Z dôvodov, ktoré nedokážu vysvetliť ani špičkoví vedci, sa prestalo otáčať zemské jadro. Vzápätí sa prudko zhoršil stav elektromagnetického poľa Zeme a život na našej planéte začal byť sprevádzaný dramatickými zmenami atmosféry. Ich dôsledkom bolo napríklad zrútenie slávneho mosta Golden Gate v San Franciscu, dopravný kolaps na londýnskom Trafalgar Square, ktorý spôsobili celkom dezorientované holuby, alebo nevídaná elektrická superbúrka, dôsledkom ktorej zostalo v troskách rímske Coloseum. Americká vláda a velenie armády sa snažia krízovú situáciu urýchlene riešiť. Jediným východiskom ako zachrániť svet pred istou katastrofou je vyslať expedíciu do vnútra Zeme a pomocou presne dávkovaného a miereného atómového výbuchu reaktivovať zemské jadro. Tím popredných odborníkov, vedený uznávaným geofyzikom Dr. Joshom Keyesom (Aaron Eckhart) stojí pred neľahkou úlohou, ktorá vyžaduje od každého člena posádky špeciálne zrekonštruovanej lode mimoriadne nasadenie a statočnosť... (TV JOJ)

Jakira odpad!

Tak tohle je jeden z těch filmů, které přímo volají po nálepce "největší kravina všech dob". Vážně, ač jsem se opravdu snažila najít alespoň jedno pozitivum, nepodařilo se. Oba hlavní herci jsou se svými výrazy typu "asi se budeme muset obětovat pro lidstvo, a jsme na to kurva hrdý" po většinu filmu napřesdržku. Záběry jejich lodi plující lávou vypadají jako od největších amatérů až si říkám jestli to opravdu tvůrci myslěli vážně, nebo si ze mě jen dělají srandu. O dialozích ani nemá cenu mluvit, protože to co jim občas vychází z úst bych ani nedovedla pojmenovat slušně. Nedá se nic dělat, ale tentokrát to bude nula. P.S. Omlouvám se za vulgarismy s v tomto názoru, ale byla jsem z toho filmu až příliš rozušená. Už se to doufám nebude opakovat:-) ()

sadlokan

Maně jsem já hlupáček zadoufal,že při záchraně světa před totálním teploušstvím zhynou hrdinně všichni aktéři,ovšem nepočítal jsem se šlechetností kytovců. ()

char_t

Neskutečně hloupé. Jako kdyby si někdo řekl, že když je to sci-fi, tak může jít logika a selský rozum komplet stranou. ()

BOURQUE

Žiadne veľké prekvapenie tu nie je. Máme tu najlepších vedcov, aby zachránili Zem, resp. aby ju znova naštartovali. Medzi „vedcami“ a „hrdinami“ vynikajú A. Eckhart, S. Tucci, DJ Qualls a H. Swank. Na týchto filmoch ma vždy fascinuje nekonečná hranica kreativity ľudského zmyslu. „Škoda“, že niektoré tie “hračky“, objavujúce vo filme, sa vo skutočnosti neexistujú. Mohli by nám uľahčiť život. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Qeo

Tolik pseudo-vědeckých blbostí jsem ve filmu, kteří se tváří velmi vážně jsem už dlouho neviděl. Vlastně je to výborná komedie, plná zvratů, silných činů, velkých "osobností" které umí pořádně přehrávat svoji roli, výborných vynálezů, trocha geologie a geomorfologie (ale to nevím s jakým "odborníkem" spolupracovali, viděl bych to na wikipedii), vypjatých momentů a samozřejmě katastrof nedozírných následků. Prostě paráda :). Doporučuji všem, kteří mají rádi katastrofické filmy, tohle je k nezaplacení. ()

MickeyStuma

Hrozeb z vesmíru už tu bylo více než dost, tak co kdyby se pro jednou změnil směr. Ano, hrozba z vnitra Země. Nic proti žánru sci-fi (science & fiction - věda & výmysl), ale přeci jen čeho je moc, toho je až příliš. Příběh je odvyprávěn zcela přesně dle šablony právě z oněch předchozích katastrofických snímků. Fyzikální zákony tu dostali tak pořádně přes papulu, že by tento předmět mohli na školách okamžitě zrušit. Jedna nelogičnost střídá druhou a divák, který má všech pět pohromadě, nestačí žasnout, co všechno dokázal scénárista vyplodit. Ani ty speciální efekty nejsou zrovna na přijatelné úrovni. Koncept tohoto počinu byl asi myšlen dobře, ale tak ohromná těžkopádnost překonala mnohé. Snímek opravdu jen pro zaryté fanoušky. ()

