Sněžné bratrstvo

• Španielsko La sociedad de la nieve (viac)

Po havárii letadla v odlehlém srdci jihoamerických And musí pasažéři, kteří se štěstím přežili, spojit síly a spolehnout se jeden na druhého, aby se dostali zase domů. (Netflix)

bourec

Přiznávám bez vytáček, že jsem to od poloviny filmu přeskákal. Síla v tomhle příběhu je, ale na natočení 150 minut materiálu je to málo. Když natočil Howard film o uvězněnejch mladejch fotbalistech, měl jsem obavy, ale film byl naprosto špičkovej. Tohle má svý kvality, ale prostě obsahově to je děsně útrpný. Prostě tohle není nic, co bych chtěl dokoukávat. A trápit se u toho. 20%. ()

Streeper

Tak tohle jsem si k mému překvapení hodně užila. Moc jsem od toho nečekala a trochu jsem se bála 144 minut, ale nakonec jsem to zvládla na jeden zátah a nemohla jsem se od toho odpoutat. Je to ten typ filmu, který ve vás vzbudí spoustu otázek a pochybností, jestli byste na jejich místě udělali to stejné nebo se zachovali jinak. Je to surové, napínavé a dramatické. Ráda se k tomuhle filmu ještě vrátím. ()

Flynn

Přežít jsem sice viděl, ale tak davno, že jsem vlastně ani nemohl srovnávat. Natočené je to fakt skvěle, člověk má pocit, že je tam s nima. Krásné hory, které však pro ně byly smrticim vězením. ()

Juto

A.J. Bayona sa vrátil k žánru, ktorý veľmi dobre vie spracovať. Tento skutočný príbeh uruguajského rugbyového tímu a priateľov, ktorých lietadlo sa zrútilo do ľadovca nad Andami je veľmi drásajúci. Už je to veľa rokov, čo som videl film ,,Prežiť": trýznivý, ale zaujímavý film. Musím priznať, že som bol ohromený tým, aký dobrý bol tento film. Rozrušujúci, na zamyslenie, miestami ťažké sledovať, no nedokázal som sa od neho odvrátiť. Je veľmi citlivo spracovaný a príbeh je vyrozprávaný veľmi ľudsky, príliš sa nesústreďuje na pochmúrnejšiu stránku príbehu, takže nie sme nútení pozerať na tie najnevkusnejšie časti, spracovanie ľudských tiel. Bayona sa viac sústreďuje na ľudský duch a boj o prežitie. Musím pochváliť aj skvelo vyzerajúcu kameru a zvuk. Len kasting mohol byť lepší, skoro všetci herci sa na seba podobajú, čo mi spôsobovalo zmätenosť. 7,5/10 ()

PavelVanekArt

Skvělé natočený, ale to je tak vše. Pokud chceš přežít, tak sněz a nebuď snězen. Netflix natočil rekonstrukci neuvěřitelného příběhu, bohužel ho však nevymyslel, to život. A ten nestál z 80ti% před zeleným plátnem. Příběh je znám a i již výborně zfilmován, tudíž tohle beru jak verzi pro neznalé a pod kamenem žijící. Pro mě s nulovou hodnotou. Story moc dobře znám a nevidím důvod, proč si ji připomínat ve 4K, ale cením snahu a efektivitu, proto alespoň průměr. Pokud jste jak školák před střední (hloupej) užijete si to dosyta. Pokud už něco víte a znáte, nedá to nic, jen rádoby pozlátko navíc. Průměrně převedený nadprůměrný příběh, nic víc, nic míň. 3* a.k.a 60% ()

