Morb

Ten film jsem viděl před deseti lety. Do dneška si ale úplně přesně pamatuju závěrečnou scénu. Byl jsem doslova stánutej na absolutní dno existence a jenom díky tomu, že jsem vypnul včas přehrávač a vrátil se do reality jsem se nerozbrečel jako malý děcko. Původně za 4, po těch deseti letech za 5. ()

APLSMLS

Nechutnej a drásající biják o feťácích s tou nejlepší filmovou znělkou všech dob a odpornou závěrečnou scénou, kterej už nikdy znova nechci vidět. ()

LUIGISde

Nezamenitelný a neporovnateľný film. Na jedej strane je Vám z neho na zvracanie, ale na druhej tiež. Musel som si nejaký čas počkať aby som sa dostal do nálady pozrieť si takto depresívny film. Je to hnus, ale pohltí, zaujme a neprestane baviť. 89% ()

Sejkorka

Skoro bych dal 5 , kdyby to šlo, tak 4 a půl. Je to krásně zrežírované, nastříhané. film má jen 102 , klidně by to mohlo být i o hodinu delší, ale to už by nebylo ono. Strašně se mi líbí Jennifer Connelly (nejen fyzicky). Hraje výborně, přesvědčivě. Všichni 4 hrdinové mají nakonec velké problémy, každý si za ně může sám. Jo ty drogy - ať už je to hulení nebo televize. PODRUHÉ 22-4-24 pořád stejně, ale 4 už odspoda. Více vyznívá výkon Ellen Burstyn, která má 6 nominací na Oscara, včetně tohoto filmu, z toho jednu naplněnou (Alice už tu nebydlí,1974). Feťáci hoši dopadnou hodně blbě, Marion relativně líp, ale bůhví, co s ní bude dál, jak dlouho jí vydrží erotické vydělávací instrumenty. ()

Nektarinka

Úžasný film pro náročné publikum, který ale určitě zanechá dojem i na divácích kteří ho úplně nepochopí. Ellen a především Jennifer si myslím že snímek vytáhly do nebeských výšin, ale i mužská část hrála nadprůměrně (Jared Leto byl k sežrání:-D). Velmi silná atmosféra a nestydím se říct že na mě velmi psychicky působila. Pokud bych měla odvahu srovnat s Trainspottingem který byl taktéž skvělý.. Vyhrál by Jennin Requiem. Oba filmy mají nezapomenutelný soundtrack.. 5/5 ()

Richmond

5 hviezdičková záležitosť. Áno síce scénaristicky a dejovo slabé, ale musí byť každý film dokonalý v každom smere? Toto je úplne iný pohľad na drogovú závislosť a jej následky. Je to úplne iný podrobne vykreslený náhľad do duše narkomana. Spôsob, akým sa prepletajú dejové linky 4 hlavných aktérov je úžasné. Ellen Burstyn je vo svojej role úžasná a nominácia na Oscara právom zaslúžená. Jediný kto mi tam ako tak nesedel bol soft-boy Jared Leto a jeho havranie dlhé mastné vlasy. Na záver- koniec, to už je úplne iná dimenzia, padla mi sánka, zostrihané úžasne. Chcete aby mládež nebrala drogy? Premietanie tohto filmu. Na každej škole. Povinne. 90% 5* ()

monny9

Hudba Clinta Mansella tvorí v tomto filme rolu „zvýrazňovacej fixy“. Vykresluje dej, zvýrazňuje dramatickosť postáv. Dokonalý výber hlavných aktérov : Ellen Burstyn, Jared Leto, Jennifer Connelly a Marlon Wayans – boli tak presvedčiví, že sa mi miestami zatajoval dych...“Nervy drásajíci“ film, zanechal veľký dojem v mojej duši... ()

opatstviolov

Všechno, co o filmu mohlo být řečeno už najdete tady v komentářích, ale i tak to tady shrnu. Vynikající režie v podání Aronofskyho, fantastická hudba, neuvěřitelná práce ve střižně, zajímavá kamera, skvělé herecké výkony. 10/10 ()

Tucne.prasa

Režisér príliš tlačí na pílu a manipuluje. Mohol nechať hrdinom aspoň štipku zdravého rozumu, potom by zhubnosť drog vyznela presvedčivejšie. Takto sú divákovi cudzí, možno ukradnutí. Film je inak dosť hnusný, netreba byť vždy tak zvrhlý a explicitný, keď chcem niečo vyjadriť. Ale beriem to ako taký ešte neotesaný Aronofského počin, jeho neskoršie filmy sa mi páčili viac. ()

olivertris

Jedná se o emoční mistrovské dílo. Jednoduše se dá tento film popsat jedním slovem "Srdcervoucí" a sledování filmu rozhodně není jednoduché. Já nejsem citlivý člověk, při smutné scéně nebrečím a při vtipné scéně se nesměji, jednoduše jsem od tohodle filmu neměl velké očekávání. Ovšem to vše se změnilo, a kolem poloviny filmu jsem poznal, že se jedná o jeden z nejlepších filmů, který si hraje s vašimi emocemy jak s kopacím míčem. Postavy Harryho a Marion vám mají v první polovině dodat touhu do života, Paní Goldfarbová se snaží zhubnout, aby v televizní show zazářila a Tyrone se chce dostat vysoko, aby dodržel slovo, které řekl své již mrtvé matce. Všechny postavy jsou sympatické, a tak vás hrozivě mrzí, když všechny na následky svých závislostí prohrají hru s dobrým životem. Do toho všeho ( což by normálně mohl být lehký nadprůměr ) přichází Clint Mansell a složí jeden z možná nejikoničtějších soundtracků vůbec. A konec? Bože můj. (Toy Story 3 Konec je proti tomu jako moč v moři) Po shlédnutí jen koukáte na obrazovku, v doprovodu snad krásné hudby od Clinta Mansella a říkáte si: "Co jsem to sakra viděl?" a ještě celý den se vám bude stávat, že zamrznete v čase a začnete přemýšlet, jestli se vám to taky nestane. Je to speciálně dělané tak, aby každý se viděl alespoň v jedné postavě ( buď cílem, nebo povahou) a potom, kdy vaše postava ztratí všechno a závislost zvítězí, dostane se vám pocit, jako když zemře někdo známý, ne vaše rodina, ale někdo, koho znáte jen z doslechu, a tak vás ta informace hrozivě mrzí. Pokud jste trochu citlivější, rozhodně nedáte tenhle film na první zátah, ale rozhodně je to podívaná, která vám doslova změní pohled na svět. 10/10 ()

topol999

Hned na začátek bych chtěl napsat, že i přesto, že dávám filmu pouze 4*, tak se jedná o velice silný emoční moment. Příběh vypráví o 4 hlavních postavách, které propadnou různým závislostem. Nejvíce mě asi (pro někoho možná paradoxně) oslovila postava matky. Co si budeme povídat, závislost na narkotikách je již celkem ohrané téma a všichni (doufám) víme, jak to může skončit, pakliže nenajdeme hranici a včas nezatáhneme za brzdu. Někteří píší, že při závěrečných titulcích museli pozřít silnější alkohol, to se u mě tedy takový nával emocí nekonal, možná jsem divnej no :).  "A vítězem se stává...." "Přijedeš Harry ještě dneska?" "Do týhle ruky už si nikdy nic nepíchneš" A tak ti třeba ty vole jeden! =D 80% ()

Egl

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl, ale už ho nikdy nechci vidět znovu. Deprimující až na dřeň, briliantní obsazení, skvělý příběh a od drog vás odradí jako nic jiného na světě.  9/10 ()