P.J.2

Zemské jádro se přestane otáčet a proto Amerika povolá nejlepší specialisty a ti koumáci jedni vymyslí že pár atomových pum vhozených do umírajícího jádra ho roztočí. hmmmmm, okej ale já na čele jitrnici nemám. ()

Empire

Další katastrofa....tentokrát se zastavilo jádro. Takže cestovka k němu vyšle pár lidí, aby ho opravili, a jak to dopadne - no samozřejmě že ho rozběhnou, to by nebyl hollywoodskej happy end, Ne? ()

Barak

Hilary Swank zde nemá žádnou velkou práci a jen sekunduje ostatním, především Eckhartovi, který je tady hodně super. Docela slušné triky - když teda je něco vidět, protože většinou tam je jen rozmazaná barevná skvrna a na té toho moc zkazit nejde. Scénář je ovšem hodně debilní - stařík si kdesi v poušti vyrábí své stroje budoucnosti, raketoplán si přistane v kanále, počítačový hacker je totálni magor.. jako je to hodně debilní, nicméně dost chytlavé na ty dvě hodiny. (Spoiler) Díky za to, že se na konci nepolíbili.... ()

Amgis

Ze začátku ten film vypadá velmi slibně po čase už musí být člověk velký snílek aby se mu tento film líbil stejně intenzivně jako na začátku. Osobně jsem nemohl překousnout mnoho technických vynálezů jsem ochoten pochopit vytváření díry pomocí ultrazvuku, tepelný štít a mnoho další ve filmů zminovaných, ale tzv antiraketa neměla žádné kyslíkové bomby zkrátka kyslíku je asi uvnitř země dost (možná ho zpět vyráběly z CO2 což je možné), ale jako strojař jsem fakt nedával jak hloubili před sebou díru a za nimi byl tunel aniž by tzv třísku (materiál co se obrobí ) někam odváděli. Je to jako kopat díru pro základ domu a přitom vy kopete a nemusíte odvážet nákladákama tuny zeminy pryč neboť v tomhle filmu zkrátka zmizí. Dále některé scénky mě přišli docela nereálné nedalo se tomu věřit. Takový film Armagedon je mnohem věruhodnější. ()

pravo

Tak čakal som síce slabší odvar z Armageddona, ale až tak slabulinké som to nečakal. Neviem, ale už v polovičke filmu ma rozbolela hlava z neustáleho prílivu nezmyselností a nepresvedčivosti postáv. Mohol by som napísať stránkovú prácu, čo všetko ma zarazilo či prekvapilo a tak spomeniem iba zopár vecí. K sakru, prečo je záchrana sveta vo výhradných rukách amíkov, prečo ešte nemáme vymyslený stroj času, keď je veda iba o peniazoch a bol vôbec ako konzultant pri filme človek poznajúci fyziku? No mohol som vypnúť mozog a brať film iba ako zábavu, ale to by chcelo viac akcie a charizmatickejšich hercov a oveľa viac zaujímavejších počítačových trikov, aby zakryli ten balast okolo. Moje hodnotenie je ešte pomerne vysoké, ale prišlo mi ľúto H. Swank, že po tom čo som ju mal vidieť iba vo vynikajúcich rolách, tak tentoraz to bola bieda. ()

Pingu

Parádní podívaná, pro mně jeden z nejlepších katastrofických filmů. Je to vlastně taková "cesta do středu země" ..... ()

Grimlok

Zajímavý námět. Trochu mi to připomíná Cestu do středu Země. Ono to vlastně je Cesta do středu Země. Vergilius byla hezká vrtačka. ()

Stíba

Jeden z těch vcelku vyextrémovaných, nicméně především ve srovnání s některými německými, ovšem i tak ucházejících katastrofáků. ()

Haide

Celé dvě hodiny jsem neustále přemýšlela, jestli si scénárista filmu doopravdy myslí, že jsem tak blbá a nebo zda je scénárista filmu natolik blbý, že si myslí, že to co sepsal je alespoň trochu, trošililililičku reálné. Fantazii se meze nekladou - to jistě ne, ale "podzemní loď" s vrtákem na čumáku co se hrne do zemského jádra? Jaderná exploze "aktivuje" zemské jádro? Zemské jádro se zastavilo? I malému dítěti dojde, že toto je jedna velká blbost, která kazí dojem z už tak solidně mizerného filmu, ve kterém se vyskytují kromě těchto nesmyslů také snad všechna myslitelná klišé, která se v katastrofickém filmu mohou objevit. Jedno velké NE. ()