Komedie o namlouvání a všech komických situacích, které při něm mohou nastat. Půvabná, chytrá a náramně se sebou spokojená Emma bydlí s ovdovělým otcem. Její milovaná vychovatelka a důvěrnice se provdá za souseda a Emma přemýšlí, jak se teď zabavit. Nebylo by to úžasné dirigovat životy druhým a být dohazovačkou? Nejdříve vezme pod svá křídla Harriet, která by ráda ulovila manžela. Pak přijde na řadu Frank a v plánu jsou další - nikdo si před Emmou není jistý. Velký propletenec vztahů a lidí se pomalu rozjíždí. (oficiálny text distribútora)

misulka03

Minimálně 3 roky držel tento film ode mě 4 hvězdičky. A asi si ani nezaslouží víc, ale i po letech se k němu ráda vracím. Takže toto hodnocení jsem musela změnit. Oficiální text distributora je podle mě trochu nešťastný a spíše předpovídá nižší komedii o námluvách. Tak to rozhodně není. Právě naopak film věrně kopíruje knížku Jane Austenové. A k té prostě romantismus patří. Nepopírám, že Vám film může připadat přihlouplý, trapný či naivní, ale pokud to nebudeme vnímat v té době, do které je situován, nebudeme vnímat prostředí staré Anglie a také tvorbu paní Austenové, nemůžeme tento film zcela pochopit. ()

vesper001

Obávám se, že tento film není zasněženým vrcholem kariéry Gwyneth Paltrow. V dobových kostýmech je kočka, přesněji kočka Šklíba. Její unylý projev, doprovázený afektovaným panenkovským úsměvem, je jen o něco málo snesitelnější, než verze s Kate Beckinsale z téhož roku. Toni Collette je v roli důvěřivé Harriet přesvědčivá, zato ti ostatní hujeři nestojí za zmínku ani za nic jiného. Na další adaptaci Emmy už každopádně nemám odvahu a teď už ani chuť sáhnout po předloze. ()

andrii

Cit s vychováním nastaví vybranému srdci. Malebným polibkům s oduševnělou galancí, a proto ty salony lásky, dýchánky u krbu, v plenéru. Pro kulaté portréty nad hlavami loží. Hrdličky cukrují s amorky, nad šálky čokolády. Mezi růžičkami s vílí elegancí marcipánu. ()

Hafran

Příjemně zahrané a na Austenovou překvapivě s napínavým scénářem. Přes nádhernou atmosféru a prostředí bohužel příběhu dnes trochu chybí originalita a nějaké zapamatovatelné scény. Přesto jde o film stojící za shlédnutí. ()

Elví

Tak jsem si myslela, ze nejnovejsi zpracovani Pychy a Predsudku s Kierou Knightley je uplne nejhorsi adaptace z del Jane Austen a musim priznat, ze jsem se sptletla... ()

wer4

Už samotná knižná predloha má námet ako z najtrápnejšej červenej knižnice, takže sa nedalo nič prevratné očakávať. Tak milujem anglické filmy, ale toto bolo niečo nenormálne nudné. Oproti filmu Rozum a cit obrovské sklamanie. Dokonale sladká Gwyneth mi dvíhala žalúdok. Žiaľ, sušienky k čaju o piatej ostali na stole a ja som si uchlipla len trochu nechutného odvaru (nabudúce s mliekom a bez cukru, prosím). ()

danoo

Vyrovnaná a vtipná adaptácia románu majsterky irónie svedčí o režisérovej hlbokej empatii a jeho talente. Nebudem ďaleko od pravdy, keď poviem, že Douglas McGrath vystihol ducha románov Jane Austenovej. A Paltrowová a Northam boli jednoducho roztomilí. ()

Zdeňka

Gwyneth jako Emma nedůvěryhodná. Filmové zpracování se mi vůbec nelíbilo. Jedna hvězdička je za námět a druhá za pana Knightleyho, okouzlující jako v knize. ()

Monoxid

Bylo to tak zajímavé, že jsem se při tom dokázala učit dějiny umění... ale pár scén mě zaujalo tak, že jsem jim věnovala téměř 90% své momentální pozornosti. Románům Jane Austin přidává na atraktivitě zejména prostředí smetánky před dvěma sty let. Přestože to i mě dříve přitahovalo, už mi to nic neříká. Celý tenhle film mi přišel v podstatě jen jako ukázka toho, jak se může bavit opravdu znuděná slečna (to mi nehrozí). A protože má ta slečinka 'čisté srdce', je jasné, že to bude pohádka... ()

hanagi

Emmu jsem si kdysi pouštěla vždycky, když jsem měla splín a bylo mi smutno. A vždycky zafungovala. Svěží, milá, vtipná, s jiskřivými dialogy. Skvěle obsazená a odehrávající se ve sluncem zalité nádherné krajině. Pokud na vás něco působí jako elixír - není nad čím dumat. Tu radost musím nekriticky ohodnotit maximem. ()

venalce

Nádherná austenovská adaptace, které není co vytknout. Naprosto skvělé herecké obsazení, nemluvě o kostýmech a hudbě. Příběh o neúspěšné dohazovačce pobaví i dojme. Tohle je ten správný typ romantické komedie, který zahřeje u srdce. ()

IdentityS73

No, rozhodně to nemá na Pýchu a předsudek...s tím se to nedá vůbec srovnávat, ale nebylo to špatný. Šla jsem se na to koukat už s tím, že jsem od ostatních slyšela, že je to horší, tudíž jsem neměla moc veliká očekávání, takže mě to ani nezklamalo...ale v prvních asi 10 minutách jsem chvíli přemýšlela, jestli to nevypnu, jak mě to nudilo, ale pak se to docela zlepšilo...:) Jenom jsem to žel sledovala s dabingem, což mě v určitých chvílích dost rozčilovalo...Pro mě je to tak 45-50%. ()

mandlova

Druhá adaptace Jane Austenové v pořadí - po Rozum a cit. Jak Gwyneth vizuálně nemusím, tak sem skvěle sedla, kouzelně působí její dohazovačské eskapády a úporné odmítání pana Božského (Sex ve městžě za malou krádež promine :o) Nemůžu si pomoct, já mám prostě ráda tyhle kostýmní anglické filmy a anglický humor stejně jako anglický čaj. ()

IvyH

Režiséru McGrathovi se povedla nevídaná věc, převést na plátno román Jane Austenové bez toho, aby se vytratil sarkasmus ukrytý v manýrech 19. století či dokonale vyvedné charaktery anglické střední vrstvy žijící pro plesy a další dýchanky, kde se mohou probírat a tvořit mezilidské vztahy. Chytrý, vtipný a jedinečně kouzelný britský film s dokonalou chemií mezi Gwyneth Paltrow a Jeremy Northamem však kazí poněkud delší stopáž. Opravdu tohle natočil Američan? ()

PollyJean

A´t se snaží, jak se snaží, Emma se nemůže rovnat dalším dvěma dílům od Jane Austen, Rozumu a citu a Pýše a předsudku, ba možná ani Anně Elliotové. Ale může za to sama Jane Austen, protože v Emmě se v podstatě nic neděje. Večírky, setkání, rozprávěnky, hádání nevyřčeného a domýšlení naznačeného, z čehož tu a tam vyplynou nějaké ty omyly, které jsou v závěru vysvětleny a napraveny, každý jedinec nalezne svůj protějšek a toť vše. Z důvodu zkracování dostává ve filmu na frak linie vztahu Franka a Jane, navíc charakter Emmy je zde příjemně vyžehlený, v předloze to byla velice rozmazlená a sebestředná slečinka...nutno ale uznat, že i to "nic" bylo dobře zahrané, herci dobře obsazeni a hudba velmi příjemná... ()

strelenaL

Emma v podání Gwyneth Paltrow mě mile překvapila, ale to je jediná kladná a pozitivní věc na tomto filmu. Film je slabší průměr, který nenadchne. Hodnotím pouze 3*. ()