Nedlouho po zemětřesení se na povrch vyvalí láva a mezi lidmi propuká strach a panika.Během několika dnů v mnoha místech začne zemský plášť praskat a na povrch se řine obrovské množství lávy. Skupina vědců je poslána, aby katastrofu objasnila a odvrátila dříve než následky budou obrovské. Ti při zkoumání naleznou několik neidentifikovatelných nukleárních přístrojů. Vše nasvědčuje tomu, že se jedná o následek vládní operace, která měla zajistit přísun energie z hlouby Země... (oficiálny text distribútora)

lennyd

Nastává typický konec světa (alespoň pro filmové režiséry). Zemětřesení, lávové řeky (místo normálních řek) - a to vše způsobeno experimenty americké vlády na získání nekonečné energie z jádra země (samozřejmě na vojenské účely). A tak musí Dr. Jake Rollins (Luke Perry) se svými přáteli (= bejvalkou + konkurentem + vyslanci armády) sednou do podzemní "rakety" (vypůjčené z konkurenčního filmu) a odpálit hluboko pod zemí pár atomovek, aby se všechno vrátilo dopořádku... Jestliže jste viděli béčkové Jádro (s áčkovým rozpočtem) tak si od něj odečtěte několik (desítek) miliónů dolarů a máte film Descent. Místo Aarona Eckharta je zde Luke "Dylan McKay" Perry, místo ostatních hvězd jádro pak jen bezejmenné postavy, nicméně vše ostatní zůstalo - včetně náhodných úmrtí (zcela dle původního filmu) tak, aby přežila jen ústřední dvojice (nechybí zde hláška - pokud mám umřít, tak ať se ví že JÁ jsem zachránil zemi). Efekty jsou na úrovni pár let zpátky (kdo by to řek, že pod zemí to vypadá podobně jako na měsíci), ale lávová řeka vypadá docela efektně. Jediným kladem celého filmu je (těžko se mi to píše) právě Luke Perry - i po letech strávených v Beverly Hills je to fešák :) ()

Karlos80 odpad!

Na tomhle laciném céčkovém braku jsem od jeho počátku nevěřil vůbec nic (všechno špatně výprava, triky-nepravděpodobné situace i co se týká samotné fyziky), stejně tak i hraní-nehraní všech těch herců-neherců. A jak že to vlastně vůbec skončilo:-)? Jasný odpad ! Škoda času. Sci-fi pro desetileté naivní dítka.... ()

MIMIC

Doposiaľ som Plan 9 from Outer Space (určený pre strieborné plátno) ani nič podobné nevidel. Pokiaľ to dielo bude mať nejaké poetické hodnoty (v najširšom zmysle slova), s pokojným svedomím tomu dám i päť hviezdičiek, nakoľko chladná a neosobná technická perfekcia a remeselná zručnosť je to úplne posledné, čo ma na filme ako takom zaujíma. Technickej perfekcii a remeselnej zručnosti sa totiž dá naučiť, páni, s poéziou v duši sa filmár musí narodiť. Späť k filmu Zostup (ktorý nejaký psycho premenoval na Zem v ohrození). Z hľadiska šovinistickej filmovej estetiky je to pochopiteľne takisto číra hrôza, no pripomínam, že toto je TV film neašpirujúci na žiaru strieborného plátna. V televízii sa dajú vykúzliť zázračné veci (viď niektoré slovenské inscenácie tzv. televíznych pondelkov). Režisér Zostupu nevykúzlil nič pozoruhodné, no je tam Luke Perry - ak nejakému hercovi okrem Clinta Eastwooda starnutie dvíha sexappeal, je to Luke Perry (skúste polemizovať), ďalej sú tam podivné stroje v ešte podivnejších hlbinách Zeme, čo evokuje bezkonkurenčne vzrušujúce čítanie made in Jules Verne (generáciu odchovanú na počítačoch úprimne ľutujem) a láva, ktorá sa vlieva do riečneho toku s vodopádom, čím v zlomku sekundy neguje akúkoľvek vodu (komu sa to zdá pritiahnuté za vlasy, nech kontaktuje vulkanológa :-) Descent je proste šrot, ale milý :-) ()

BMAJTZ odpad!

Uz v prvnich 5ti minutach je to jasny odpad a co teprve zbytek filmu? Naprosto predvidatelne a blbe. Pribeh neskutecne stupidni ze by to nesezrala ani slepice s polovinou mozku. Triky radeji ani nebudu komentovat. Mimochodem jestli by nas meli zachranit takovi vedci jako jsou vyobrazeni v tomto filmu tak by s nami byl opravu amen. Tohle to je proste jasna ukaza filmu ktery nikdy nemel vzniknout. Film Jadro byl aspon trochu dobre promyslen tohle fakt ale ne. ()

Aluska88

Bývalý fešák z Beverly Hills 90210, Luke Perry má nyní na starosti mnohem důležitější problémy, než ty, které řešil se svými přáteli v tomto kultovním seriálu. Vlastně má jen jeden problém, a to globálních rozměrů. Musí se vydat do středu Země a odpálit nukleární bombu, která by usměrnila lávu, která, jako ze samotných pekel neřízeně vylézá na povrch a ohrožuje tak všechno na planetě. Na Luka jsem se i docela těšila, takovou radost jsem už ovšem neměla z toho, když jsem uslyšela ten nepříjemný hlas Filipa Švarce. Nu což, nějak jsem si zvykla a sledovala, jak si pan Perry bude počínat v záchraně lidstva. Ze začátku se nám v několika okamžicích představí žhavá láva útočící na město, pak se Luke setká se skupinkou vědeckých odborníků, všichni se usadí do "podzemského" vrtného přístroje, který šlohli z Jádra a vydají se do hlubin Země. Mezi členy posádky najdeme i mladého vojína, hotového Sherlocka Holmese, který dokáže díky své všímavosti v mžiku z pohybů jednoho plukovníka vydedukovat, že kdysi prodělal zánět středního ucha:) Celý děj se v podstatě odehrává "pod Zemí." Nějaké záběry, či scény věnující se lávě a jejím dopadům na okolí se zde nenachází vůbec. Veškeré informace jsou nám zprostředkovány pouze prostřednictvím televizní moderátorky, která situaci "napjatě sleduje.":) A celkově je Země v ohrožení až nápadně podobná Jádru, včetně závěrečného Happy endu. "Musíme se postarat, aby z toho vyšlo hlavně lidstvo." - "Jen pro úplnost, mluvíme o totálním vyhynutí." ()