Krtko a snehuliak

• Česko Krtek a sněhulák
všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny / Rodinný
Česko, 1997, 5 min

Další příběh o krtkovi, který si našel v zimě nového kamaráda - sněhuláka. Jenže začíná jaro a sněhulákovi hrozí rozpuštění. Sluníčko už si na něj totiž brousí zoubky! Krtek vyveze sněhuláka lanovkou na nejvyšší horu, kde v pohodě přečká do další zimy, aby se mohl zase vrátit zpátky do údolí ke svému kamarádovi. (contrastic)

Stanislaus

Z porevolučních krtkovských filmů rozhodně jedno z nejpovedenějších a nejmilejších dobrodružství našeho hmyzožravého hrdiny, jenž si tentokrát pořídil sezónního kamaráda v podobě sněhuláka. Síla přátelství vítězí nad čtvero ročními obdobími. ()

petaspur

Krtkova záchrana sněhuláka, jehož skupenství pozvolna přechází, vlivem příjemných slunečních paprsků, z pevného do kapalného. Krtkova genialita rozhodně spočívá v tom, že v naší domovině objevil celoročně zmrzlou horu. ()

Aky

Krtek je zřejmě nesmrtelný a nadčasový. Nápad, syžet y příběhů, realizace, všechno je harmonické, originální a přitom zobecňující, zkrátka geniální. ()

boshke

Pořád jeden z těch lepších nových dílů, ale nemohu se ubránit tomu, že nám krtek tak nějak teletubbiesovatí. Pořád samé objímaní, pořád samé tuli tuli, krtek se nám příjemně zakulacuje v průběhu dílů. A kdopak je také hezky barokně zaoblený? Přece Tinky Winky, Laalaa, Dipsy a Po... 70% ()

WANDRWALL

Není snadné po více letech navazovat na můj dávný vztah s krtečkem. Proto přijímám jeho nové díly s rozpaky. Ale chápu, že stále jeho tvůrce ho má rád, žene ho do situací, které mu nepřeji, a to je třeba i setkání se sněhulákem. ()

mau

Jeden z nejkrásnějších Krtečků! Krásné přátelství se sněhulákem, kterého si Krtek postaví. Když se oteplí, odveze ho na vysokou zasněženou horu, aby se mu neroztál a až napadne sníh, znovu se spolu potkají! K vidění na You Tube.. ()

UncleG

Tento unikátní díl Krtkových dobrodružství si klade jednu specifickou (nicméně velmi závažnou) otázku: a to, zda může být sněhulák studenej a zároveň teplej. Sněhulák se s Krtečkem pořád dokola hladí po tvářích, objímají a lísají se k sobě s vervou až nemístnou, takže je nasnadě, jak na primární otázku odpovědět. Přestože však Krteček v tomto díle projevuje výrazné homosexuální sklony, nedočkáme se nevýchovných nechutností. Například k oblizování mrkve naštestí nedojte. Na nefalšovanou zoofilní perverzi si musíme počkat až do epizody "Krtek a maminka"... ()

IllIlIlIIl

Jedna z nejznámějších českých animovaných pohádek pro děti. Jako malý capart jsem měl Krtečka rád, ale objevily se dětské seriály, které jsem měl radši. ()

dANo

Krásna časť o tom, ako si krtko v zime postaví snehuliaka, skamarátia sa a aby sa na jar neroztopil, tak ho lanovkou vyvezie na hory, kde snehliak prečká aj leto a jeseň. Potom, keď príde zima, tak sa môžu zase spolu hrať... Milé... :o) ()