Sněžné bratrstvo

• Španielsko La sociedad de la nieve (viac)

Po havárii letadla v odlehlém srdci jihoamerických And musí pasažéři, kteří se štěstím přežili, spojit síly a spolehnout se jeden na druhého, aby se dostali zase domů. (Netflix)

Polux

8/10 | Bayona se po zklamavší blockbusterové zastávce u geneticky zmutovaných dinosaurů vrací na domácí žánrovou půdu a po thajských plážích si v chilských horách novým převyprávěním starých událostí napravuje reputaci. Pravidlo "když už kvalitní netflixovka, tak převážně z nehollywoodské provenience" tím pádem opět dochází naplnění:-). | Dobrou zprávou je, že se jde bez větších okolků rovnou na věc a po čtvrt hodině je už letadlo na zemi a začíná boj o život, přemítání nad morálními zásadami a pokusy o sebezáchranu, během nichž se střídají malá vítězství (nalezení rádia, baterií, obživy, atd.) s velkými prohrami (opakované projevy matky přírody, průběžně decimující početní stav skupinky trosečníků). Po dějové stránce se sice žádné výraznější odklony od předchozího zpracování z 90s nekonají a některé scény jsou vyvedeny téměř jedna ku jedné (logicky, když obě verze čerpají z téže historické události a vzpomínek jejich účastníků), ale vedle silného tématu jako takového sbírá film plusové body i v dalších ohledech. | Bayona si šikovně hraje s ráznými střihovými a zvukovými přechody mezi scénami, sekvence ztroskotání letadla je patřičně efektní (a na první pohled značně bolestivá), neznámý casting hraje na výbornou a kromě toho má výhodu v tom, že divák podle známých hollywoodských tváří, nerozpozná, kdo se nakonec ne/dožije závěrečných titulků, atmosféra je (doslova:-)) mrazivá, výjevy psychického i fyzického strádání fungují dle očekávání sugestivně a skvělá krajinářská kamera dokáže komorní vyprávění skrze úchvatné vysokohorské exteriéry obohatit o působivé audiovizuální momenty. V závěru se vskutku usilovně tlačí na divákovy city, ale vzhledem k celkovým kvalitám je vše odpuštěno. | PeZet ()

Ufololog

Dobře udělaný, kupodivu neprobuzněný,nepronegřený,neprobinárováný,atp. . Akorát bylo divný, když tam všichni mrzli až praštěli, že ani jednou ani jednomu nešla pára od huby. Dost podstatný detail, když je to podle skutečnosti,řek bych. ()

Bogrant

Bayona sa po tsunami opäť vracia medzi prírodné živly a výsledkom je dôstojné, napínavé a kvalitné spracovanie onej známej tragickej udalosti, kde sa s ničím zbytočne dlho neotála, ale nikde ani neponáhľa, napriek tomu stopáž nerobí vôbec žiadnu prekážku. Bez hlbšieho filozofovania a odbáčania od reality, s jasným plánom i cieľom reflektované dielo, nesúce v sebe nejedno silné posolstvo. Zaujalo ma to viac ako Prežiť. ()

JB001

Nesmírně silný zážitek po kterém hned tak neusnu... Už dlouho jsem neviděl tak skvělý film. Ani se mi nechce věřit, že to je podle skutečnosti ()

camomilla

Asi pujdu proti proudu, ale za me velke zklamani. Vlastne jakobych se divala na puvodni film Prezit. Stejna atmosfera, stejne syrove, zadne nove pribehy. Uplne zbytecny duplicitni film. Doufala jsem, podle toho, jak se o tom vsude mluvi, ze to bude neco noveho, jinak pojateho. Ze se dozvim pribehy zachranaru, rodin ztracenych a hlavne to, jak se verejnost dozvedela a prijala prvni priznani o kanibalismu. Ty dve hvezdy jsou jeste hodne, pro me to byl ztraceny cas a pritelkyne u toho usnula.. ()

