Uprostřed ničeho

Těhotná žena na útěku ze zničené totalitní země uvízne v přepravním kontejneru a na rozbouřeném moři bojuje o holý život. (Netflix)

Nevka

Překvapivě solidní a vizuálně perfektně natočený survivor. Dystopické pozadí světa sice vykreslené velmi zběžně, ale v rámci konceptu funguje a přidává nastalé situaci na uvěřitelnosti. Od vyklopení do moře sice přijde celá řada logických lapsů, ale ono to funguje i tak. Kdyby se podařilo scénář držet trochu více v mezích racionality, byla by to i moc pěkná čtyřka. Takhle musím dát jen velmi silnou trojku. P.S.: Prostor pro prequel a rozšíření lore tady určitě je, pokračování by mě nepřekvapilo. ()

POMO

Film dává protagonistce slušně zabrat. V něčem to až prvoplánově přehání (porod), ale jinak se pohybuje v mezích uvěřitelnosti. Jen mohl být uvnitř kontejneru o něco kratší. Jinak řemeslně dobře zvládnutý survival na vodě, ne tak důstojný jako All Is Lost, ale dostatečně zábavný, dobře využívající malé dějiště s jeho možnostmi a rekvizitami, které má hlavní postava po ruce. Chladnokrevná brutalita v prvním dění filmu překvapivá, ale odlehčuje ji béčkové vyznění zobrazeného totalitního světa. ()

Malarkey

Pro hlavní hrdinku je tento thriller hodně drsný a nekompromisní. Nicméně to není nic, co bych od španělských tvůrců někdy v minulosti už neviděl. Dobrý nápad, komorní prostor, dobré zpracování. Co víc chtít. Snad na to jen nekoukejte, když Vaše manželka je ve vysokém stupni těhotenství. Nemuselo by to drahé polovičce udělat nejlépe. ()

Fr

„JSEM ZAVŘENÁ A NEMŮŽU VEN. NEJSEM NA LODI, KONTEJNER VYPADL…“ Tak celkem zajímavý… Minimálně někteří můžou poznat rozdíl v uvíznutí v kontajneru třeba v Praze nebo (kdekoliv) na moři. Máme tady ženu, která je celkem šikovná, takže příběh je to, co byste čekali – komorní drama plný vody, hodnýho mimina a ženský síly. Kurevsky se to podobá „VŠECHNO JE ZTRACENO“, furt se něco děje a mám komu držet palečky. To jsou plusy.Takže klidně plavte… /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film není založen na skutečným příběhu.  2.) Thx za titule “Jiří Nehyba a vasabi“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Decentní originální komorní Survival od Španělů. Albert Pinto mě kdysi překvapil solidní duchařinou Malasaňa 32, takže potvrdil, že jde o dalšího nového zajímavého španělského tvůrce. Tentokrát si vybral Survival odehrávající se na jednom místě a kdo tyhle žánrovky rád má, tak zklamaný nebude. Režisér film pojal originálně a tedy Survival v Kontejneru uprostřed moře jsme tu ještě neměli ( tady vymyslet něco nového je těžké, takže plusové body za nápad). Hlavní hrdinka je těhotná žena, která se snaží utéct během války a chce se transportovat skrz kontejner, jenže ten celý vystřílí a přežije jen ona, aby toho nebylo málo, tak kontejner vypadne z lodě a ocitne se sama uprostřed ničeho. Moc jsem si nedokázal představit, co se zde téměř 2 hodiny bude dít, ale k mému překvapení měl režisér dost zajímavých nápadů. Hlavní hrdinka je sympatická žena, takže jí nejde nefandit. Přišla mi být inteligentní a některé vynálezy by nenapadly ani mě, takže tohle bylo zábavné. Nejlepší scéna z filmu byl pro mne samotný porod za bouře, kde se Mia svlékne do naha a divák opravdu věří, že doslova rodí. Pro ženy to musela být šílená scéna. Dicaprio v Revenantu sežral bisoní játra, zde hrdinka sežere vlastní placentu !!   Ještě zaujalo nepříjemné roztrhnutí nohy a následní šití. Co trochu zamrzí, že tu hrdince nehrozí žádné výrazné nebezpečí okolních jevů, tedy jediné, co ji dělá problém je nedostatek jídla a přísun vody, ale kvůli prostředí se tu nic extra navíc vymyslet nedalo. Na zadek jsem si sice nepadl, ale jde o koukatelnou, řemeslně zručnou a originální Survival žánrovku. 6/10. ()

