Ve světě, kde na lidi se superschopnostmi přísně dohlíží roboti, se bývalý vězeň spojí s nenáviděným drogovým bossem, aby ochránili teenagerku před zkorumpovaným poldou. (Netflix)

Martrix

Stejně jako u jedničky i tentokrát místní hodnocení vcelku přesně odráží také moje dojmy. Jednička byla malé, vcelku sympatické sci-fi, které ukazovalo schopnostňáky civilně...tzn. o dost jinak, než v té době notně vyčpělí X-Men: Apokalypsa a X-Men: Dark Phoenix. Nebyla to žádná pecka, ale na 3* to v mém případě stačilo. Dvojka nejspíš neměla ohledně vizuálu nebo příběhu o mnoho větší ambice, ale přesto je o dost nezáživnější. Čím to je? Možná tím, že Chan za těch 5 let nenasbíral žádné zkušenosti na jiném projektu a možná tím, že Pare tentokrát nechal kafrat do scénáře další tři lidi. Což je nepochopitelné hlavně proto, že i tak je to příběh nehorázně omšelý a v každém okamžiku předvídatelný. Jedno velké žánrové klišé. Málo se využívá relativně zajímavě popsaný svět v jedničce a nic nového a zajímavého nenabízí ani ohledně schopností postav...vše se smrsklo na generickou police korupničárnu, jakých jsme viděli desítky. Spíš lehce podprůměrná, před pár lety typická Netflixárna. ()

EvilPhoEniX

První díl byl příjemné béčkové překvápko, ale nic, co by potřebovalo sequel, takže tenhle film byl odepsaný víceméně už od oznámení a zázraky se bohužel nekonají, je to o třídu horší. Dějově nic extra, akce tu taky moc není, robotičtí psi ušli a celé to zkrátka smrdí průměrem. Vyloženě to nebolí dosledovat, takže ty 3 hvězdy nakonec jo, ale zbytečnost bez debat. 5/10. ()

Spiker01

Nejpřekvapivější sequel, který z tehdy crowdfundingových vod vyloupl Netflix, do kterého jsem vstupoval s mírnou nevýhodou, že jsem už tak nějak pozapomněl, jak přesně dopadla jednička. Takových nás však bude víc a jsem zvědav, jestli Netflixu zafunguje part 2 v názvu a lidi si to dají jako maraton. Jednička svého času na Netflixu dost rezonovala, dvojka je však z mého pohledu a přísnějších měřítek, kdy už tvůrci nemuseli úplně šetřit každý dolar, v mnohých směrech slabší, utahanější a místy se zajímavými režisérskými nápady, ale mnohdy nedotaženými k dokonalosti tak, aby to strhlo. Rád jsem však zase po nějaké době viděl bratry Amellovy, pro které zkratka díky Arrow budu mít vždycky slabost, když si však místo tohoto nového kousku pustíte něco chválenějšího, co jste minuli v minulých letech, uděláte za mě asi lépe. ()

*CARNIFEX*

Nerozumiem celkom, čo vedie ľudí vo filmovej brandži k tomu, aby natočili pokračovanie niečoho, čo už samé osebe bolo absolútnou hranou priemernosti na filmovom plátne. “Kód 8” jednotka bola asi tak úspešná, že si človek ani len nespomína o čom bola. No a táto dvojka, to je priam reklama na priemernosť v rámci scifi žánru, ktorý dostáva rovnako permanentne na frak, ako horor žáner, kde sa to len tak hemží samými dejovo plochými, primitívnymi, lacnými pokusmi. ()

darkrobyk

Po skvělém prvním dílu přichází slabší pokračování, kde největšími hvězdami jsou robopsi. Až si při tom jeden vzpomene na RoboCopa. Pokud v první části sledujeme boj v podsvětí, pak zde se přesouvá na světlo - podsvětí nejprve uzavře dohodu s policií, pak se to ale zvrtne a obě strany si jdou po krku. Jelikož korupce mává světem, nepřekvapí, že je zde nosným tématem. Většinový divák ale asi nečekal politický thriller, protože chtěl akční sci-fi. Na akci sice dojde, akorát není nonstop. Seržant King, děsivý Filipínec už od pohledu, představuje počátek dystopické společnosti. Otázkou je, zda bude-li odstraněn, hrozba pomine. Pavani je neuvěřitelně nesympatická, což byl zřejmě záměr, páč příjemný úsměv nahodí až v samotném konci. Tak nějak jsem si při tom vzpomněl na Ellie z The Last of Us... A koneckonců i Connor se občas chová neuvěřitelně hloupě, což mu kredit rozhodně nezvýší. V záplavě podobných filmů poslední doby to není žádná tragédie, Komu se ale nelíbila jednička, neměl by se do pokračování vůbec pouště - ušetří si čas, zklamání a nebude tu muset fňukat v komentářích. ()

