Dobrodružný román Ostrov pokladů od Roberta Louise Stevensona patří ve svém žánru k nejoblíběnejším. Dramatický nosný děj, dostatek napětí, hrdinové a padouši, romantika mořeplavby a exotických krajů, to jsou důvody, proč se ke knize stále vracejí čtenáři i filmaři. Ke slovu přichází tajemná stará mapa, černá známka jako znamení smrti, jednonohý John Silver, dlouhá cesta oceánem, vzpoura na lodi, boj o ukrytý poklad... Začíná se odvíjet příběh dospívajícího Jima Hawkinse, který se účastní výpravy za pokladem slavného pirátského kapitána Flinta. Jistě potěší diváky bez rozdílu věku. (oficiálny text distribútora)

Djkoma

Jedna z prvních rolí budoucího Temného rytíře z Gothamu Christiana Bale-a a také jeden z posledních hereckých výkonů, které se dají zařadit do kolonky dostačující, Charltona Hestona. Pohádkový příběh, který naštěstí není brán jako film "nad 10 let zákaz vstupu" a tak se dočkáme docela slušné zábavy. ()

Malarkey

Myslím si, že kdyby mi bylo deset, tak jsem tady z toho uvařenej daleko víc. Ostrov pokladů je super dobrodružství, užíval jsem si ho knižně i filmově, ale na dnešní poměry už mi to přijde relativně dost dětské. Mladej Christian Bale je zajímavej, ale Charlton Heston a Christopher Lee tu byli zajímavější. ()

tron

Kým nespočítateľné filmové adaptácie románov Shelleyovej (Frankenstein), Burroughsa (Tarzan) a Stokera (Dracula) ma pravdupovediac miestami už otravujú, na enté verzie Doyleovho Psa baskervillského a Stevensonovho Ostrova pokladov sa budem tešiť do konca života. Verzia z konca 80. rokov a s malým Christianom Baleom (RÍŠA SLNKA) a Charltonom Hestonom (snímku režíroval jeho syn) alias Dlhým Johnom Silverom (v podporných rolách zahliadnete ikony ako Christopher Lee a Oliver Reed) patrí k tým výraznejším. Pôsobí príjemne vážne, má kvalitnú chlapčenskú atmosféru neuveriteľného dobrodružstva (vzbura na lodi, ostrovy nezakreslené na oficiálnych mapách, bájny poklad, piráti), trvá veľmi príjemných 132 minút a je výpravná, ako sa na historické námorné dobrodružstvo patrí. ()

flanker.27

Ze všech adaptací mé oblíbené knihy z dětství tato se nejvíce drží předlohy. Napínavý příběh, skvělý hudební doprovod od The Chieftains a výborné herecké výkony činí film ideálním klukovským dobrodružstvím, jakých už ve filmu moc není. Kam se hrabou Piráti Karibiku. ()

Morien

Musím říct, že mi ten film přišel docela obyčejný, ale slyšet mutovat šestnáctiletého Christiana Balea rozhodně stojí za to. (Ještě krok a vystřelím vám mozek!) Filmu by ale možná prospěla kratší stopáž, zvlášť když se jedná jenom o televizní kousek. ()

gudaulin

Když v 80. letech 19. století napsal Stevenson svůj slavný román, rozhodně ho nepovažoval za dílo primárně určené dětem. Byl to prostě dobrodružný příběh pro nejširší publikum. Jenže jak běžel čas, stal se z příběhu o krvežíznivých pirátech kousek pro ty, kteří věkově odpovídají Jimovi Hawkinsovi. Tomu se pochopitelně přizpůsobila převážná většina filmových a televizních adaptací. Hestonův snímek patří k těm nejlepším pokusům o ztvárnění látky, jakkoliv se mu dá vyčíst mnohé. Nejraději jsem měl seriálovou verzi s Brianem Blessedem, který propůjčil Dlouhému Johnovi uhrančivé charisma a hrál svého padoucha s velkým nadhledem. Pro tuto adaptaci je klíčový výkon 67letého Charltona Hestona, který s přehledem ztvárnil 50letého vůdce pirátů a nedělo mu viditelné potíže vyrovnat se postavě po fyzické stránce. Jeho výkon řadím hned za výše zmíněného Blesseda. Pro dnešní dětské publikum film postrádá některé zábavné ingredience, které katapultovaly do středu zájmu Piráty z Karibiku a jejich četné následovníky. Já bych Hestonovi naopak vyčetl určitou naivitu, uspěchanost a nepřesvědčivost bojových scén, kdy vystoupení českých šermířských skupin na hradech a zámcích bývá o dvě úrovně profesionálnější. Téhle sebrance zoufalců nemůžete věřit, že byli po řadu let postrachem oceánu, potápěli jednu španělskou loď za druhou a neměli problém útočit i na přístavní města. Výprava je ucházející a herecké výkony rovněž. Celkový dojem: 70 %. ()

sud

Zpracování nádherného románu Roberta Louise Stevensona jsem měl tu čest, krom tohoto zfilmování, shlédnout i koprodukční verzi z roku 1972. Musím říci, že obě verze jsou vyrovnané. Dobrodružství zde máme naservírované příjemně s dynamickými akčními scénami, okořeněné bezvadnou stylovou hudbou a slušným hereckým obsazením v čele s Charltonem Hestonem v roli Johna Silvera. ()

Xmilden

Od té doby co spatřili světlo světa v roce 2003 Piráti z Karibiku, se stávají podobné kousky těžko koukatelné. Ostrov pokladů se tohle jmenuje spíše omylem. 40% ()

