Profesor Shepard, expert vulkanológ, vie, že sa blíži katastrofa. Nanešťastie mu nikto neverí.. Shepard a jeho študenti sú presvedčení, že najnovšľia nevysvetliteľná aktivita vulkánov po celom svete je predzvesťou obrovkej kataklizmy, ktorá zničí všetok život na Zemi. Snažia sa presvedčiť vládu, že ich teória je pravdivá a že tu nejde o vtip. Zároveň sa snažia zistiť, ako môžu očakávanej mega-erupcii zabrániť... (oficiálny text distribútora)

Vital

Katastrofických filmů je už habakuk,a v dnešní době,plné rozmanitých triku a speciálních efektů už není problém točit katastrofické filmy,které vypadají trochu reálně,což je vlastně úplný opak Magmy.Toto "dílo"jsem ve skutečnosti vůbec nedokoukal,protože dívat se na tak ubohé triky,to bych buď musel tento žánr zatratit,nebo si zkazit celý den. ()

dobso odpad!

Absolútne nulové efekty. Absolútne nedôveryhodný dej, ktorý nemá nič spoločné zo skutočnosťou. Samotná erupcia môže nastať náhle, ale to v geologickom čase znamená týždeň. Nikdy nie pár sekúnd. Chýbajúce harmonické chvenie dáva film ešte nižšie. Mám rád filmy o sopkách, ale toto bolo hrozné. Dúfam, že sa na filme nepodieľal žiadny odborník, lebo buď ho nemožno nazývať odborníkom, alebo už dávno si hodil slučku. ()

Cival odpad!

Zajímavé, patetické závěry mi u áček trhají uši, tady ty chorály a pětiminutový proslov prezidenta, napálený pod "atomovou zácharnu" země, byly jedinou záchranou odlišující od Top hrůzy jménem Varan vs. Kobra. ()

Mach Tom

Dávám jednu hvězdičku za snahu v tom že se někteří herci alespoň pokoušeli hrát. Jinak film od začátku předvídatelný a inteligence některých postav zoufalá a i kdyby plán na záchranu světa vyšel tak by tak jako tak uvrhl svět do nové doby ledové. Protože takové množství popílku by nešlo bez následků. Jenže sopky se ve filmu chovají jak zapálená otýpka slámy s kouřem, který se vždy rozptýlí. ()

Wacoslav1

Standartní katastrofická tv sračka, ale v tomto případě to občas místy i dokázalo pobavit. A dokonce to šlo i bez újmy dokoukat. Hodnocení tady mi tudíž přijde zcela adekvátní a já se s ním shoduji.30% ()

• Scény z Islandu neboli v skutočnosti natáčané na Islande. (dobso)