Biznis

všetky plagáty

Frankie, mladík na útěku ze špinavého ghetta v jižním Londýně, plánuje svůj útěk a začátky nového života ve slunném Španělsku – přesněji na Costa Del Sol. Vybaven ničím více než jen pár drobnými se vydává na cestu a to aniž by věděl, že tato nepatrná suma ho zavede do lákavého světa bývalého gangstera Charlieho. Dříve než si to sám stačí uvědomit, Frankie dostane více než po čem toužil – je jedním z Charlieho gangu a náhle se ocitá uprostřed světa organizovaného zločinu. (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Povedený filmeček z britské produkce plný svižných scén, humorných situací, drog a žánrového klišé. Čas od času šáhnu i po takové podívané a dám si potřebný oddych od svého oblíbeného hororového žánru. Je sice pravda, že některé momenty jsou dost přistřižené za vlasy a děj je místy vláčný, ale docela jsem se u toho pobavil a to je hlavní. Navíc Danny Dyer předvedl nezvykle dobrý výkon a i s ním jsem byl spokojený. Gangsterka jak má být, můžu jen doporučit. ()

pan Hnědý

Business měl svou kvalitu - všechen styl pro nás chlapy (slunce, prachy, ženský - sex a zbraně). Nick Love se držel thrillerového rozměru s příchutí začátku gangsterů Sexy bestie, kteří by se schovávali pod stůl před ghettem z jižního Londýna. Herecké obsazení podobné z filmu Hooligans a pořád to funguje. Nenudil jsem se a přes všechnu Loveho snahu dávám slušné tři hvězdičky. Další zhlédnutí je zcelestné. ()

cab

Frankie prcha jednoho leta z Londyna na jizni pobrezi Spanelska, kde dostane praci jako ridic mistniho mafiana Charlieho. Po par akcich mu rozum a vzpominka na otcovy rady rika, aby se vratil, odkud prisel. Ale touha stat se nekym a mit more penez je vetsi. Gangsterka zasazena do 80. let se skvelou hudbou, zenami a drogami ma "cool feeling" od zacatku az dokonce a diky rejzovi, kamere a britskemu humoru vse odsipa az moc rychle. Wheather u like it or not, keep watching it till the end ;-) 85% ()

Santino7

Hoci uznávam, že po obsahovej stránke to nie je nič extra a príbeh by sa dokonca dalo označiť za tuctový (v klasickej rovnici - rýchly vzostup a ešte rýchlejší pád), mne sa to páčilo tak či tak. Nemôžem si pomôcť, no tá štýlovosť, krásne prostredie, hity osemdesiatych rokov a tak ďalej proste mali niečo do seba. Teda minimálne dopomohli navodiť fantastickú atmosféru, ktorá má obrovský šmrnc! Na vizuálnu stránku filmu bol tentokrát kladený asi skutočne vysoký dôraz, to je vidno prakticky v každom zábere. Skvelá práca kameramana. No a keď sa to tak vezme, mne vlastne neprekážal ani ten obohraný tuctový príbeh, taká klasika v rámci gangsteriek, ktorá v žiadnom prípade neurazí (teda aspoň nie milovníkov daného žánru). Páčilo sa mi okrem iného aj to, že sa Nick Love podobne ako v jeho predošlom Football Factory dištancoval od akéhokoľvek moralizovania, z ničoho si nerobil ťažkú hlavu a zobral to s patričným humorom, tak ako sa na britskú tvorbu patrí. Inak, Danny Dyer a Tamer Hassan boli podľa mňa skvelí (osvedčili sa už viackrát), pričom ostatní sa tiež nenechali nijak zahanbiť, postavy boli jednoducho vo všetkých smeroch (a bez ohľadu na ich "živobytie" :-) nadmieru sympatické, podobne ako aj celý film. Taký príjemný retro úlet, ktorý mňa osobne vcelku potešil. 4/5 ()

BuryGol

Nedá se nic dělat. Jamile je to gangsterka ve který se objeví britská angličtina, tak jí musim vidět. No a kór když tam hraje hlavní roli Danny Dyer. Nick Love sice už natočil lepší věci (třeba Fotbalovou fabriku) ale času u tohohle filmu strávenýho jsem rozhodně nelitoval. Sice je pro mě rozdíl mezi "Filmem za 4*" a "Filmem za 4*", nicméně současný hodnocení je holt nějak daný. Prostě se nedržte dál od Drog, zločinu a děvek! ()