Flintstonovci a Rubblovci sú moderné rodiny doby kamennej a žijú s osvojenými dinosaurami v pravekom mestečku Bedrock. Fred Flintstone (John Goodman) a Barney Rubble (Rick Moranis) pracujú v kameňolome banskej spoločnosti Slate and Comp. Fred s manželkou Vilmou (Elizabeth Perkinsová) už vychovávajú podarenú dcérku Pebbles, ale Barney je bezdetný. Starostlivý Fred venuje bezdetnému Barneymu peniaze, aby si mohol s manželkou Betty (Rosie O´Donnellová) adoptovať dieťa. Keď Fred a Barney podstupujú kvalifikačný test na pozíciu nového zástupcu viceprezidenta spoločnosti, Barney vymení svoj výborne prepracovaný test za Fredov nepodarený, aby sa mu odvďačil. Fred získava vedúcu výkonnú pozíciu v podniku, spyšnie a správa sa povýšenecky. Teší sa, že svokre Pearl (Elizabeth Taylorová) ukázal, že Vilma sa nemohla vydať lepšie a že si ju zaslúži. Nevšimol si pritom, že je iba nastrčenou figúrkou v špinavej hre majiteľa firmy Cliffa Vandecarva (Kyle MacLachlan) a jeho sekretárky Sharon Stoneovej (Halle Berryová), ktorí ho skorumpovali, aby prevzal zodpovednosť za prepustenie všetkých robotníkov po nákupe automatickej výrobnej linky. Kto zachráni nešťastného Freda? (TV JOJ)

MM_Ramone

Bál som sa, že to bude onmoho, onmoho horšie. Tak ako sa to podarilo pri druhom filmovom pokračovaní z roku 2000. V tomto prvom pokuse režiséra Briana Levanta sa adaptácia známeho kresleného seriálu o dvoch manželstvách z vyspelého praveku podarila celkom fajn. Kulisy použité v tomto filme sú nezabudnuteľné. Vizuálne originálny snímok. Dobrá voľba bola pri obsadení Johna Goodmana a Ricka Moranisa do titulných úloh Freda a Barneya. Tiež ma potešili aj Kyle McLachlan a Halle Berry v úlohe záporákov. Mne sa to páčilo. Yabba-Dabba-Doo! *** ()

MMR

Jabadabadůůůů. Dlouho jsem to neviděl, tak jsem to musel napravit a připomenout si to. Tato "stará" klasika se prostě nesmí zapomenout. Flinstouni se mi vždycky v telce líbili:-) ()

pepo

hrozná kravina ale ja som sa veľmi dobre pobavil.škoda že príbeh je taký pitomý.inak krásna výprava a kostými.4* za vynikajúce herecké výkony na čele s goodmanom 7/10 ()

juta

Kolikrát já už tohle viděl. Hraní Flinstouni jsou povedení. Tak nějak tam všechno šlape tak jak má a je pěkné, jak některé věci, které používáme v současnosti, byly zábavně předělány do doby kamenné. ()

JohnnyD

Skvelý vizuál, plno kreativity, úžasné kulisy a efekty a brilantný casting - John Goodman sa pre túto rolu musel narodiť. Len ten dej je tak strašný, až to bolí. Nemôže už sakra niekto nakrútiť adaptáciu animovaného seriálu bez toho, aby vnášal rozbroje a nepokoje medzi hlavné postavy? ()

petaspur

Obyvatelé kamenného města Bedrock se z animovaných dvojrozměrných grotesek přestěhovali do trojrozměrného celovečerního filmu. Mamutí sprše, krabí sekačce ani frajerskému diktaptákovi tento přesun nijak neuškodil a protože děj příběhu je celkem nepodstatný, tak si do pohody zapějme s mými párty oblíbenci B-52´s: „Flintstones, meet the Flintstones, they´re modern Stone Age Family“. ()

Arsenal83

Totálne pošpatenie animáku, ktorý je nie len legendárny, ale aj vtipný. Tento film ale vôbec nie. Je nútenou, nevydarenou pseudokópiou a navyše pôsobí veľmi lacno. ()

Rocky62

Na seriál to pochopitelně nemá, ale myslím že tahle živá verze nedopadla nijak katastrofálně. Vtipných momentů je tu poměrně dost, herci jsou zvolení znamenitě a hlavně to nenudí. Bohužel tu jsou i trapné momenty, které mi nedovolují hodnotit lépe. Na hodinu a půl je to přesto do vtipu docela dobře vyvážené. PS:Během závěrečných titulků můžeme slyšet, že během natáčení nebyl zraněn žádný dinosaurus. Nevěděl jsem, že filmy se točily už před 60 miliony lety :-) ()

SeBig

V dětství jsem Flintstonovi celkem žral, a tenhle film se mi líbil stejně jako seriál. Určitě dobrý nápad to sfilmovat. Taková rodinná prkotina, která neurazí. ()

LaciLC

Preniesť slávny animovaný seriál rozhodne nebola pre tvorcov prechádzka ružovou záhradou. Podarilo sa to tak na 70%. Aj som sa nudil aj som sa zabavil, ale myslím, že dobrú náladu som mal dlhšie. A keďže Brian Levant je režijný rutinér (Beethoven, Snežní psi, Všade samé zvončeky), považujem Flintstonovcov za jeho zatiaľ najvydarenejší film.***a 1/2 ()