James Bond (Roger Moore) nemá po návrate z Ruska dobré správy. Podarilo sa mu tam totiž získať špeciálny mikročíp, ktorý pomocou elektormagnetickej sily zničí všetky mikročípy v okolí a dokáže vyvolať jadrový výbuch. Na prvé počutie veľmi účinná zbraň. Čo je však ešte znepokojujúcejšie, táto zbraň je presnou kópiou už existujúcej britskej zbrane. A podľa všetkého za touto krádežou stojí psychopatický šialený vedec Max Zorin (Christopher Walken), ktorý má v pláne ovládnuť ním svet. Dopomôcť by mu k tomu malo vyvolať zemetrasenie v San Nadreas, ktoré by zničilo Silicon Valley, jedinú reálnu konkurenciu v svete mikročípov. Jedinou záchranou je agent 007... (RTVS)

neoBlast

Není žádným tajemstvím, že já a Roger Moore jako agent Jejího Veličenstva nejsme příliš kompatibilní. V jeho poslední štaci není o co stát... osmdesátková estetika (exploitation filmy už u Bondů vykradli, ale tady zůstává takový divný pohrobek v podobě záporákovy "poskočky"), slabá akce, ač je jí hodně, zápletka s "mikročipy" i neuspokojivé finále. Christopher Walken je sice skvělý jako vždy, ale Moore je ve svých téměř šedesáti letech (!) už spíše parodií na agenta 007. Sečteno a podtrženo - v podstatě nic z této éry bondovek nechybí, ale také Vyhlídka na smrt ničím nepřekvapí. Rozhodně ne něčím proč bych si zrovna tuto pouštěl pravidelně, na druhou stranu je tak moc zapomenutíhodná, že bude vždy působit jako nová ☺. 25 % ()

noriaki

Vhlídka na vraždu se může pochlubit spoustou nezapomenutelných scén. Za všechny zmíním bitku na Golden Gate, předávání Leninova řádu a jízdu hasičským autem. Christopher Walken zahrál svého psyhopatického megalomana výborně a Tanya Roberts je ozdobou každého záběru. Ale k čemu to všechno je, když se zbytek filmu topí v průměru. Roger Moore by byl i za ten průměr ze srdce vděčný, protože tentokrát jsem mu nevěřil ani akční scény, ani svádění - postelová scéná s Grace Jones je vyloženě úchylná. Nesebral bych mu jen licenci na zabíjení, ale i zbrojní pas a řidičák. Já vím že to opakuju poslední tři díly, ale měl to už dávno zabalit a vzít si sebou do důchodu i parodické prvky a rádobyvtipné scénky. Francouzské auto které se rozpadá při každém ťuknutí, ale zato stále jede, se výborně hodí do komedií s četníkem, nebo komisařem Clouseau, ovšem v bondovkách působí trochu nepatřičně. ()

haj

Roger Moore už možná působí ve své 7. a závěrečné bondovce trochu staře, ale na druhou stranu v akci fyzicky nikdy nevynikal, jeho přednostmi jsou charisma, šarm a smysl pro humor a to vše zvládá i v 57 letech skvěle. Vyhlídka je stejně jako většina ostatních Moorových bondovek po většinu času uvolněnější a přehnanější, se spoustou převážně povedeného humoru a příběhově zapadá do jeho nadsazenější éry. Nabízí řadu skvělých akčních scén, ať už je to úvodní lyžařská honička, pronásledování zabijáka v Paříži, útěk v požárním autě nebo celé vyvrcholení filmu v dolech a na Golden Gate. Lokace jsou tradičně pestré, nádherné a luxusní. Herecký výběr se také povedl, bond girl Tanya Roberts je krásná a sympatická, hlavní henchman, resp.henchwoman v podání Grace Jones určitě ční nad většinu nevýrazných zabijáků v sérii a to stejné platí i pro psychopatického záporáka Christophera Walkena, který aspon pro mě rozhodně patří k těm lepším, možná i nejlepším. Soundtrack Johna Barryho si tradičně drží vysokou úroveň a řada písní se dobře poslouchá i samostatně. Zkrátka celkově jde o víc než důstojné zakončení dlouhé Mooreovy kariéry v tajné službě Jejího veličenstva, za které se i přes vyšší věk nemusí ani trochu stydět. Díky pane Moore, pro mě to vždycky byla a vždycky bude zábava sledovat Bonda ve vašem podání.. 8/10 ()

