Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky
Erikovi je 18 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky. (oficiálny text distribútora)

montel

Erik Ponti (Andreas Wilson) je průserář, kterého vyhodili ze školy a vážně mu hrozí, že nedodělá střední školu. Matka ho tedy posílá na internátní školu, kde vládnou pevnou rukou starší spolužáci. Erik se ale nechce nechat vyloučit a tak se snaží vyvarovat problémům. Když se ale odmítne podřídit přísným pravidlům školy, stává se terčem širokého okolí...Překvapení ze Švédska! Tak bych ve stručnosti zhodnotil tento, pro mě doposud neznámý snímek. Až jsem se divil, že ho už tady hodnotilo přes šest tisíc uživatelů. Výsledky hodnocení jsou naprosto zasloužené. Film je zajímavý od počátku až do samotného závěru, hlavně díky tomu, že působí naprosto reálně. Bravo. 70% ()

Sirion

Uvažoval jsem o 4*, nicméně film, který ve mně na konci vzbudí reálnou touhu po boxovacím pytli si zaslouží více. Mimochodem, docela mě zaráží, že takové buzerační instituce jako je internát existují i v 21. století a dle vyprávění známých se zase tolik neliší od tohoto filmu... ()

Welsiot

Již dopředu zřejmý děj, takže vás nastané situace nepřekvapí, jejich řešení už ovšem ano. Výborný film, ze kterého je cítit jiná, čerstvá nit. Výborně. ()

PaulBarva

Tohle dílo je opravdický majstrštych. Jak jinak nazvat film, který je krásně a precizně natočený. Severské filmy mají svou kvalitu a tohle je jeden z nejlepších skandinávských počinů. Andreas Wilson ztvárnil roli hlavního hrdiny skutečně famózním výkonem. A dobro, které ztvárnil ve zlu, bylo uvěřitelné :-) ()

Luciaaas2

Velmi silný emoční snímek, který mě velice nadchnul. Seveřani prostě umí točit filmy a je krásné se dívat na filmy i jiných produkcí, než jen u Amerických. ()

PatryCzech

Miluji, když mě film překvapí a z neznámého bijáku se stane skvělý zážitek. Tohle je ten případ, nádherně natočený film, MUST SEE ! ()

skyfire

Super zážitek. Parádní herci, severské prostrředí, atmosféra. Na filmu se mi líbilo, že do konce nebylo zřejmé, jak to skončí, jestli se nechá zlomit nebo ne. Pěkné odbočky od hlavního děje (plavecká soutěž, zamilování se...). Také různorodost učitelů, kteří nebyli všichni tak zlí bylo fajn. ()

Poga

Jeden že najlepších filmov, vycibreny kus. Perfektný filmový zážitok, ktorý co vás ešte dlho predlho zanechá pocit pohnutia. Must see. Absolútnych 100% ()

XTrader

Vynikající film s dobrou atmosférou. Herecké výkony velmi dobré. Na začátku jsem čekal nudný umělecký film, ale postupně se z toho vyklubalo solidní drama. ()

kuri-noha

Ten největší výkvět ze "současné "skandinávské louky. Film je velice poddajný, vtáhne vás do děje. Mně se to stalo. A byl jsem šťastný za to, že zlo bylo poraženo (uvnitř i venku). ()

Ruslan

Tohle je naprostá bomba. Těžko si vybavim film, který zachycuje šikanu tak dobře. Jinak co k tomu dodat, asi jen to že lidi jsou pěkný svině, i když to asi každý dobře ví. Podobný film zkažená mládež taktéž dobrý, ale s méně rozvinutým dějem. Musím udělit 100%, protože takto si kvalitní drama představuju. 100%. ()

Lostris...

U tohoto filmu je obrovskou výhrou výběr hlavního představitele, kterému jsem věřila naprosto všechno. "Zažral" se mi pod kůži a strašně jsem mu přála, aby nad všemi "vyhrál". Především díky Andreasovi působí film uvěřitelně, zlo je tu opravdu hrůzné, odpudivé a dotýká se vás natvrdo. A závěrečná scéna s odporným otcem? Síla... Málokdy se povede, aby se atmosféra přenesla na diváka tak přímočaře. Tady každou ránu prociťujete... a zatínáte pěst společně s Erikem. ()

90125

Moralizujuca rozpravka o dobrých a o zlých, so značne predvidatelným záverom. Bohužial nemyslím si, že je tento film nejak extra vydarený a väčšinu času som sa nudil. Príbehu chýbal spád a zmena. Udalosti sa príliš dlho dookola opakovali. Jedni šikanovali, druhí držali hubu a krok. Určite by som mal lepší pocit, keby ten nevyhnutný záver prišiel o pol hodinu skôr. Ako povedal jeden z učitelov na škole, človek sa od zvierata líši nielen inteligenciou, ale aj morálkou. Schopnosťou rozoznať dobro od zla. Škoda, že som sa z filmu nedozvedel vôbec nič o Švédsku 50tych rokov. Napríklad či bolo vtedy bežné, že existovali oficialne školské pravidlá, ktoré dovolovali šikanu a násilie najhrubšieho zrna. "Neopätuj bitku, lebo budeš vylúčený." To fakt ?!? A kto by aj chcel na takej škole ostať ? Na škole, so síce krásne moralizujúcimi, ale v skutočnosti len nečinne, masakru na školskom dvore prizerajúcimi sa učitelmi. Hlavný hrdina, stredoškolák Erik vyzerá na 22, čo je presne aj vek herca, ktorý ho hrá. Na začiatku je to grázel a bitkár a akoby zázrakom sa z neho na novej škole stáva uvedomelý slušák, ktorý chce dosahovať dobré výsledky. Škoda, že mu to trvalo tak veľmi dlho, kým prišiel na to, čo treba spraviť, aby láska a pravda zvítazila nad lžou a nenavistou. 54 % ()

Broen

Na začátek čekáte, že je Erik sadistický a zlý. Ale v průběhu filmu na něj změníte názor. Strašně jsem Erikovi držela pěsti a vyplatilo se. Jsem ráda za pozitivní konec, čekala jsem spíš na závěr nějakou pořádnuo a brutální tečku. Ovšem, když to vezmeme z toho reálného a skutečného hlediska. Nějak mi uniká, jak tyhle zvrhlosti mohly unikat učitelům a dalším dospělým složkám.To mi přijde tak nějak nedomyšleno. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz