Krtko a tranzistor

• Československo Krtek a tranzistor (viac)
všetky plagáty
Animovaný / Rodinný / Krátkometrážny
Československo, 1968, 8 min

Tentokrát je Krteček nadšen tranzistorem, který ale svým hlukem ruší ostatní obyvatele lesa. Až když se rozbije, zjistí Krtek, že zůstal sám. Tranzistor symbolicky pohřbí a pláče, ale zvířátka se naštěstí brzy vrací zpět. (mau)

Radko

Krtko si zadovádza s tranzistorom, vďaka čomu lesnú idylku na chvíľu vystrieda dychovka. Vtáčikovia, žabky, včielka i zajko sa nechtiac dozvedia, že "míč má Lála", ale bohvieako o túto krtkovu tranzistorovo - zvukovú anarchiu nestoja. Nakoniec to, hoci nechtiac, pochopí aj krtko a vystrojí aparátu dôstojnú rozlúčku. ()

MM_Ramone

Hovorí sa že, najlepší je život krtka, lebo cez deň spí a v noci trtká. To však určite nie je tento prípad. Krtek a jeho zvieraci priatelia z tohoto českého, animovaného seriálu sú banda nudných slušákov. Dosť sa pozastavujem nad všeobecnou obľúbenosťou tohto produktu u našich západných susedov. V Čechách je to takmer kultová záležitosť. U nás na Slovensku sa to ani zďaleka neteší takej popularite. Priznám sa, že ani ja nepatrím medzi Krtkových obdivovateľov. Navyše nechápem načo je, tu na čsfd, možnosť hodnotiť a komentovať jednotlivé diely. Stačilo by sa vyjadriť ku tomu ako ku celku. ** ()

Big Bear

Krtek najde na paloučku zapomenuté rádio (tranzistor jak se tehdy říkalo) a roštuje stanice dokud nevybije baterky :-). Kromě dobové hudby mi utkvělo v hlavě i počasí a fotbalový zápas mluvený panem ,,strýčkem'' Jedličkou. Mrtvé rádio nakonec krtek pohřbí což mi přišlo na pohádku pro nejmenší celkem drsné a hlukem vypuzená zvířátka se vrátí domů. * * * * ()

Aky

Krtek je zřejmě nesmrtelný a nadčasový. Nápad, syžet y příběhů, realizace, všechno je harmonické, originální a přitom zobecňující. I když jsou ěkteré epizodky slabší, pořád jsou skvělé. ()

boshke

Ta zvířata jsou takoví strašní cimprliši. Zahraje pěkná muzika nebo přenos ze zápasu a oni si seberou rybník a odtáhnou... 100% ()

Andreas

Snad nikoho nepřekvapí, že Krteček běduje nad spálenou šancí Lály a raduje se z branky Veselého, komu jinému by taky mohla tahle duchaplná bytost fandit. ()

Stanislaus

Tento díl je vskutku velice hudebně laděný, přičemž začíná jakousi symfonií lesa, která je najednou narušena "vetřelcem" v podobě tranzistoru. Z krtka se stává doslova "lesní rebel", který fandí fotbalu, cvičí a poslouchá nahlas písničky. Nic však netrvá věčně, a tak se tranzistor po chvíli odporoučí do "elektro-nebe" a zvířátka se mohou znovu vrátit do poklidného lesa. ()

Marek1991

Upozornenie: Nikdy si nedávajte mrkvu do uší. zaujímavé ako krtko, ktorý spočiatku nevedel, čo je rádio, neskôr vedel, čo je šál, či liečebná medicína. Záver trocha ekologickým štýlom poňatý, no dbá sa tu na priateľstvo a bojuje proti egoizmu. ()

IllIlIlIIl

Jedna z nejznámějších českých animovaných pohádek pro děti. Jako malý capart jsem měl Krtečka rád, ale objevily se dětské seriály, které jsem měl radši. ()

LeoH

Po kalhotkách, autíčku a raketě jsou na řadě radiokomunikace a pozor – dosavadní krtkovo bezvýhradné nadšení technikou dostává první trhliny. — Tenhle díl jsem celé dětství znal jako němý, z dědovy 8mm promítačky, a fungovalo to výborně, neb mrněcí fantazie chybějící informace hravě doplní; to pak bylo v dospělosti s vlastními dětmi u VHSky divení, co to v tom rozhlase vlastně vysílají. ()