Code 8

Krátkometrážny / Akčný / Krimi
USA / Kanada, 2016, 10 min

V Americe vládne napjatá situace mezi lidmi se schopnostmi a policií. Zatímco se tito schopnostmi nadaní snaží žít svůj život mnohdy spořádaným způsobem, stačí málo k tomu, aby se stali centrem pozornosti a zejména pak u policie. Obyčejné rozbití skla automobilu (co by se běžně považovalo za přestupek) se tak v takovém případě může vyvinout mnohem méně příznivým směrem, než by se mohlo zdát... (P. J. D.)

Melios

Nájsť dobý a neotrepaný nápad pre sci-fi je v dnešných časoch rovnaký problém ako natočiť normálny Star Wars film. Čiže takmer nereálne. No raz za čas sa nejaký ten projekt ukáže a dokáže ma svojim nápadom ohromiť. Code 8 je dosť blízko k tomu, čo presne v túto chvíľu hľadám za sci-fi. Nie moc "high", ale ani to moc nepreháňať s fantasy prvkami. Je tu vidieť snaha prísť s niečim iným, no zároveň je tu až do oči bijúca inšpirácia snímkami ako Judge Dredd, či Black Mirror. Vo výsledku to, ale vôbec nevadí, pretože je to naozaj dobrý námet na slušný akčňák. Holt bolo len otázkou času, kto využije nevyužitý potenciál hry Infamous: Second Son a vytvorí svoj príbeh o "Conduits".... ()

iXtr3m3

Skvelý hustý kraťas, ktorý som nehodnotil tri roky dozadu, nakoľko som si povedal, že to urobím až vtedy, ak sa podarí dotiahnuť kampaň do úspešného konca. Podarilo sa to, už len krátky čas nás delí od celevečeráku a ja sa teším. Komunitou zafinancovaný projekt speje k svoju záveru ale zároveň aj rozšíreniu do povedomia ostatných. Sem s tým, vyzerá to skvele. ()

Jara.Cimrman.jr

"To je kód 8." Kdyby mě můj zaměstnavatel obral o část výplaty, tak bych ... na něj poslal odbory. Jenže nejsem členem, tak bych mu ... svedl manželku. To vlastně moc neumím, tak bych mu ... asi taky rozbil okno u auta. Jenže nenápadně, protože mám skvělé nadpřirozené schopnosti, za které by mě v Lincoln City mohli zastřelit ti robotičtí policajti, jejichž seskok se mi hodně líbil. Jenže jinak jsem těm týpkům se schopnostmi zase tak moc fandit nedokázal, protože mi připadá, že v dnešním světě mají nárok na nějaká práva jenom menšiny. A já jsem bílý, heterosexuální, pracující jedinec, který tomuto celkem zajímavému snímku dá tři hvězdy a bude se cítit jako bojovník za svá práva. Ono si to totiž asi zaslouží spíš ty čtyři. ()

Mouchal

Profesionálně střihnutá "upoutávka" k tomu, co teprve přijde v podobě celovečerního filmu, na který už tvůrci vybrali dostatečný počet finančních prostředků a my se tak už jen můžeme těšit na osudy lidí se schopnostmi, který nejspíše budou utíkat před těmi zajímavými robo-policajty a drony. Rozhodně zajímavý námět (ikdyž v dnešní době už trochu neoriginální), který stojí za to sledovat. Rozhodně jsem zvědav, co se z toho vyklube. ()

luka4615

Perfektní technologická vize blízké budoucnosti, která se dokonale snoubí s vytvořenou atmosférou neustálého strachu z odhalení. Code 8 má rozhodně velký potenciál, pročež doufám, že tvůrci vyberou dost peněz na vytvoření celovečerní filmové podoby. Tento počin by na velkém plátně rozhodně ostudu neudělal. (VideaČesky.cz) ()

• Krátký film Code 8 jeho tvůrcům sloužil pouze jako upoutávka, pomocí které chtěli vybrat 200 000 dolarů na celovečerní film s touto tématikou. To se jim podařilo v opravdu krátkém čase a celkově se jim podařilo vybrat přes 1,7 miliónu dolarů. (Mouchal)