breckakamil

Nemúžu se zbavit pocitu že šlo dát choulostivější věci o kus dál,, tak jako tomu bylo při scéně drcení kostí a těl při pádu letadla. Kdyby to šlo takhle chladným dojmem dále, byl by to film po kterém bych šel spát s plnou hlavou přemýšlení. Na kost to ale nebylo, a tak asi nejlepší příbeh o tom, jak múže člověk prominout kanibalizmus, byl nedotažen a nevyužit v plné míře. Přesto !! Nádherný casting, neokoukané kukuče tomu dávají pocit neprobádanosti, skělá výprava na to že se to dělo jen kolem malého trupu letadla. Něco tomu chybělo, ale přesto šlo o krásný film který byl zážitkem. A to jde, dát  zážitek pozorovateli. ()

orangee

Husí kůže z většiny záběrů, chuť do života a neustálý pokus o záchranu, který pořád něco hatí. Grandiózní film dle skutečné události. Od začátku do konce napínák. Super, doporučuji. ()

Thalin

Autentické, doslova mrazivé a člověk si jen pokládá otázky, jak by se asi zachoval? Pustil by se do svých kamarádů, kdyby na tom závisel život? Za sebe musím říct, že ano a to jsem už sakra dlouho výhradně kytkožravec. Ale když není zbytí? Mrtvým už stejně nepomohli, i když chápu, že jako věřící je  asi tahle morální a etická otázka trápila víc. První zpracování si pamatuju, ale nepřišlo mi tak silné. Asi i proto, že se tam ten nucený kanibalismus neřeší tolik. Modernější zpracování samozřejmě lépe vypadá a přidává tomu i fakt, že je nehráli žádní známí herci sesbírání všude možně po světě . I když se mi, až na pár výjimek, začali po chvíli plést. Protože s přibývající špínou a vousy si byli chlapci dost podobní.  Kamera i výprava se tu taky vydařila. Stopáž je sice dlouhá, ale tady mi to nepřišlo až tak zdlouhavé, jako u jiných filmů natahovaných přes dvě hodiny. Ale tak půl hodinu bych tomu i tak klidně ubrala. Jinak jsem ale dostala, co jsem čekala. ()

Jaroslaw

Audiovizuálně skvěle natočený survival film,u ktrého zamrzí jen delší stopáž než by si zasloužil,velká škoda,pač mít to o 45 minut méně,tak bych si to užil ještě více. ()

NeOn1702

Moc často se mi nestává, že bych měl z filmu slzy na krajíčku. A pokud mě film tak emocionálně zasáhne, je to automaticky 5/5. Krásně a realisticky odvyprávěný příběh, který byl sám o sobě silným základem k úspěchu filmu. ()

naytsirk

I se znalostí původní verze a celého případu včetně konce těch 144 minut uteče. "Krásně" se na to kouká a atmosféru to má... ()

KuceraJohny

Dlouze jsem přemýšlel jestli nedat hvězdičky tři a hned vysvětlím proč. Při sledování filmu jsem neměl tak silný pocit, který jsem očekával než jsem si to pustil. Důvod proč dávám čtyři je hned několik. Záběry jsou nádherné, detaily brutální a věrohodné a skutečný pocit toho, že režisér do snímku vložil vše co dokázal. Sněžné bratrstvo je film o neuvěřitelné události a po shlédnutí na něj budete ještě pár dní myslet. ()

NikiVai

Příběh známý, zfilmování nové a za mě rozhodně lepší. Atmosféra je dramatičtější, tíživější a zároveň víc pracuje s emocemi. ()

BruceTichac

O pádu letadla už toho bylo natočeno mnoho, zde se tvůrci zaměřili hlavně na povahu postav. Od začátku jsem nechápal, proč se ti ztroskotaní více neoblékli, když jim byla taková zima a běhali jen ve svetrech. Lepší průměr. ()

www

Neskutečný a strhující příběh, který předčil mé očekávání a film z roku 1993 (Přežít) který byl už sám o sobě velmi dobře zpracovaný. Tento snímek zachycuje neskutečnou vůli lidí který se nedokázali spokojit se svým osudem a udělali všechno proto aby přežili! Ve skupině se vždy najde jedinec, který je silnější než ostatní a zde se to ukázalo, díky vůli a vytrvalosti dvou silných jedinců byla zachráněna celá skupina, pokud by tyto dva nebyli schopní pro přežití obětovat i svůj vlastní život, tak by tento příběh nevyprávěl o žádných přeživších. ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (viac)

Lednové tipy z VOD služeb

23.01.2024

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (viac)