mzss1

[60%] Přiznám se, že si první díl ani už moc nevybavuji. Při sledování téhle druhé části jsem se trochu ale rozpomněl. Je to v podstatě kvalitní jednohubka jako ta předchozí, zde už mě moc nebavil příběh a ke konci už se to trochu táhlo. Jinak s ohledem na malý rozpočet je to natočené celkem slušně. Postavy mě dostatečně baví, pár akčních a zajímavých sekvencí to má, prostě žádné velké slabiny v tom nevidím. Podruhé už bych se na to nedíval, ale na zaplácnutí jednoho odpoledne je to ideální. ()

Anderton

Zatiaľ čo prvý diel bol celkom milým sci-fi akčno-antisuperhrdinským prekvapením, tak vzhľadom na očakávania je dvojka logicky miernym sklamaním. Tvorcovia totiž pod Netflixom asi nemali vyššie ciele než nakrútiť tuctový akčňák. Pritom po prvom filme som si hovoril, že ak sa nájde niekto správny, tak sequel by sa mohol mať k úvodnému filmu ako Temný rytier voči Batman začína. Nestalo sa, dočkali sme sa stokrát videného príbehu "dvojica na úteku", ale pozerať sa na to bez problémov dá. ()

Chrustyn

Slušně vypadající nízkorozpočtové sci-fi, u kterého jsem měl po celou dobu pocit, že se v něm prakticky nic neděje. Tvůrčí ambice nenaplněny a uspokojivý (vzhledem k rozpočtu) vizuál, výsledný dojem nezachrání. ()

TheEvilTwin

První díl je moje srdcovka, takže na dvojku jsem čekal jak na Vánoce, ale ačkoliv je to koukatelná jednohubka, moc mě nepotěšila. Čekal jsem daleko větší bombu, tady mě měl film bohužel problém získat do děje a přišlo mi to až moc odtažité. Postavy se shledají velmi nepřirozeným způsobem, celá zápletka je až moc přímočará a nezajímavá, akce je průměrná a rozpočet taky nerve koule, ba dokonce mi přišly efekty slabší než v prvním díle. Jediné, co přidali, jsou noví Robo-psi, ale naopak nás ochudili o celou hlavní partu parchantů, jakoukoli větší či epičtější bitvu a suma sumárum tedy moc nadšený nejsem. Čekal jsem epické pokračování výborné jedničky a dostal jsem slabší odvar, ve kterém se mi toho moc nelíbilo, akce je slabá, postavy naprosto nevýrazné a chemie mezi hlavní dvojkou je téměř nulová. Tohle se moc nepovedlo. ()

JASON_X

Přiznávám, že nejřív jsem si musel znovu projet jedničku, neb se mi už téměř úplně vykouřila z palice, ale aspoň teď můžu zodpovědně prohlásit, že pokračování není o nic horší. A jak vidím v mém starém komentáři, přál jsem si dvojku, no a dostal jsem dvojku. Takže přihmouřím oči nad tou haldou klišé a patosu ve scénáři, nebudu se pošklebovat šablonovitému pravdoláskařskému happyendu a namísto toho budu rád, že je na světě další slušně vypravené, záživné a akční scífko, sice primárně určené pubescentům, ale aspoň něco. ()

M.i.k.e

naprosto zbytečné pokračování, které nabízí ještě méně originality a je ještě průhlednější než jednička, ale paradoxně mě bavilo o chlup víc (zřejmě proto že už sem věděl co nečekat). Klasická spotřební netflixárna, kterých ještě nedávno pouštěli do oběhu deset do měsíce...45% ()

bourec

I přes to, že se vlastně na ten film kouká docela dobře, tak nakonec je to takový zbytečný. První film si vůbec nevybavuju, takže sem k tomu přistoupil jako k samostatnýmu filmu. Jo, kdyby si člověk připomínal každej film, kterej chce vidět, a kterej má pokračování, nedělal bych nic jinýho. Každopádně i tenhle film bude mít hodně podobnej osud jak jednička. Za týden už nevím, o co šlo. 50%. ()