LasT_Olt

Na pomezí 3-4*. Ten příběh je sám o sobě dost zajímavý a viděl jsem o tom super dokument, ale pro zfilmování je to dost těžce uchopitelné. Jakmile totiž kluci ztroskotají, tak je dobrou hodinu jen sledujeme jak zavření v letadle kecají o tom zda sežrat brankáře nebo obránce a zda je to společensky přípustné. Ani jsem tam nemusel být a dostával jsem při sledování dost těžký záchvat ponorkové nemoci. Jen občas vylezou ven, kde pro změnu kecají o tom, zda je Otec při posledním rozsouzení nechá spálit na uhel nebo jim odpustí. Na produkci Netlixu ale nakonec neobvykle dobrý film, jen kdyby to dali Ronu Howardovi a zkrátili to o půl hodiny tak bych byl spokojenější a ta čtvrtá hvězda by nebyla spíš z milosti. ()

nineweh

Vyserte se na srovnávání s Alive, tohle NENÍ remake. Tohle je autentičtější, drásavější a ještě po několika dnech nemůžu film pustit z hlavy. Ukázka toho, že neskutečný herecký talent se dá najít i mimo bažinaté vody Hollywoodu, a že se i relativně dobře známý příběh dá natočit věrně a zároveň originálně, technicky dokonale a přitom ne chladně (i když... podle vyprávění herců je prakticky všechen sníh ve filmu opravdový). Vamos Uruguay. ()

sir-dave

Bál jsem se, jestli dokážou vystihnout tu tíživou atmosféru "jsme v pr*eli" a aby to udrželo tempo po celé dvě hodiny. Přece jen u letadla krom pojídání se navzájem toho moc dělat nejde. Překvapivě to dopadlo na výbornou. Momenty jako první noc, zjištění, že nikdo nepřijde, bylo zachyceno fakt poutavě. Bayona tohle uměl už v Nic nás nerozdělí. Uběhlo pár konverzací, pár pokusů a znenadání byl konec. ()

HorrFi

Za mě o chlup lepší než verze z roku 1993. Sice nerozumim tý popularitě dlouhejch stopáží, která je v poslední době relativně častá, nicméně tuhle skutečnou událost z roku 1972 považuju za jeden z nejdrsnějších bojů o přežití v lidský historii. ()

Lachtaan

Nervydrásající dvouhodinovka v zamrzlých Andách, kde se před více jak 50 lety odehrál drastický příběh o vzdoru největším nástrahám samotné matky přírody. J. A. Bayona se vrátil ze šaškování v Hollywoodu zpátky do vod, kde mu to svědčí nejlépe a s autentickou latinskoamerickou sestavou servíruje pravděpodobně jeden z nejlepších loňských filmů. Má to grády, je to technicky vypiplané a rozhodně to ani chvíli nenudí. Jen je škoda, že teď už nebudu mít nikdy potřebu dohnat 30 let starou americkou verzi. [viděno na Netflixu 7.1.2024] ()

Cedr

Jeden z nejvíce fascinujících příběhů všech dob v novém, výrazně realističtějším zpracování. Pacing by mohl být však o dost lepší. ()

jedna_vrana

„Smysl tomu musíte dát sami. Jen vy znáte odpověď.“ Nikto z hercov mimoriadne nevyniká. Mená a tváre hercov sa vám budú pliesť. To nič nemení na tom, že ide o srdcervúcu tragédiu a občas si uvedomíte, aké máte šťastie, že film sledujete v teple svojej obývačky, oheň v krbe pokojne praská. Scény sú autentické, napriek 144 minútam a vývoju udalostí takmer deň po dni, film neviazne. Pozitívne hodnotím citlivé spracovanie scén „nájdenia náhradného zdroja potravy“. Z filmu máte klaustrofobické pocity, pocit izolovanosti, neistoty, napriek situácii u mnohých pretrvá vôľa prežiť za každú cenu. Staršie filmové spracovanie si dnes už nepamätám tak, aby ovplyvnilo moje hodnotenie. ()

UhLee

(7/10). Society of the Snow v originále La sociedad de la nieve řadím rozhodně k povedenějším filmům o skutečné události. S ohledem na to, že se jedná o NETFLIX produkci, tak jde o nadprůměrný počin, kde jsme svědky doslova jednoho velkého zázraku, který se udál v mrazivých Andách. Nutno konstatovat, že jsem starší film Alive neviděl, který je vlastně jeho starším předchůdcem. Takže nemám moc co porovnávat. I tak jsem měl za svůj život možnost vidět nespočet filmů o skutečné události. La sociedad de la nieve řadím někde doprostřed celkového výčtu těchto filmů. Pokud bych to měl například porovnat s podobně laděným Everestem, tak mě La sociedad de la nieve tak emocionálně nezasáhl jako právě Everest. Nemůžu ubránit dojmu, že kdyby snímek pod ruky dostal spolehlivý Ron Howard, tak by z toho vznikla podobná pecka jako Thirteen Lives. Protože látka je to nesmírně silná. Moc se mi na snímku líbilo, že bez nějakých zbytečných okolků neprotahuje úvodní prolog a rovnou diváka hází do mrazivého pekla. Musím se přiznat, že jsem si musel dojít v půlce filmu pro deku, protože jsem začínal pociťovat, jak se mi začíná mrazivá atmosféra dostávat pod kůži. Atmosféra a výprava byla na špičkové úrovni. Nádherně to dokresloval spolehlivý skladatel Michael Giacchino. Co se týče hereckých výkonů, tak nemám co bych vytknul, akorát bych rád zmínil, že hlavní představitel, který je zároveň i vypravěčem mi neskutečně připomínal hollywoodskou star Adama Drivera. V konečném důsledku je La sociedad de la nieve mrazivou výpovědí, která zobrazuje nemalý zázrak, ke kterému je potřeba se vracet. Vhání divákům do žil naději, že štěstí je potřeba hledat i v té nejtemnější chvíli, abychom nezapomněli, že se za obzorem ukrývá světlo. "There is no greater love than that which gives one's life for one's friends."   ()

eJacques

Mnoho nudných partií na tak dlouhý film. Bez bližšího seznámení s postavami, spíše dokumentární pojetí s trochu chaotickým průběhem, hodně času se tráví poleháváním, religiózním plácáním a pseudofilozofováním, a to zejména na téma kanibalismu, kterým je příběh unikátní. Jinak skoky v ději, rugby, pak odlet, havárie, blábolení, vše s velkými latinskoamerickými emocemi a v chaosu postav i kamerově. Dokumentární zpracování s Hispánskými herci ale působí autenticky. ()

Qitek

J.A. Bayona je skvělej režisér. Formální stránku má v malíku a katostrofa letadla je natočená stejně sugestivně, jako jeho tsunami v Impossible. Ten chlap je talent. La sociedad de la nieve je nadmíru kvalitní zpracování skutečného neštěstí a toho, co následovalo. Bohužel nenabízí v daném žánru nic nového ( už vůbec ne, pokud jste viděli film Přežít ). A ještě větší bohužel je, že to trvá 140 minut. Pocitově, je to totiž delší. Jinak všechna čest. Kvalitní film je to bezesporu. ()

oveckaoa

Rád bych dal více jak 3 hvězdy , ale nemůžu nebylo by to fér jinak Přežít (1993) jsem neviděl nebo si na na to nevzpomínám. 13 října 1972 spadlo v Andách letadlo s Urugvajskými ragbyovými sportovci.  Na palubě bylo 45 lidí přežilo jen 16 (i v tom filmu to říkají )   nikoliv 29 jak píšou tady ono koukám, že ke schválení popisu na csfd asi stačí cokoliv napsat a nikdo to nekontroluje .Co mě na tom vadí teda prvně zatmívačky co nedávají smysl a v 21 století tam nemají co dělat  za druhé na to jak jsou na tom špatně si tam moc vyhulují (možná to tak opravdu dělaly nevím, ale vadí mě to)  a za třetí, že ti herci vypadají skoro všichni stejně tak se v tom divák ztrácí jsou zde cca 3 ženské, ale ty brzo zemřou tak tomu nepomáhají. Jinakkklidněto moly zkrátit i na 90 minut a nic by se nestalo konec šel ořezat úplně a i začátek.   Jinak popisy https://www.novinky.cz/clanek/historie-pres-dva-mesice-uvezneni-v-andach-trosecnici-prezili-diky-kanibalismu-40418219 nebo https://cs.wikipedia.org/wiki/Let_Fuerza_A%C3%A9rea_Uruguaya_571 60 procent ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (viac)

Lednové tipy z VOD služeb

23.01.2024

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (viac)