Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

Phillo

Pokračovanie éry, ktorú nastolil Shrek 1 v ešte väčšom balení s menším príbehom avšak s lepšími fórikmi. Jednoducho pokračovanie, ktoré nie je diametrálne odlišné, čo sa v dobe často pokazených sequelov cení. Zachovanie úrovne a veľká dávka humoru. ()

IsaacNewton

Milé překvapení, Shrek 2 nebyl tak strašný, jak první díl. Spíš přinesl něco více než jednička. Mnohem více humoru, dobrých hlášek, nápad s Far Far Away je obzvlášť dobrý :-) Stejně tak moje oblíbená postavička Kocoura v botách přinesla filmu mnohem více vtipu. Nic to nemění na mém pohledu na animaci a "přiblblých" vtípkách, ale dívat se na to dalo, se všemi plusy i mínusy průměr. ()

Erik7595

Skvelý animák, ktorý s prekvapením dokonca prekonal už výbornú jednotku. Množstvo gagov, neustále tempo, žiadne hluché miesta a množstvo akcie, ktorá nenudí a vtípky, pri ktorých som sa skoro zadusil od smiechu (scény Shreka s oslíkom samozrejme vedú, aj keď hocijaká scénka s Pinnochiom alebo Perníčkom je geniálna). A množstvo odkazov odkazujúcich na niektoré filmy tiež potešili a pobavili (Mission Impinocchio, Flashdance atď.) Bez váhania dávam 5* 100% Len škoda, že sa kvalita ďalších pokračovaní ani zďaleka nepriblížila jednotke a dvojke. ()

Lilloos

Dvojka sice není v ničem horší než první Shrek, ale také nenabízí nic nového. I přesto se najde pár legendárních scén (večeře s rodiči) a potěší především další skvělé postavy (roztomilý kocourek, okouzlující Krasoň a jeho zákeřná máti a hlavně moji milovaní geniální Droslíci). ()

nonick1

Opět skvěle namixovaný koktejl napětí, odkazů na jiné filmy, hlášek a zábavy, dochucený vynikající animací a povedeným hudebním doprovodem. Nesmím zapomenout na obohacení o proslulého lovce zlobrů: Kocoura v botách - když jsem poprvé viděl v akci ty jeho kukadla...! :-) ()

kaze

Skvelá zábava pre celú rodinu. Shrek 2 vie stále niečim novým prekvapiť. Ani Ricky Martin by sa za tu choreografiu nemusel hanbit :) ()

Berry

U druhhých pokračování hrozí, že se vytratí kouzlo jedničky. Ale u Shreka to vůbec neplatí. Příběh byl originální (i když vlastně parodoval ty největší trháky součastnosti) a Antonio Banderas v roli Kocoura v botách do příběhu skvěle zapadl. I Eddie Murphy opět nezklamal a Osla (totiž bujného Oře) namluvil DOKONALE! Trochu ošizená tu však zůstala Cameron Diaz, ale ve filmu to v podstatě vůbec nevadí. Stejně jako u prvního dílu, ani tady nechybí závěrečné taneční číslo, které je díky songu ,,Living la vida loca" ještě lepší, než v jedničce. Zkrátka film (nebo pohádka?), na kterém si každý něco najde.. ()

Šmoula

Prvním dílem Shreka byla laťka nasazena velice vysoko. Ale Shrek 2 nezklamal. Tvůrcům se opět podařilo zpracovat perfektní příběh, u kterého jsem se velice pobavil. Už se těším na další doufejme podařené pokračování. ()

Czernozub

Pořád sranda, ale jednotka to není no. Po opětovném (a POZORNĚJŠÍM) shlédnutí jsem našel spoustu nových narážek, kterých jsem si před tím nevšiml. ()

jasanka

První díl dokonalý, dvojka na něj nemá. Ale i tak nadprůměrný animák, opět sympatické postavičky, jak staré známé, tak zbrusu nové. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz