60 minut

• Poľsko 60 minut (viac)

MMA borec nechce, aby mu soud odebral dceru. Odřekne proto důležitý zápas a spěchá přes celý Berlín na oslavu jejích narozenin. (Netflix)

Hapretor

Dám tomu 4. Má to vše, co sem chtěl v tu chvíli, co sem měl chuť na nějaký brainwash akční náser ... Jen chyběl Adkins ... ale ten pak ani nebyl potřeba ... celkem nápadité a ne okoukané mláticí béčko, který má "sympatické" postavy, opravdu poutavé bitky, a nadupanou hudbu ... stejně jako hlavní borec ... tohle se povedlo ... ()

EvilPhoEniX

Na Netflix vyšla německá akční martial arts mlátička z Německa a jde víceméně o chlapskou variaci na Lola běží o život. MMA hlavní hrdina nechce přijít o dceru a tak se vykašle na důležitý zápas a spěchá přes celý Berlín za ní, má na to 60 minut, jenže na jeho zápas si vsadili nebezpeční lidé a ti mu jdou teď po krku. Je to hodně napínavé a intenzivní, jelikož se film hodně hýbe kupředu, hlavní hrdina je sympaťák, fighty jsou na jeden záběr a jsou sice trochu strojené a vyumělkované, ale až tak mi to nevadilo, jelikož přehledná kamera, drive a surovost tam cítit je ( jen zkrátka chybí lámání končetin a krev), akce je tedy dost, vizuálně v pohodě, příběh je debilní, ale o ten tu naštěstí nejde. Oddychová akční jednohubka bez ambicí, ale potěšila. 6/10. ()

darkrobyk

Jakási obdoba snímku Lola běží o život (1998), která přirozeně není tímto překonána snad i proto, že se jedna čistě o oddechovou mlátičkovou podívanou, kde se motiv dcery utápí ve všech těch střetech a únicích. Z hlediska žánru solidní, byť to chvílemi působí, jako že jsou jen poslepovány jednotlivé bojové scény, co ale mají intenzitu - cukrárna, diskotéka a bar a jak jinak finále. Většina postav včetně Octavia je nesmrtelných, nebo mají minimálně životů jako kočka, což je pochopitelné, páč v reálu by šly po pár úderech k zemi a co dál. Příliš mi nesedla hudba, ale asi nejsem cílová skupina. I tak to zamrzí, jelikož německá hudební scéna je pestrá a kvalitní, a když už elektronika, tak by se našla rozhodně řada skvělých kapel EBM. Coby jednohubka dobré. ()

Arsenal83

Film o tom, koľko úderov dokážete prijať, než definitívne padnete na hubu. Je ale dobre známe, že každým úderom do hlavy človek stráca milióny mozgových buniek, našťastie väčšina boxerov a zápasníkov MMA pôsobí, že stratiť nemajú čo. V tomto ohľade to Sakraya zahral dobre, pokiaľ samozrejme hral. Film má svoje pozitívum v tom, že sa v ňom stále niečo deje, je tu veľa akcie, aj keď čiastočne nereálnej, pretože tak nadľudskú silu nemal ani Kraken, čo tu miestami predvedú kopačkári. ()

Claw

V rámci možnosti vlastně malé německé vítězství, ale zároveň zaměnitelné béčko, v němž blonďatý svalovec prostě jen pomlátí spoustu lidí, aby dosáhl svého. Scénář se dopsal během počítání v prvním kole a koncovka je jaksi vypuštěná. Ale o děj tady nejde… Film je až po okraj naplněn docela dobrými akčními scénami. Ke konci se trochu opakují a po začátku třetího dějství už nepřinášejí dostatek nových prvků, které by souboje udržely svěží. Všichni na plátně jsou však v boji a jeho inscenování před kamerou velmi zdatní. Zejména Octova kamarádka a trenérka Cosima (Marie Mouroum) pomáhá vnést na plátno dynamiku pokaždé, když vstoupí do boje. Natočené je to dobře, surovost tam cítit je, ale zkrátka mi tam chybí lámání končetin a krev. Nějaké odlišné použití zbraní nebo faktorů prostředí by tomu možná také pomohlo, protože finální souboj působil už dost strojeně a vyumělkovaně. Ale jinak dobré hlavně ta rvačka 4v4 byla velmi zábavná. Ve výsledku se jedná o vážně zábavný akční kousek, který tedy není rozhodně objevný, či nějak nápaditý, v tomto případě mi to bylo ale tak nějak jedno, důležité je, že to nejzásadnější, proč by měl ten film bavit, v "60 minutách" funguje a za mě si tak zaslouží určitě palec nahoru. /60%/ ()

Chrustyn

Pokus o intenzivní akční snímek, kde je hlavní hrdina tlačen hodně omezeným časem. Příběhově nic objevného, akce se pokouší o realističnost, ale působí amatérsky a filmově nezajímavě a hlavní hrdina je sympatickej maximálně pro náctileté dívky. Snesitelná slabota. ()

Crocuta

Nudný třetiřadý snímek se stokrát provařeným námětem (srovnání s "Lola běží o život" je úplně mimo mísu), kašírovanými a nepříliš zdařile natočenými souboji, spoustou sentimentu a patetických keců a také životních mouder, která hlavní hrdina poslouchá, zatímco se - i když mu jde doslova o vteřiny!!! - válí u rodičů na kanapi, vede nesmyslné plky v policejním autě, nebo polehává u popelnice - těch zdlouhavých přestávek, na to jaký má kvalt, je tu ostatně jak naseto. Bída. Ta jedna * za celkem obstojně zachycenou berlínskou atmosféru a hlavně za skok do metra se židlí přivázanou k prdeli :-D. ()

claudel

Lékař, učitel, popelář, pekař nebo MMA zápasník, každý milující tatínek bez ohledu na povolání by utíkal přes celý Berlín, Prahu, Paříž, aby stihl za tak vypjatých okolností narozeninovou oslavu svojí dcery. Ovšem pouze poslední jmenovaný má největší naději na úspěch, když mu jdou po krku drsní týpci, kteří mu chtějí ublížit. Žádné filmové veledílo, ale povedená německá oddechovka. ()

Marcos22

Nadupaná akční a adrenalinem překypující mlátička, v níž září charismatický Emilio Sakraya. Ten ztvárňuje pořádně naspeedovanou postavu MMA fightera Octavia, který se záhy ocitne na životní křižovatce, jež je daleko komplikovanější, než se zprvu zdá. Snímek svou zběsilostí evokuje takové fláky, jakými jsou Lola běží o závod, Zastav a nepřežiješ či Nikdo. Velkou pochvalu zaslouží vytříbená choreografie bojových scén, která diváka vtáhne do děje a užije si tak pořádnou nálož povedených pěstních soubojů hezky z první řady. 60 minut nestrádá ani po vizuální stránce, která je doslova sexy a hezky se na film dívá. Bohužel to stejné nelze říci o samotném závěru, v němž snímku doslova dochází dech a přes cílovou čáru se jen tak tak dobelhá. Tři hvězdy. 🙂 (19.01.2024) ()

bourec

Naprosto jednuchá rubačka a naháněčka. V tom filmu je jen takovej příběh, aby to moc nezasáhlo do povahy filmu. Úsměvný je, že to, pro co tohle martýrium hlavní hrdina podstoupil, odbyl na konci režisér ležením na chodníku. Nic, co by vám nějak víc utkvělo v paměti. Ale jako rubanice dobrý. A za to ty tři hvězdy. 50%. ()

Juto

Je dobré, že globálna streamovacia služba NETFLIX má rozhodne chuť na nezvyčajné experimenty. A hľa, pre mňa neznámy režisér Oliver Kienle necháva pozoruhodne dobre trénovaného Emilia Sakraya, podobne ako Franku Potente ako Lolu, bežať Berlínom proti nemilosrdnému plynutiu času. Ale v scenári nenájdete žiadne zvláštne záblesky inšpirácie. Ale ani to nie je zlé. Tomto filme je dôležitá iba akcia a tá sa podarila. 5,5/10 ()

Johnny.ARN

Nemecká MMA fightovačka, ktorá má jednoduchý príbeh a filmové bitky. Stačí si pozrieť jeden turnaj aby človek videl, že real bitky, aj keď cvičených ľudí, takto nevyzerajú. Cením ale cast, že nepotrebovali menšiny a Shitflix im to schválil. Stále som mal ale pocit, že oveľa lepšie by to fungovalo ako onetake film. 2 z 5 ()

sedm.1

Po pravdě řečeno, s německou kinematografií mám vážně malou zkušenost, ovšem možná o to víc jsem právě touto akční jednohubkou mile překvapen a když to vezmu do důsledku, tak vlastně 60 minutám musím vytknout snad jen jedinou věc, a to záminku, proč ústřední hrdina vůbec uteče ze zápasu, čímž sice spustí velice zábavnou, svižnou a fungující lavinu událostí, které se zastaví prakticky až se závěrečnými titulky, nicméně musím zopakovat, ta příčina je vážně nenápaditá a především fakt triviální. Jinak se ale jedná o skutečně povedenou jízdu, kde funguje prakticky všechno, nicméně pro mě osobně tu dominují dva prvky, a to jednak veškeré souboje, které jsou na opravdu vysoké úrovni, jsou choreograficky povedené, fakt nekompromisní a krvavé, ale především přehledné, což je pro mě nejzásadnější a hlavně proto je tak vyzdvihuji, a jednak mě vážně hodně bavili prakticky veškeré postavy, samozřejmě na čele s ústředním hrdinou, který je velmi sympatický a výrazný, ovšem o výraznosti by se dalo hovořit v souvislosti i se všemi ostatními figurami, což jsem od německého filmu skutečně nečekal. Krom zmiňované výtky ovšem funguje i zápletka, která si po celou dobu drží opravdu parádní tempo, oslovila mě i atmosféra a prostředí německých ulic, uliček a zákoutí, chvílemi se dostavilo i slušné napětí, takže za mě se ve výsledku jedná o vážně zábavný akční kousek, který tedy není rozhodně objevný, či nějak nápaditý, v tomto případě mi to bylo ale tak nějak jedno, důležité je, že to nejzásadnější, proč by měl ten film bavit, v 60 minutách funguje a za mě si tak zaslouží určitě palec nahoru. ()

borec999

Dôkaz, že aj keď má akčný film dosť slušne natočenej akcie, ešte to automaticky že to bude kvalitný akčný film. Dej sa dá zhrnúť jednou vetou a zápletka je stokrát videná. Akcie je pomerne dosť a je jediné, čo vo filme (vďaka práci kaskadérov) stojí zato. Po čase sa však dosť opakuje ako štýlom prevedenia (podobné bitky dokola), tak aj zúčastnenými postavami (nikto sa tu nezabíja, nestrieľa ani nemláti do bezvedomia, takže sa protivníci časom neustále vracajú) a je veľmi monotónna. Hlavný herec je síce zručný bojovník, ale charizma má nulové a bolo mi úplne jedno, či stihne dcérinu oslavu alebo mu ju exmanželka zoberie. Ako to dopadne som tušil od začiatku filmu a aj napriek krátkej dĺžke som bol prekvapený, že ma 60 minút vlastne príliš nebavilo. Rutinné, monotónne, bez napätia a invencie. 45% ()

Lefty86 odpad!

Moc větších nesmyslů jsem v životě neviděl. To co točil Seagal posledních dvacet let kariéry byly oproti tomuhle skvosty. Celou dobu se honí a když mu zbývá 15 minut tak si lehne u rodičů na gauč a odpočívá 🤣 jako ..... Já fakt nemám slov. ()

Massaro74

Nemám tenhle sport vůbec rád, jsou to pro mě jen zvířata zavřená v kleci.. ALE, když se tomu dá děj, příběh a důvod, proč a za co bojovat, tak to nevypadá vůbec zle... A když ty bitky probíhají na ulici, diskotéce nebo v obchodě, tak to má úplně jiný nádech... ()

Flopik

Už dlhšie som nevidel tak blbý film, kde musíte vypnúť naozaj všetky mozgové bunky aby ste sa bavili.  Keď to urobíte, dostane celkom fajn akčnú jednohubku, kde hlavný MMA hrdina ide na oslavu svojej dcéry cez celé mestu a stoja mu v tom gangy. To, že má nato hodinu ale vyzerá to ako keby trvala tak 10 je jedna z mála nelogickostí filmu. Súboje miestami celkom dobré, hlavnému hrdinovi sa fandiť dalo ale inak nič čo by stálo za zmienku. Žáner športový je teda úplne mimo. ()

dannyyy

Šatvátky byly fajn, kluci a holky to měli dobře nacvičené :)) ale bohužel film má tak debilní zápletku a vše kolem ní, že jsem měl několikrát nutkání film vypnout a rychle zapomenout. Podprůměrný film s pár dobrými sci-fi souboji. ()