu, ale to nezachránilo celkový dojem zo sledovania filmu. Stačilo raz a nikdy viac. ()

Pjotrik

První díl je originální pohádka s hromadou vtipů, na druhém dílu už je vidět úmysl hrát to na diváka co nejvíc. Ale děje se to vkusně, vtipů je ještě víc a nakonec to pořád připomíná pohádku. Super zábava! 90%. ()

Holusacek

Svělý animák,který ani po druhé nezklamal.Opět vtipné a je dobře,že zase přibyli nové postavy.Prostě dobrá zábava,ovšem na první díl to přece ani tak nemělo.=81% Co se vybraných skladeb týče-nemám co vytknout.A ta proměna a útok na hrad vážně neměli chybu. ()

Bornd

Skvělé nápady a skvělá zábava, ale bohužel ne tak dobré jako u jedničky. Stejně je to ale jeden z nejlepších animáku co byl kdy natočen. ()

kreion

Shrek 1 bola experimentom, Shrek 2 je veľmi nabušená záležitosť ktorú mám zo všetkých Shrekov najradšej. 5/5 (v CZ a ENG znení) ()

petrusqa

Fenomén Shrek mě jaksi delší dobu míjel a dopracovala jsem se k němu až nyní. Vždy jsem samozřejmě věděla o koho či co jde, o jistě výborném anglickém dabingu. A z tohoto pohledu musím říct, že na mě dvojka udělala o hodně větší dojem. Zatímco jednička je představování postav (které jsem již znala) a příběhu, víc se zabývá příběhěm, který je dopředu jasný, jelikož jde o pohádku. Druhý díl už je plný humoru a to výborného. Vše korunuje kocour v botách a jeho manipulativní a nevinný výraz roztomilé kočičky. ()

StrixCZ

Jednička je jednoznačně lepší, ale i tak jsem se (narozdíl od trojky - čtverku jsem neviděl - přešla mě chuť) pořád ještě bavil docela dobře... :o) 65% ()

unclejack

No dobre , ale pokračovanie Shreka určite má čo do seba. Už len v tom , že sa pridáva Antonio Banderas je film zasa zaujímavejší. Konflikt s otcom Fiony je docela dobrý námet na film , zlá víla je tiež námet na pováženie. Pre mňa si dvojka udržala status štyri hviezdičky. ()

Trinculo

Nikdy nezapomenu na píseň Nicka Cava někdy v půlce filmu, kdy se všechno hodně podělá. Najednou smutné město a People aint no Good ... nádhera a nakonec samozřejmě jak jinak všechno dobře dopadne. Jak ostatně má. ()

moriero

Animáky nemám rád a Shrekovi jsem se bránil několik let. Letos jsem shlídnul jedničku a pěkně jsem se pobavil, nijak zvlášť, ale šlo to. Teďka jsem si dal dvojku. A to je nářez! Má to spád, ironický humor a hlavně uvěřitelný příběh (paralera s odmítavým postojem rodičů Fiony). A co mě dostalo úplně nejvíc----při záverečné písni LA VIDA LOCA Kocour, jak se ve stylu FLASHDANCE nechá spláchnout vodou v sexy póze. Ten obrázek ve mně zůstane ještě dlouho! ()

Desmi

Nejlepší ze všech dílů je právě tenhle. Jedinou výtku mám k českému dabingu. S tou Vondráčkovou to nemohli zpackat víc. Úplně mi to zkazilo závěr, když se mi z repráků vyvalilo "Naděje, vítrrr.." . No, co už. Shrek je vtipnej a animace krásná. Od animáku nemohu čekat víc.. =) ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz