Krtko a lastovička

Animovaný / Rodinný / Krátkometrážny
Česko, 2000, 6 min

Réžia:

Zdeněk Miler

Krteček najde nemocnou vlaštovku a postará se o ni. Zůstane u něj celou zimu, než se připojí k vlaštovkám, které přiletěly nazpět z teplých krajů. (mau)

Jezinka.Jezinka

Pták klesl směrem dolů, asi infarkt, je tu s pomocnou rukou ptákům vždy nápomocný krteček. V tomto díle zjistíme, že krtek bydlí v bezprostředním sousedství Dobšínské ledové jeskyně. ()

Aky

Krtek je zřejmě nesmrtelný a nadčasový. Nápad, syžet y příběhů, realizace, všechno je harmonické, originální a přitom zobecňující, zkrátka geniální. ()

boshke

Jé, vlaštovky! Jé, jedna spadla! Pojď, pomůžu ti. Ale ne! Už je zima. Vyleť tedy touto jeskyní (WTF?). Počkáme do jara. Jé, kytka od vlaštovky! Tuli tuli. Konec... 50% ()

Stanislaus

Poslední záchvěv starého krtka v nejnovějších epizodách aneb Krtek coby zachránce dalšího opeřence - tentokrát to však není orel, nýbrž vlašťovka. ()

IllIlIlIIl

Jedna z nejznámějších českých animovaných pohádek pro děti. Jako malý capart jsem měl Krtečka rád, ale objevily se dětské seriály, které jsem měl radši. ()

ostravak30

Krteček už minule zachránil rybu, teď zase pomáhá vlaštovce. Mě ale zaujalo, že se mu neustále mění interiér. V Krtek a rybka mu dokonce obývákem protékala voda. Ovšem večer už mu tam žádná netekla a zůstala jen postel. Zde dokonce vidíme i kamna, druhý pokoj a za ním jeskyni... ()