Charliesed

Kamera ukazující na plátno hluboké pocity hlavních protagonistů – skrz nereálné, avšak strhující záběry a detaily (lednička, co se snaží se osvobodit). Pusté, sterilní a tmavé záběry vytvářející zvláštní atmosféru. Velkolepý a jakoby minimalistický soundtrack (hlavní refrén), jehož různé variace mi v průběhu snímku zpříjemňovali zážitek. Film je hlavně o pocitech, tolik ne o příběhu; a ani o drogách jako takových mi přijde, že to nebylo – spíš se drogy staly součástí jejich životů, a je to o těch lidech. Doplněk: Snímek mi ukázal, že i bez smrti může být příběh pořád smutný a s utrpením. ()

JeanPaulB

Z pohľadu človeka, čo neokúsil svet žiadnej zo spomínaných a prezentovaných drog je len ťažko povedať o pravdivosti účinkov popisovaných v tomto diele. V každom prípade aj z pohľadu laika je to veľmi znepokojivé a desivé dielo o pôsobení drog na človeka. Čo sa týka samotného diela po stránke filmárskej je to veľmi pôsobivý film s dobrou kamerou, fajn strihom, ale predovšetkým s famóznou Ellen Burstyn vo svojej úlohe. Jej som to skrátka celú tú dobu "žral" ako to hrala presvedčivo (Prečo sakra nezískala za tento životný výkon Oscara?!!) A takisto ten úžasný soundtrack od Clinta Mansella, ktorý podvedome počul už snáď každý. Pre mňa osobne zrejme najlepší soundtrack na striebornom plátne. Avšak aj napriek týmto superlatívom mi tu niečo k absolútnej dokonalosti akoby chýba, možno je to slabšie vyvrcholenie, ktoré síce nie je až takým prekvapením, keďže všetky udalosti vo filme tomu aj nasvedčovali, ale niečo mi tam skrátka chýbalo takisto ako aj iné veci. 4* ()

F_FF_Brukner

Tenhle film mnou silně zarezonoval už v době, kdy jsem ho pár let po jeho premiéře zhlédl poprvé. Všechny stránky filmu jsou skvěle vybalancované a tvoří unikátní kinematografický počin. Kamera, střih a jeden z (pro mě) nejlepších hudebních filmových doprovodů, co znám. To vše jde skvěle ruku v ruce se scénářem i výjimečně dobrým hereckým obsazením a režií a je to, troufám si říct, daleko nejlepší režijní kousek od Darrena Aronofského. Vyzdvihl bych ještě jednou hudební složku, která je nesmírně důležitým a ve filmech často opomíjeným výrazovým nástrojem, který může průměrný i podprůměrný film vyšvihnout o level výš nebo naopak jinak skvělý film poněkud přizabít. A tady je hudba kulervoucí a dokonale korespondující s příběhem i hereckými výkony. Z těch o prsa maminky Rockyho (ne Slyova, ale Vémolovic) vyčnívá Ellen Burstyn, která to asi dala tzv. na Kosťu (Stanislavskij) a několik měsíců sjížděla vše, co se sjet dalo, jinak mi voko nebere, jak někdo může tak dokonale zahrát smažáka bez tatarky a hranolek. Zlatého plešouna za nejlepší herecký výkon v hlavní roli pro menstruujícího člověka za rok 2001 vyhrála Halle Berry za Ples Příšer, který jsem doposud bohužel neviděl, ale jestli tehdá malinová kočičí žena předvedla ještě něco lepšího než Ellen, nenechám si ho ujít. Jinak by bylo fajn takové filmy pouštět na základkách prepubošům místo přednášek o tom, jak jsou drogy špatné, mkay? https://www.youtube.com/watch?v=KeprIqxrDQo ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Poté, co Batmana na pár let pohřbil Joel Schumacher a předtím, než ho znovu vzkřísil Christopher Nolan, koketovalo studio Warner Bros. s myšlenkou, že by netopýřího hrdinu mohlo na velké plátno… (viac)

100: Bitva u pokladen

100: Bitva u pokladen

03.01.2009

Asociace českých filmových klubů vás už tradičně zve na filmovou přehlídku Projekt 100. Letos startuje 15. ledna, potrvá do 31. května a diváci budou moci na velkých plátnech shlédnout několik… (viac)