Ničivá sopka

• Česko Nebezpečná sopka (viac)

Russell Woods během práce na svahu sopky v Jižní Americe přišel o manželku, televizní reportérku Dee, která zahynula přímo před jeho očima, když se zřítila do lávového proudu. Aby pochopil její fascinací přírodními silami, která ji stála život, rozhodl se Russell tři měsíce po tragédii odjet do jejího rodného městečka v Itálii. První stopou je už skutečnost, že městečko samotné leží na úpatí velké i když zdánlivě již vyhaslé sopky. Když se navíc začne zajímat o historii její erupcí, narazí na temný kult, který je se sopkou spojen a zdá se, že stále ovlivňuje místní obyvatele. Sotva se v městečku objeví dostane se do sporu s místní učitelkou Sylvií. Ten se urovná poté kdy se jí Russell představí a vysvětlí jí účel své návštěvy a zájmu o městečko, sopku a její historii. Sylvie ho pošle za místním knězem, otcem Dominicem, který má údajně deníky jeho manželky. Setká se také s němou dívkou Angelou, která ho sleduje, ale když se k ní obrátí, uteče. Jedni ji považují za blázna, jiní za posedlou bláznem. Russell se dozví, že její otec zemřel při důlním neštěstí a ona s matkou byly zasaženy bleskem. Zatímco matku blesk zabil, Angela přežila i když byla téměř dvacet minut ve stavu klinické smrti. Nedokáže mluvit ani psát, dokáže však malovat a zdá se, že má něco důležitého na srdci. Když se Russell pokouší o dívce něco dozvědět otec Dominic se zlobí a varuje ho, že je Agnela je "zlo" a že je ve styku s mrtvými. Russell však nevzdá a zjistí, že její matka zemřela stejný den jako Dee. Když se dívka pokusí o sebevraždu, Russell ji společně se Sylvií zachrání a odveze do nemocnice. Pochopí, že dívka je médiem, jehož prostřednictvím se s ním pokouší ze záhrobí spojit jeho žena Dee a něco se mu pokouší sdělit. Jak vzápětí pochopí, chce varovat před blížící se erupcí. Otec Dominic i vesničané jsou zpočátku skeptičtí, ale potom se sopka skutečně probudí a Russell pomáhá s evakuací. (oficiálny text distribútora)

Jacinda odpad!

Tak tohle je snad ta největší sračka,jakou jsem kdy viděla. Film je absolutně trapný s naprosto příšernými efekty. Od komického pádu milované ženy do lávy až po explozi vrtulníku. Do toho tam běhá šílenej manžel přehrabující se v čáranicích a to radši ani nepočítám ty chyby. Např. použití defibrilátoru až ve chvíli, kdy se dívka probere. Mluvím o dívce, která na fotograficích vypadá jako Samara. V této Samaře se pak probudí démon, začnou hořet pouta, pak začne levitovat a to vše způsobí sopka. Děs běs odpad!!!!!píčovina největšího kalibru!!!!!! ()

haffen odpad!

Tie lietajuce horiace "lopty" co poskakovali ked dopadli na zem nemali chybu. :D Ci hlavny hrdina, ktory ked vidi ako ide proti nemu "rozvodneny" potôcik (asi by sa skor hodilo oznacenie bystrina, alebo par vyliatych kyblov vody), ktory mu nesiaha ani po kotnky, duchaplne vyskakuje na strechu auta a "zachranuje sa", aby v zapati po par sekundach zoskocil z auta a pokojne kracal dalej. A takto by som mohol pokracovat aj hodinu. Ked uz ziadne plus, tak aspon tieto vysostne komicko-patetcke prvky dobre pobavia. Knazovi keby aj padpol barak na hlavu, tak stale bude tvrdit, ze sa nic nedeje a zostavaju v dedine. Jednoznacne sracka ako lusk. Obcas sa sam seba pytam, preco tieto sracky pozeram... ()

argenson

Půvabné italské exteriéry nemůžou zachránit nijak objevný příběh. Od televizního filmu ovšem nelze čekat zázraky, přesto jsem od nastíněného děje čekal trochu víc. Ačkoliv se prvoplánově zdá, že mešuge je tu jenom jedna slečna, ve finále jsou tak trochu na hlavu všichni a jakýkoliv náznak akčnosti v tom zaniká. ()

Karush

Tieto katastrofické filmy bez úrovne sa v posledných rokoch množia ako huby po daždi, ale musím uznať, že poprednú úlohu tu nehralo ničenie sopky. Začiatok a koniec filmu absolútne neuveriteľný a bez úrovne - tie katastrofické vložky boli doslova a dopísmena katastrofické najmä snah o záchranu manželky. Zvyšok filmu by som prirovnala k TV-mystery thrillerom. Nečítajte obsah- až moc veľa prezrádza!!! ()

Phobia

Z ukázek na dceřinném programu TV H@vna na mě mocně zavanula žumpa, což jsem jsem jako občasný filmový hovnocuc odměnila úvahou, zda se na "Nebetyčnou sračku"... pardon, na "Nebezpečnou sopku" nepodívat čistě proto, abych se pobavila stupidním scénářem, amatérským vizuálem, výkonem odpudivých neherců a to všechno zde mohla v patřičných barvách (tedy v odstínech hnědé) vylíčit. Ale mám lepší věci na práci i k zábavě, tak si holt tenhle jistě uspokojivě nekvalitní a humorný zážitek nechám tentokrát uniknout. Akorát zde učiním poznámku pro sběratele celuloidových odpadů, že tohle podle veškerých dostupných indicií vyhlíží jako skutečně nadějný adept k vyvolání nausey. ()

• Natáčení probíhalo v Bulharsku. (Terva)
  • Okolo 50. minuty je Angela (Sara Malakul Lane) v bezvědomí vyzvedávána na loďku z vody, kde se údajně utopila. V záběru je vidět, jak se herečka snaží loďky držet a dokonce se odráží jednou nohou. Ihned po položení na loďku je zase v bezvědomí. (Terva)