alchac

Čest práci, soudruzi! S velkým potěšením vám musím sdělit, že zatímco jednička byla bohapustě neinvenční obšlehávací sci-fi čalamádou, byť jí nelze upřít jistý stupeň prosté buržoazní zábavnosti, před udělením souhlasu k natočení dvojky byl soudruh Čen naštěstí příslušným komisariátem producenta hrubě pokárán pro nedostatečnou společenskou osvětovost a angažovanost, načež jmenovaný soudruh zjevně šel do sebe, provedl sebekritiku a jako správní filmový úderník zpatlal tentokrát sice šíleně nudnou, avšak již řádně agitující podívanou o útlaku a narkovykořisťování čtyřprocentní (sic!) menšiny oschopnostněných jedinců zlou majoritou prostřednictvím skupinky zradcov schopnostníckej triedy a odporně fašistické policie s jedním opravdu fujky fukjky latentním buk… éééé, schopnostníkem v čele. A aby toho srdce uvědomělého světoovčana nemělo k plesání málo, celé je to samozřejmě a jak jinak o záchraně loztomilé holšišky s úžasně ojedinělou superjeblostí mocinky rodinně hod/vnostářským politickým exvězněm, hrdinou lidu bez bázně a samohany, který jako by Timurovi z party vypadl. Jedinou vadou na kráse tohoto chvályhodného počinu je tak patrně to, že závěrečné titulky nebyly vhodně podbarveny tóny Internacionály. ()

kenkaku

V rámci nakalibrování optiky jsem si dal před tímhle i repete #1. Náš “elektrikář 5. třídy” se šel na konci minule udat a teď akorát vylezl z basy (po 5ti letech). Všichni okolo jezdí pořad v popelnicích co neodpovídají úrovni technologií té doby (drony, roboti) a dokonce i úvodní titulky se z (cca) 75% recyklovaly!? Tedy jsem v klidu, očekávám stejných 50% jako minule (po 90ti minutách). Takže chyba - on to vzal do pazoury Netflix - tedy výměnou za peníze se musel Chan vzdát svobody. Najednou je casting jak pěst na oko (takových etnik za minutu se jen tak nevidí, samozřejmě včetně “bezpohlavních”) a všemu kraluje protivný uřvaný spratek. Zhruba v polovině mě už scénář rozčiloval hloupostí tak moc, že jsem se soustředil už jen na chyby (jednou nese robo-psa jako papírovou krabici, podruhé se pod ním není schopen ani hnout… 100% dávky ho predávkuje/zabije, ale 80% s ním prakticky nic neudělá… ). Doufám, že #3 se už nedočkáme. ()

iXtr3m3

Dostal som pokračovanie, ktoré som si prial, ale zasa sme dostali len viac rodinnej drámy na pozadí sci-fi, tie schopnosti boli snáď ešte viac upozadené ako v prvom filme. Amellovci to neutiahnu len tak sami, myšlienka nie zlá, ale zvládnutá sterilne bez nejakého wow efektu. Škoda, čakal som viac. ()

TheSpearCZ

Krátký film byl skvělý, první celovečerák usmrkaný průměr, no a tohle už je těžký podprůměr. Bratry Amellovi vždy uvidím rád, ale tohle zazdil především špatný scénář a strašně málo akce. Jednoduše řečeno zbytečnost, vyvarovat se. Čisté 2* ()

AnanAss

Chudobní X-Meni ze sídliště opět vzdorují drogovým dealerům, zkorumpovaným poldům a nově i robotím čoklům. Pokračování se nese na podobné vlně předchozího dílu, technicky to vypadá zase hezky a hudba správně šlape. Ale jednička mě bavila krapet více, zde se přeci jen častěji dostavuje nuda (i přes střídmou stopáž). Takže pokud by mělo dojít k třetímu střetu z tohoto docela zajímavého futuristického světa, tak jedině s nápaditější akcí a větším spádem. ■ AnanAss‘s Score: 4/10 ■ ()

GavlaDan

Po ne moc dobré jedničce jsem se fakt bál, jak moc to dokáže pohnojit dvojka. Ale nakonec je Part II asi o nanometr lepší než jednička. Pořád nic moc. Ale kamera si prošla mírným zlepšením. Pro mě osobně byl děj o něco málo zábavnější. Problematika tohoto světa se sice od jedničky vůbec nepohla, takže zápletka je dosti podobná. Ale čekal od toho někdo něco jiného? Já jsem se upřímně byl schopen bavit a robo-poldové jsou pořád děsně cool. Jenomže… to je tak asi všechno, co k tomu můžu říct. Zbytek je tak nějak průměrný až podprůměrný. 5/10 ()