LiVentura

Asi nejlpépe zfilmovaná klasika, Heston v roli nemilosrdného piráta Johna Silvera opravdu dobrý. Až na špatné české ozvučení snímku. ()

Fiftis

Neviem či zle hľadám, ale filmov o pirátoch je pramálo, ak nerátam okukaných Pirátov z karibiku a aj tie filmy čo sú, sú väčšinou nudné a staré. Toto je jeden z nich. Snímku som si pozrel kvôli mladučkému Christianovi Baleovi, ktorý už vo svojom mladom veku podával slušné výkony, avšak nepamätám si, že by som ho vôbec registroval vo svojom detstve. Snímka je v skutku nudná, možno za pochvalu stojí úvod. Tešil som sa na Christophera Leeho, ktorý tu skoro ani nehral a navyše mal celý film okolo hlavy šatku, pretože bol slepý, takže som ani nevedel že je to on a mohol ho hrať hocikto iný, nie taká superhviezda. Bohužiaľ táto snímka vám ani nespriemni prípadnú upršanú sobotu či nedeľu. ()

Big Bear

Velmi dětská záležitost tenhle dobrodružný TV film, která mohla fungovat pouze do doby než Johny Depp všem ukázal jak to v Karibiku chodí. Dnes ve stínu všech těch Pirátů z Karibiku tohle jen těžko zaujme... Bohužel...Samozřejmě film byl natočen podle klasiky, kdo by ji neznal a knihu nečetl... Místo mladičkého Balea mne zaujala spíše účast skutečné herecké ikony Ch. Hestona, který si střihl Johna Silvera. Ve svých 67 letech si to po ostrově s bambitkou a šavlí pobíhal celkem svižně a to to nebyl zdaleka jeho poslední film ! Oceňuji tropické lokace i hezkou plachetnici Hispanolu... Dávám za tři dublony z pokladu. * * * ()

salahadin

To pravé dobrodružství a film vonící pirátstvím, malárií, slanou vodou a dálkami. Dobré herecké výkony (teď už si pod jménem Dlouhý John Silver nepředstavím nikoho jiného než Hestona) a vynikající hudba od The Chieftains, která zní skutečně dobově a patřičnou měrou i bukanýrsky. Zapomeňtě na všechy Piráty z Karibiku a Ostrovy Hrdlořezů, tohle je poctivá pirátská hudba a poctivý pirátský film. A jen ironií osudu je nejlepší zpracování románu R. L. Stevensona produkt TV. A hlavně piráti jsou PIRÁTI! Ne žádní šampóni z Karibiku. Stačí se jen zadívat do řezaných tváří Hestona, Reeda, Leeho a je to tam. ()

Vančura

Zhlédnuto bezprostředně po dočtení Stevensonovy stejnojmenné knižní předlohy. Pokud mohu tento film srovnat se starší adaptací z r. 1950, kterou jsem viděl včera, nebudu ani chvíli váhat nad tím, že modernější verze se mi líbila neskonale více. Zatímco ten stařičký černobílý film je skoro až infantilní, novější verze už plně odpovídá kvalitám současné profesionální produkce, včetně dokonale zpracované řemeslné stránky. Novější verze se mi více líbí i proto, že se věrněji než starší verze drží textu Stevensonova románu - skoro až úzkostlivě, což je podle mě dobře. To je ovšem samozřejmě příčinou, proč má ten film přes dvě hodiny - jaksi nelze mít vše najednou - věrně převedený děj a současně stopáž, která rychle odsejpá, 122 minut je tedy zcela adekvátních (a stejně bylo mnohé z knihy pochopitelně vypuštěno - při detailním zfilmování každičké části románu by ten film vydal možná na dvounásobnou délku). Takže za mě celkově spokojenost - výborná filmová adaptace, skvělé obsazení (mladičký Christian Bale je roztomilý, a Charlton Heston zcela fantastický), atraktivní lokace exotického ostrova a báječný dobrodružný děj, který překvapivě nepostrádá napětí ani pro diváka obeznámeného s předlohou, a tedy i tím, jak to celé dopadne. Ačkoli si Stevensonova textu po literární stránce příliš necením, rozhodně mu nelze upřít, že je to naprostá klasika a základní kámen žánru - a tento film je jeho velice kvalitním převedením na filmové plátno. Za mě spokojené 4 hvězdy. ()

Javert

Svižnější a lépe zahrané (co se týče role Jima, nikoliv Silvera) než verze s Wellesem ze 70. let. A navíc film mého dětství díky kterému jsem se začal více zajímat o piráty, lodě, ale i o moře jako takové. ()

Spinosaurus

Tak za tohle by měl Heston dostat oscara,jeho John Silver je tak charismatický a pohodový "Copak jste ještě nikdy neviděli podřezanýho chlapa?" že jsem mu celou dobu ten poklad přál. ()

Sašenka165

Ostrov pokladů, jakých jsem viděla snad víc než deset, který je zajímavý opravdu jen, tehdy šestnáctiletým, Christianem Balem, ze kterého prostě vyzařoval talent už tenkrát... ()

Mariin

Pro děti a mládež dosti dobý film, držící se téměř naprosto věrně Stevensonova románu. Po zhlédnutí anglo-italské verze z roku 1972 zvyšuji o hvězdičku, i když 100% to úplně není. Romantika, hudební doprovod, Heston jako Silver, to vše má slušnou úroveň. ()

Chrustyn

Než přišel Gore Verbinsky a Johnny Depp, každý viděl piráty přesně takhle. Stárnoucí a klející ožralové, toužící po velkém pokladu. Nijak výpravné a se stárnoucím Hestonem a začínajícím Balem. ()