Dobrodružný román Ostrov pokladů od Roberta Louise Stevensona patří ve svém žánru k nejoblíběnejším. Dramatický nosný děj, dostatek napětí, hrdinové a padouši, romantika mořeplavby a exotických krajů, to jsou důvody, proč se ke knize stále vracejí čtenáři i filmaři. Ke slovu přichází tajemná stará mapa, černá známka jako znamení smrti, jednonohý John Silver, dlouhá cesta oceánem, vzpoura na lodi, boj o ukrytý poklad... Začíná se odvíjet příběh dospívajícího Jima Hawkinse, který se účastní výpravy za pokladem slavného pirátského kapitána Flinta. Jistě potěší diváky bez rozdílu věku. (oficiálny text distribútora)

Yardak

Asi první pirátský film, jenž jsem viděl v dětství. Dobrodružství, které se nezapomíná a ještě k tomu když tam hraje Charlton Heston a Christian Bale. 4 hvězdy. ()

Pítrs85

Naprosto pohodová verze legendární knihy od R.L. Stevensona, nějak takhle jsem si to při jejím nedávném čtení představoval- od představitelů hlavních rolí (Bale je správně nadšenej, Heston zas správně špinavej, o Slepém Pewovi Christophera Lee ani nemluvím), výborné in/exteriéry (na TV film až neskutečná výprava), úžasná hudba od Chieftains, až po krásnou Hispaniolu. Režisér se držel předlohy a dal tomu tolik ze svého, jak to má být. A výborný dabing už je jen ta čerešnika na torte. ()

d-corso

Ááá Jime, hochu, tohle je jeden z těch povedených filmových přepisů Ostrova pokladů. Ať mě hrom bací, černá známka, Kostelničko, tebe se nebojím, Charlton Heston je jako Dlouhý John Silver skvělý! Přitáhněte ráhnovou otěž, barone Trelewney, tohle je teď moje loď. I ostatní herci jsou více než ucházející, toliko škoda, že Ollie Reed vyfasoval jen takový štěk. Samé dukáty! ()

matestlust

Jako malý sem zbožnova knihu R.L.Stevensona Poklad na ostrově,takže sem se snažil sehnat už tehdy co nejvíce filmů,které tento příběh ztvárnují.Tehle je jeden z těch lepších,možná i nejlepších... ()

Lacike

Na TV pomery to má celkom veľkolepú výpravu a špičkové herecké obsadenie. Ale celé to dobrodružstvo mi pripadalo strašne nudné, akcia tuctová a postavy nezaujímavé. Takže som to dopozeral len vďaka tomu, že som popri filmu surfoval na nete. Zlatý prvý Piráti z Karibiku. 4/10. ()

havLord

Film mého mládí. Skvělá bukanýrská podívaná, imho jedna z nejlepších z žánru. Charlton Heston splnil moji představu pirátského kapitána naprosto dokonale. ()

javak810i

Tohle je film, který jsem jako malý doslova zbožňoval a pouštěl si ho pořád dokola. I s odstupem času si uvědomuju, že tomuto snímku nelze prakticky co vytknout. Herecké výkony jsou dobré, soundtrack také, výprava a dobrodružství skvělé a hlavně se věrně drží své knižní předlohy. Pro mě určitě nejlepší zpracování Stevensonova románu....Jo a odpočívejte v pokoji pane Hestone, Reede a Postlethwaitele. ()

fragre

Tak tohle je to nejlepší zfilmování Ostrova pokladů, co jsem viděl. Dost věrně se drží předlohy, má nádhernou hudbu od The Chieftains a C. Heston jako Dlouhý Honza je opravdu vtipný, okouzlující a zákeřný darebák, jak si ho našinec představoval. Na to, že se jedná o TV film, je to obdivuhodně zdařilý filmeček. ()

slunicko2

Velmi přehledně a střízlivě natočené dobrodružství. 1) Film nenabízí žádný prostor pro přemýšlení nebo snad vývoj postav. Klaďasové jsou kladní, záporáci jsou záporní. Nic mezi tím. Nekonají se žádné přesuny sympatií, dokonce ani u Silvera ne._____ 2) Místy dějové kiksy či absurdní náhody. S blížícím se koncem nelogické až nesmyslné jednání stále narůstá._____ 3) Herecké obsazení je bez šťávy. 16letý Christiane Bale (Jim Hawkins) s pěkným účesem nebo 23letý Steven Mackintosh (mladík na lodi Dick) toho sami moc nezmohou. A ještě přidejte asexuální ohávení všech postav. ()

Thomassi

Filmy, kde jde o poklad a kde se to hemží starými plachetnicemi a piráty jsem měl vždy rád. U takovýchto dobrodružství jsem si nikdy nenudil, možná proto, že doba pirátů může vždy nabídnout zábavu a i samotné prostředí tropických ostrovů je příjemná záležitost, když se na to díváte. No a Ostrov pokladů je pirátská klasika. Sice jsem neviděl verze natočené před ani po tomto filmu, ale můžu s lidnou hlavou říct, že na to, že je to televizní film, rozhodně splní to, co splnit má. Zábava je tady na prvním místě. Je to hlavně díky dvěma skvělým hereckým výkonům. Prvním je Charlton Heston jako John Silver, který by si za tuto roli rozhodně zasloužil nějaké ocenění. Krásně vystihl charakter piráta. Druhým je pak mladý Christian Bale jako Jim Hawkins. Dnes ho známe jako Batmana nebo akčního hrdinu, tehdy mu ale role taky padly. Rozhodně je zajímavé ho sledovat. Takže celkově vzato, veliká spokojenost a 4* prostě musí být. ()

L_O_U_S

Jako malému klukovi mi táta četl Stevensonův originál, já si obkresloval mapy ostrova a v plastové flašce je házel do potoka (nebo spíš do stoky). Ze slepého Lavičky (v téhle filmové verzi Slepejše) jsem měl vždycky hrůzu. Tenhle film je spíše průměrnou adaptací věrnou předloze. Nic víc, nic míň. (113.) ()

kinderman

Verze z roku 1972 má skvělou hudbu a charismatického O.Wellese, toto zpracování má sice hudbu dost nevhodnou, ale velkorysou výpravu, větší důraz na akci a vyrovnanější herecký ansámbl. ()

Martin741

Vzdy som mal rad tento film Ostrov Pokladov. Ma to mne sympaticku dejovu liniu o vzbure na lodi, ostrovoch nezakreslenych na mapach ......., vyborneho Christiana Bale-a a slusne exteriery. 72 % ()

C0r0ner

Samozřejmě se musí odfiltrovat fakt, že pro dospělé to mohlo být tak před dvěma sty lety, ale tak jako tak se prostě jedná o pěkný příběh, tentokrát okořeněný slušnou řádkou mrtvol, který není plytký a trapný jako spousty současných děl. Bale na rozdíl od Říše slunce v pohodě. 75% ()

otík

Zcela řemeslně nezvládnuté dobrodružné vyprávění, kterému chybí snad úplně vše. Je zde skutečně evidentní televizní výprava, zbytečné zdlouhavé ekecané scény, nesmyslné zvraty a hlavně ubohý děj. Oproto třeba Ostrovu hrdlořezů je to ubohé dílko. A nezachrání to ani Charlton Heston v poněkud přehrávající roli kapitána Silvera. ()

sir-dave

Výjimečné zpracování románu od Stevensona. Viděl jsem to nespočetně krát ale vždy si zaručeně vzpomenu na úvodní scénu příchodu piráta do hospody. Tehdy jsem si ani neuvědomoval jaké hvězdy ten film má - Oliver Reed, Charlton Heston, mladý Christian Bale... Při příštím dávání v TV se určitě zase rád podívám. Pro mě jedno z nejlepších pirátských zpracování! 95% ()

filmmovier

Krásný dobrodružný film, úctyhodná adaptace. Herecký koncert budoucího Batmana Christiana Balea a Charltona Hestona z Planety opic. Těžko uvěřit, že je to TV film, možné je všechno, ale tomuhle prostě nevěřím. Krásné prostředí, krásné převedení knihy na plátno (ehm, obrazovky), prostě krásné pirátské dobrodružství, který má vše, co má dobrodružný film mít. Příjemná záležitost, která rozhodně nepůsobí televizně...85%. ()

Ryuuhei

Prostě ne. Asi bude problém už v předlohovém románu, ale tato již třetí adaptace, jíž jsem viděl, mě ukrutně nudila. Lepší, než ten paskvil z roku 99, který byl úplně šiblý, ale co se týče míry zábavnosti to byl pořád velice zmatečný a nezáživný film. Bale jakožto Jim naprosto bez charismatu na to, že měl tvořit hlavního hrdinu, jehož si měl každý oblíbit. A to samé charisma postrádaly i všechny ostatní postavy, vč. proslulého Silvera. Ne, teď už vím, že kromě povedeného převyprávění v Planetě pokladů, se mi tato klasika nezavděčí asi v žádné formě. ()