Krysa SPK

Často zavrhovaná Bondovka je pro mne stále skvělou zábavou. Roger Moore sice není již ten švihák, jakým byl ve svých začátcích, ale přesto ještě ulovil přenádhernou Tanyu Roberts :-o) Zavidím, závidím ti, Jamesi... ()

JohnSmith

Rozloučení s Rogerem Moorem.Huráááá.Moore je už poněkud starý na roli Bonda a místy je trapný.Naopak mě příjemně překvapila účast Christophera Walkena. Taky vám trvalo než jste našli Lundgrena v roli agenta KGB? ()

Krustyburg

Slabší 4. Po úvodní akční scéně na lyžích jsem čekal nejhorší, ale je to bondovka s plynulým dějem, pestrým prostředím i dobrými herci. ()

Sany33

Moore už konečne vypadol z hlavnej roli o Bondovi. Obstarožný dôchodca Roger, ktorého ja najviac hateujem spomedzi všetkých Bondov konečne opúšťa scénu a prenecháva ju väčším a hlavne mladším sympošom. A ak ste si mysleli, že ju opustí vo veľkom štýle ste na omyle. Priemerná Bondovka "View to kill" neprináša žiadnu inováciu. Opäť chabý príbeh a nedomsylené charaktery. Ženy opäť končia všetky v Bondovej posteli a muži ho chcú všetci zabiť. Ale musím povedať, že prví raz som Moorovi jednu milostnú scénu uveril. Keď sa v jednej milostnej scéne objavil s Grace Jones, tak som mu veril, tú by naozaj do postele dostal. Občas to pripomínalo Skrotenú Horu, ale áno Roger túto som ti uveril. Inak klišé strieda klišé až ma s toho napínalo a po pretrpených dvoch hodinách som musel resetovať svoje obvody pohárikom martiny s vodkou. 31% ()

lykan9

Ani poslední bondovce s Rogerem Moorem není, co vytknout. Přesto, že jsem rád, že je to naposledy, kdy Moore hraje Jamese Bonda, tak musím uznat, že díky ostatním postavám (hercům) jsou až na jednu výjimku bondovky s ním výborné a Vyhlídka na vraždu není výjimkou. ()

fabecc1222

Po několika slabších postavách dostáváme konečně pořádného záporáka, a Christopher Walken si ho svým slizským způsobem dává opravdu na výbornou. Tvůrcům už také konečně došlo, že není dobré předstítar, že Moore může absolvovat nějaké zběsilé akční scény, takže krom úvodu na lyžích, který Moore určitě neodehrál se akční scény odehrávají v takovém duchu, aby mohl Bond být v autě či podobně. Velkým plusem je tu určitě mužatka Grace Jones a jeji May Day, zvedající chlapy jak třísky na oheň, potažmo je zkopávající ven z letadel. Asi si tvůrci mysleli, že je třeba jí vykompenzovat nějakou playmate, akorát smůla, že Tanya Roberts a její herecké schopností mají do vědkyně opravdu hodně daleko. ()

KarKulA

Ani ranní pohled do zrcadla neodradil čiperného senióra Rogera od toho postavit se znovu před kameru a ztvárnit neohroženého agenta Jamese Bonda. Rogerův fyzický fond tu sice budil jisté rozpaky, ale pravdou je, že na nohou se dokázal udržet i bez různých pomůcek a s kupou dublerů to nakonec nějak šlo - a snad se mu i tímto odvážným výkonem podařilo rozšířit cílovou skupinu a nenechal oko kdejaké obyvatelky domova důchodců suché. Nerada bych ale Rogerovo rozloučení s touto postavou zatratila úplně - v žádném případě nelze poslední moorovce upřít docela povedený a akční scénář, který z toho celého dělá vcelku zábavný kousek, i když mohl být o maličko kratší. Plusem je též kvalitní záporák v podání Christophera Walkena. ()

J-o-k-e-r

Rozloučení s R. Moorem jako agentem 007. Film to nebyl rozhodně špatný, ale mezi jeho nejlepší se u mě nezařadí. Padouch Zorin v podání Ch. Walkena, byl hodně přesvědčivý, vražedkyně May Day - na tu se taky nedá zapomenout. Jen příběh byl celkem slabší, nezáživný, je pravda, že pár akčních scén bylo velmi povedených. V každém případě jsem již zvědavý na T. Daltona, přece jen James Bond potřebuje osvěžit. Za zmínku ještě stojí několika sekundový výstup mladého D. Lundgrena. ()

R1CH1E

Úžasné a víc než důstojné rozloučení jak mojeho nejoblíbenějšího představitele Bonda, tak Moneypenny ve stylu 80. let. Tu hudbu musíte prostě slyšet, aby jste pochopili. Super akce, hlavně závěrečná scéna se vzducholodí na Golden Gate byla náhul. K tomu příběh, který nenudil a mladý Christpher Walken jako úžasný záporák.. Já si chrochtal blahem. ()

vyfuk

Je to asi nejnudnější bondovka, kterou jsem kdy viděl. Moore je jako Bond úžasný, ale tady už to byl spíše takový starý sukničkář a hřebec se kterým spolupracují jen ty nejmaldší a nejhezčí dívky. Walken byl v roli padoucha úžasný (páč on tak vypadá). Viděl jsem sice zatím málo Bondovek, ale opravdu si myslím, že tato byla asi zatím nejhorší. I u Dnes neumírej jsem se bavil mnohem víc (a to je procentuálně horší). O dva roky později: Asi jsem nebyl okolo bondovek nějak moc v ráži nebo tak, ale v celku jsem rozloučení s Moorem podcenil. Walken dal úplně novou vlnu do padoušského spektra a příjemně ji osvěžil. Bondovky s Moorem byly pro mne převážně až skorem katastrofa, ale asi dvě až tři dopadli v celku dobře. Nakonec... tato byla jedna z nich... úctihodné rozloučení s Rogerem Moorem. ()

Autogram

Roger Moore bol celkom schopný Bond, ale čo je veľa, to je veľa. Úvodná naháňačka a prestrelka na lyžiach tu už raz bola a tak sa znovu niečo zrecyklovalo v prehannejšej a menej efektnej forme. Konské dostihy a pochybné šľachtenie koní ma neoslovilo a mimoriadne odpudivá černoška, s ktorou sa agent samozrejme musel vyspať, môj dojem celkom dorazila. Potápačské akcie, vzducholoď, Eiffelovka, objavilo sa tam toho ešte dosť, ale pospájané neúčelne a veľmi nasilu. –––– Leninův řád pro soudruha Bonda. ()

m.a.t.o.

„Zdravím, volám sa James St. John Smythe. Som Angličan." – „Sama by som nato neprišla." Po dlhých 12 rokoch (konečne) posledná bondovka so Sirom Rogerom. Nie žeby som proti nemu niečo mal, ale povedzme si úprimne, že už v čase, keď rolu preberal po Connerym bol nato starý. Samotný film sa oproti predchodcom líši hlavne v tom, že z neho asi najviac cítiť štýl 80. rokov. Nepôsobí to ako klasická bondovka, skôr ako klasický akčný film z toho obdobia (avšak samozrejme v PG-pussy ratingu), čoho dôkazom sú nápadité akčné scény (naháňačka s hasičským autom) či úvodný soundtrack od Duran Duran. 60 % ()

Pit

Toto sú tie Bondovky na ktoré sa všetci tak radi pozeráme a snívame o tom ako by sme chceli byť v ich koži už len kvôli autám a ženám !!! ()

Liqid

Obchody s koňmi, vzducholoď a zničení křemíkového údolí, co víc si v bondovce přát? Aby tam nebyla tu superhnusná negroška, co by potřebovala na sebe min. několik pytlů aby se jí lidi nelekali, příšerná opice prostě, nevím kde jí vytáhli (asi z jungle). ()

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (viac)

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

23.05.2017

Když už se má člověk stát hercem jedné role, měla by ta role stát za to. Roger Moore právě takovým hercem byl (všichni ho totiž znají jako Jamese Bonda) a nikdy nevypadal, že by mu to zase tolik… (viac)

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

20.12.2011

Je to docela překvapení. Během nejrůznějších průtahů mezi rozpačitě přijatým Quantum of Solace a právě natáčeným Skyfall se objevily spekulace, že třetím dílem Craigova služba Jejímu Veličenstvu… (viac)