Krtek o Vánocích

Réžia:

Zdeněk Miler

Hudba:

Vadim Petrov

Napadl sníh a Krteček shání stromeček, aby mohli s myškou oslavit Vánoce. Ničí jim ho ale zlá vrána. Naštěstí se jí zbaví a můžou si předat dárky. (mau)

Jezinka.Jezinka

Krtek navzdory nepřízni osudu ztělesněného zlovolným havranem nepropadá depresi a konstruktivně jedná. S hudebně nadanou kamarádkou Myškou si nakonec zahrají a zazpívají Tichou noc. ()

Aky

Krtek je zřejmě nesmrtelný a nadčasový. Nápad, syžet y příběhů, realizace, všechno je harmonické, originální a přitom zobecňující, zkrátka geniální. ()

Snorlax

Krtek se snaží obdarovat jednu velmi nešikovnou myš, která trpí narkolepsií. Vše se snaží pokazit velmi nenažraný havran. Závěrečná Tichá noc nemá chybu. ()

boshke

Ne že by normálně byl Krtek málo roztomilý, ale v tom kulichu je obzvlášť k sežrání, navíc v tak krásném díle... 100% ()

triatlet

To, co funguje v Milerových knížkách, působí nejen v animovaném filmu, ale i jako mluvené slovo v podání Marka Ebena. Krtka si totiž jednoduše vybavím, i když třeba jen poslouchám jeho vánoční příběhy na CD. ()

Stanislaus

Ani zlá vrána a ani složitě rozložitelný vánoční stromek nezabrání krtkovi a myšce v tom, aby oslavili svátky klidu a míru se vším všudy. Samozřejmě nesmí chybět ani Tichá noc! ()

IllIlIlIIl

Jedna z nejznámějších českých animovaných pohádek pro děti. Jako malý capart jsem měl Krtečka rád, ale objevily se dětské seriály, které jsem měl radši. ()

LeoH

Krtek si Vánoce zkazit nenechá, nad zlámaným stromkem nefňuká a radši jedná. Možná přijde i poezie (čumáčky obrácené k nebesům). Krtkovská topka. ()