Lovci z konce světa

• Južná Kórea Hwang-ya (viac)

Po ničivém zemětřesení je Soul v troskách a platí v něm zákony džungle. Neohrožený lovec vyráží do jeho ulic zachránit puberťačku, kterou unesl šílený doktor. (Netflix)

Juto

Film nezaťažili príliš veľkým podtextom, takže dej napreduje pomerne rýchlo. Napriek tomu neponúkol nič, čo by sme ešte nevideli. Ale toto posúvanie deja tiež spôsobilo, že film bol čudne nesúrodý s kúskami príbehu, ktoré zostali nezodpovedané alebo sa ich príbeh dotkol veľmi krátko. Veci ako: *Prečo zemetrasenie v jednej oblasti zničilo tak veľkú časť sveta? A tá scéna sa odohrala tak rýchlo a neexistovalo žiadne vysvetlenie. A potom sme zrazu boli v budúcnosti. Herecké výkony neboli zlé, ale stále dosť priemerné. Niektorí herci, ktorí hrali v úlohe rodičov, sa mi páčili viac ako niektorí z hlavných postáv. Brutalita a fatality filmu pomáhajú takže som viac zhovievavý. 5,5/10 ()

alchac

Tradičně netflixovsky pitomý (blbé je to vskutku jen o trochu méně než např. Zachariášova Měsíční Rebelka), přeslazený, přesluníčkovaný atd. příběh amorem postřeleného Mij-Ka Ďu-Šííí-Na zachraňujícího svou lásku ze spárů šíleného MUDr. Mengelštajna. Naštěstí aspoň jeho parťák, Hodný, zlý a nerudný zKundysyn, je vcelku sympaťák a jako vždy velmi schopný fyzioterapeut, kterému jeden klidně uvěří i toho aligátora, a jak je v zemi kimči zaslíbené dobrým zvykem, je to řádně plnokrevné a bojově choreograficky docela kvalitní, takže jako uležet se to celkem dalo. ()

okkac

Slabší postapo, kde se první hodinu nic moc neděje, aby se pak v poslední půl hodině strhla celkem dobrá akce s vysokým kill countem, kdy medvídek Dong-seok Ma si podá efektivně přeboostrovanou brokárnou a následně mačetou plno lidí, kteří se bůhvíproč mění na reptiliány. Bez tohoto finále by to bylo mnohem horší. ()

oveckaoa

První díl jsem neviděl tak, že jestli to nějak navazuje nevím co jsem ,  ale koukal na kásting prvního dílu v druhém nikdo nehraje tak, že je to asi jedno. 2 chlápci a ženská zachraňují teenagerku ze spárů šíleného doktora co v nějakém zařízení píchá lidem nějaké sérum ,aby byli nesmrtelní a do toho testuje něco na teenagerech, aby oživil svou mrtvou dceru. Ačkoliv je zde řečeno, že jsou vylepšení a zabijete je pouze ranou do hlavy nebo amputací hlavy hodně jich zde umírá poté co je prostě jen zastřelí režisér si nedal ani tu práci si to pohlídat navíc na to, že jsou něco lepšího umírají tam lehce jak nějaké npcéčka v počítačové hře to, že se tlustoprd dostane tak daleko radši neřeším.   60 procent za krokodýla na začátku a námět mínusy za pokus o humor kdy mu doporučují, aby chodil s nějakou šlápotou nebo, že si tlustoprd nedosáhne na mačetu. ()

Hollohlaway

Obsazení hlavní party a akce je skutečně solidní, ale hrozná je ta omáčka kolem. Zkratkovitý podivný scénář, střih taky někdy dělá psí kusy a nálada celého filmu je velice kolísavá. Vidět se to v pohodě dá a Ma Dong-Seok je pořád fajn, ale je to prostě zmatek. ()

kenkaku

Jen totální vymaštěnec použije v recenzi o tomhle filmu slovo “zombie”. Žádné tam nejsou. Ani neměly být. Je tam jeden šílený vědec (doktor to taky není - vše co dělá je proti lékařské přísaze) co chce využít zpomalení metabolismu některých živočichů k přežití člověka v době, kdy není skoro žádná voda a jídla pomálu. No trochu se mu to zvrtne. Myšlenka jako taková super. Provedení super debilní. Vlastně jediný kdo zachraňuje film je Ma. Jeho mlátička scény (ať už se ohání mačetou nebo brokovnicí) jsou “korejsky korektní” (krev všude) a zbytek nestojí za řec. Nicméně, nebyl tam jediný černoch, běloch, gay, trans (i když jeden možná jo), fluid nebo jiný woke nesmysl. A i to se dnes počítá jako pozitivum :). ()

sedm.1

Lovci z konce světa mě bavili skutečně hned od začátku, a to z mnoha důvodů. Jednak mě oslovila vizuální a atmosférická stránka filmu, jednak mi vesměs sedly veškeré postavy, a to i díky vážně parádnímu, výraznému a sympatickému castingu, bavily mě veškeré hlášky, kterých tu na daný žánr a zápletku bylo vážně až nečekaně hodně , ale vesměs byly fakt vtipné a samozřejmě nemohu opomenout ani akci, které sice v prvních dvou třetinách filmu nebylo zas až tolik, ale pokud se dostala ke slovu, tak jsem k ní neměl sebemenší výhrady. Nicméně i přes všechny tyhle pozitiva jsem se pořád, co se hodnocení týče, pohyboval někde na hranici nějakých tří, respektive spíš čtyř hvězdiček. Pak ovšem udeřila poslední třetina filmu a já nemohu ve finále Lovce z konce světa hodnotit jinak, než plným počtem, jelikož tak nekompromisní, brutální, ale především zábavné inferno už ani nepamatuji a i když si tedy uvědomuji, že film krapet nadhodnocuji, tak to dělám rád, protože takových rubaček není nikdy dost a hlavně mi pokaždé takovéto jatka udělají nepopsatelnou filmovou radost. Škoda tedy jen lacinějších efektů, což se projevilo především při ustřelování všech těch hlav, na druhou stranu to zas ale bohatě vynahrazují veškeré souboje, které jsou přehledné, choreograficky vychytané a opět fakt luxusně krvavé. Navíc i v této pasáži nezapomněli postavy slušně hláškovat, a to kupodivu pořád fakt vtipně, takže zkrátka ano, tohle je jízda jak hovado, završená vrcholným masakrem, a přestože bych i já v tom filmu našel pár mušek, tak jsem se je rozhodl pro tentokrát neřešit a jen mohu zopakovat, za tu poslední půlhodinku těch 5* musím dát. ()

iXtr3m3

Slabšie štyri hviezdy, ale nadhodnotím kvôli nízkemu percentu tu na ČSFD. Dong-seok Ma je sympaťák ako sviňa a je to brutálny killer, takže o gore nie je núdza, roztrelené hlavy, utrhnuté resp. useknuté končatiny aj hlavy, to všetko tu krásne dostaneme, toto by do kina len tak nešlo. Fighty sú fajn, choreografia ujde, svet spoznáme len trošičku, ale tá myšlienka pošahaného kórejského vedca, tak tá mala niečo do seba, vedel by som si predstaviť aj hrozivejšie experimenty. Super Soldier záporáci boli fajn, lepšie ako klasické otrepané zombie. Škoda, že to bol len film a nie kratší seriál, to by som bol privítal viac. ()

Zombi

Pár scén je hodně dobrých, především akce v paneláku ke konci, monster tu nakonec moc není. První polovina slabší, čekal jsem od toho trochu něco jiného. Pro akce chtive se to celkem dá, ale jinak moc nečekejte. ()

Flopik

Prvých 10 minút a posledná pol hodinka sú skvelá akčná režba, ktorá je správne brutálna, kde sa sekajú mačetou končatiny a na ktorú sa dobre pozerá. Nepobrala síce veľa logiky, ale je zábavná. Zvyšok filmu, teda celkovo celý ten stred je ale tak nezábavný, že to kazí celý dojem z filmu. Keby sa to držalo čisto len tej akcie, do toho hláškujúci hrdina a zabíjanie hlava nehlava, šiel by som vyššie. Takto škoda ale cez 3* ma nepustí. ()

Massaro74

Jedno z dalších postapo z korejské dílny, kterých je v poslední době tolik, že už to všechno splývá v jedno.. Na druhou stranu musím říct, že to nebylo vůbec špatné, a hlavně druhá půlka byla skvělá díky množství akčních bojových scén, kde padaly hlavy, ruce atd... Ma Dong Seok byl opět vynikající, a ač tenhle chlapík neoplývá atletickou postavou, tak to umí rozjet, a je mu jedno, co zrovna drží v ruce... ()

Bozvav

Velmi odfláknutý scénář, televizní vizuál a nablblé dialogy, poslaly tento postapokalyptický snímek téměř ke dnu. Přitom námět není až zas tak špatný. Jistě už to tu stokrát bylo, ale to by nevadilo, kdyby tvůrci více propracovali základní myšlenku, pohráli si z detaily a vizuálně neodflákli svět po ničivé zkáze. Herci toho moc nepředvedli, ale nejspíše to nebyla jenom jejich chyba. Téměř vše ve snímku bylo nedotažené a tím pádem celek dopadl, tak jak dopadl. za mne 30% max. ()

dannyyy

Tohle pokračování prvního dílu z minulého roku je mnohem lepší z důvodu akce, krve a hlavně hláškujícího Dong-seok Ma, tohle byl velmi dobrý tah jej obsadit. První díl byl spíše nudnější katastrofické drama o přežívání v paneláku, kdežto druhý díl se zaměřuje úplně na něco jiného a díky tomu je to zábavnější a hlavně akčnější. Souboje byly hodně povedené a já byl spokojen. ()

BOURQUE

Post-apokalyptický film, v ktorom sa miešajú dystópické a frankensteinovské prvky s relatívne malou dávkou akčných scén. Scenár spíš B-čkový (a podobných filmov taktiež nie je málo) s naivnými postavami a myšlienkami, ale sympaťák z filmov Beomjoidosi, Dong-seok Ma, si to nejak drží pohromade. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Hapretor

přiblble surový a s nadsázkou ... asi ... přehnaně akční výplach, který na zabití času poslouží dobře ... ani ten nápad nebyl špatný ... hlavně skvělé "kulisy". ()

animario

Přes očekávaní celkem špatná a příběhově slaboduchá post-apo-rychlokvaška. Působí jako vývar ze seriálu, kde se 10 dílů sestříhalo do jednoho filmu (kdyby si tvůrci dali s postavama a světem trochu práce a splácali z toho materiálu seriál, udělali by líp..). Efektní je na filmu jen pár bojových scén, ale to je u korejců standard. (Film doporučuju s titulkama, je určitě o něco snesitelnější laciný dialogy číst než poslouchat s dabingem). ()

mala_kea

Asi mě zdejší smetánka nebude mít tolik ráda, ale já si žádné velké nároky nekladlo, a tahle béčková jednohubka mě prostě bavila. Hlášky jsou trefné, hlavní postavy sympatické a ta finální, skvěle sestříhaná akce na motivy The Raid a John Wick je prostě boží. ()