Krtko a slnečník

• Československo Krtek a paraplíčko
všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny / Rodinný
Československo, 1971, 7 min

Krtečka zaujme na smetišti plno věcí, ale nejvíc ho fascinuje velké paraplíčko, které lze využít různými způsoby - jako úkryt, dopravní prostředek k létání či plavbě i na obranu proti zákeřné štice.. Nakonec si pod ním rozkrojí meloun a pozve na hostinu všechny své zvířecí kamarády. Společně pak vyzrají i na nazlobeného mužíka, kterému Krtek meloun sebral. (mau)

ostravak30

Krktek byl bezpochyby to nejlepší, co kdy Zdeněk Miler vytvořil a tak se z něj stala legendární postavička, kterou milují generace. Proč? Je to milé, hodné a citlivé zvířátko, které si skoro nelze nezamilovat. V tomto příběhu nacházím já osobně lehkou kritiku skládek jako takových a vyhozených věcí, které lze ještě jinak použít. Děti se zase mohou poučit, že správné je se rozdělit! Moc se mi ale nelíbí, že Krtek v podstatě okradl pána, který je tu prezentován jako zloduch jen proto, že si brání své zboží. ()

MM_Ramone

Hovorí sa že, najlepší je život krtka, lebo cez deň spí a v noci trtká. To však určite nie je tento prípad. Krtek a jeho zvieraci priatelia z tohoto českého, animovaného seriálu sú banda nudných slušákov. Dosť sa pozastavujem nad všeobecnou obľúbenosťou tohto produktu u našich západných susedov. V Čechách je to takmer kultová záležitosť. U nás na Slovensku sa to ani zďaleka neteší takej popularite. Priznám sa, že ani ja nepatrím medzi Krtkových obdivovateľov. Navyše nechápem načo je, tu na čsfd, možnosť hodnotiť a komentovať jednotlivé diely. Stačilo by sa vyjadriť ku tomu ako ku celku. ** ()

Gemini

Veselý, rozverný krtek, bez slz nebo melancholického "ach jo". Jedinou výhradu mám proti tomu, jak krtek "správně socialisticky" okrade drobného živnostníka o meloun (a nůž), rozdá ho zvířátkům, a společně pak onoho živnostníka - kterému se to překvapivě nelíbí - šikanují, v čemž jim pomůže i počasí;)) I tak ale 80%. ()

• Paraplíčko má po většinu filmu 14 dílků, při scéně, kde na něm krtek letí dokonce 18. Ale v závěru je pohled shora a dílků je jen 12. (sikky)