Krtko a ježko

• Československo Krtek a ježek
všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny / Rodinný
Československo, 1970, 8 min

Krteček s myškou zachraňují ježka, kterého si nějaký člověk odnesl v klícce do školního kabinetu. Najdou ho mezi vycpanými zvířaty a uniknou i živé kočce. (mau)

MM_Ramone

Hovorí sa že, najlepší je život krtka, lebo cez deň spí a v noci trtká. To však určite nie je tento prípad. Krtek a jeho zvieraci priatelia z tohoto českého, animovaného seriálu sú banda nudných slušákov. Dosť sa pozastavujem nad všeobecnou obľúbenosťou tohto produktu u našich západných susedov. V Čechách je to takmer kultová záležitosť. U nás na Slovensku sa to ani zďaleka neteší takej popularite. Priznám sa, že ani ja nepatrím medzi Krtkových obdivovateľov. Navyše nechápem načo je, tu na čsfd, možnosť hodnotiť a komentovať jednotlivé diely. Stačilo by sa vyjadriť ku tomu ako ku celku. ** ()

Aky

Krtek je zřejmě nesmrtelný a nadčasový. Nápad, syžet y příběhů, realizace, všechno je harmonické, originální a přitom zobecňující, zkrátka geniální. ()

boshke

Krtek je moc velký dobrák. Pomáhá i těm, co mu škodí, co se mu vysmívají, co mu nepomohou, když je v úzkých. A to není dobrý příklad pro děti. Opravdu ne. Možná pro děti žijící v kouzelném lese v symbióze s lesní flórou a faunou. Ne pro děti jednadvacátého století. I tak jsou to krásné večerníčky... 100% ()

Stanislaus

Krtek a myška v roli ježkových zachránců aneb O tom, jak se ježek kvůli svému obžerství a pohodlnosti do prekérní situace dostal a o tom, že není kočka jako kočka. ()

IllIlIlIIl

Jedna z nejznámějších českých animovaných pohádek pro děti. Jako malý capart jsem měl Krtečka rád, ale objevily se dětské seriály, které jsem měl radši. ()

duddek

Zabrání krtek s myší dětem, aby si ve škole zblízka mohly prohlížet ježka? A kdo jim potom tuhle mezeru ve vzdělání odpustí? Hvězdička navíc za krtkovu nepředstíranou odvahu na konci – tváří v kočičí tvář. (V tomto příběhu se objevuje angrešt. Hnutí na podporu opomíjeného ovoce) ()