castor

Lepší příští. No, jak kdy a jak pro koho. Mia je těhotná mladá žena, která prchá ze své domoviny před válkou i nedostatkem. Spolu s manželem vydají všechny své úspory a věří, že jinde jim bude líp. Ovšem překupníci je rozdělí, o její „spolubydlící“ se nelítostně postará totalitní režim a ocitá se tak sama uzavřená v dopravním kontejneru na palubě nákladní lodi. A vlivem silné bouře následně na otevřeném moři. S minimem jídla a pití to chce vzdát, ovšem mimčo hodlá taky zabojovat o lepší příští. Přichází drobné i velké překážky, následují dobrá i krapet horší řešení. Nicméně tvůrcům určitě patří plusové body za řadu zajímavých nápadů (co všechno a jak se dá využít), naopak ji šetří v případě nebezpečí okolních jevů (nabízí se žralok), zároveň nebudu prudit, co by s jejím tělem (a té malé) udělalo slunce či slaná voda. Netypický (originální) a řemeslně dobře zvládnutý survival. ()

*CARNIFEX*

Ako by povedal môj tatko: “Toto bolo riadne skyfi”. No a nebol by ďaleko od pravdy, že? Ako osobne som od tohto pána režiséra čakal trochu viac. Za mňa myšlienkový nonsens bez rozumu, ktorý každého nezabaví .. ()

Davies182

Gravitace už bude holt navždy asi jen jedna, koukatelným survivalem z těsného prostoru, kde záleží na improvizaci a síle hlavní postavy, ale na druhou stranu nepohrdnu nikdy. A díky za ta prsa. [Netflix] ()

-bad-mad-wolf-

Solidní survival s několika svěžími (v různých ohledech) scénami a dobře hrající Annou Castillo. Nohy mu podráží jen úvod jak z pochybného céčkového akčňáku a taky fakt, že tvůrci zjevně neměli nejlepší známky z fyziky. Btw, (SPOILER) jak by asi diváci reagovali na závěr, v němž by přežila jen ta, jež nemůže "vyprávět příběh"? ()

darkrobyk

Fantastický survival plný náhod, co pomáhají, nebo naopak vše stíží. Mia je tak trochu Superwoman, a tak zvládne i téměř nezvládnutelné. Na druhé straně člověk vydrží víc jak zvíře, tak snad proč ne. Občas má dobrý nápad, jindy se zachová jako blbka, hlavně v závěru měla asi vypnuto. Pár pěkných scén, kdy takové šití nohy drátem by jí musel závidět i Rambo se svojí roztrženou ručičkou. Celkově film napětí má, i když jde v podstatě o přežívání. Alespoň v tom kontejneru byla v bezpečí před všemi nástrahami moře, které by ji mohly eventuálně ohrozit. To komické vylévání vody bylo doufám jen krácením času. Jinak bych film o půl hodiny zkrátil, protože čekání na záchranu bylo chvílemi úmorné. ()

Shakers

Prekvapivo dosť dobrý kontajner survival. Priznám sa, že som nevedel, čo čakať a do slova som sa nechal unášať vlnami a bol som zvedavý, aké nástrahy a prekážky, hlavná (sympatická!) hrdinka, bude zdolávať. Netvrdím, že je to dokonalé, pretože hlavnej hrdinke veľa vecí vychádza, no logicky aj musí, aby sa mohla posunúť ďalej (do ďalšieho levelu), inak by film skončil po pol hodinke. Anna Castillo to zahrala výborne a výborná je aj réžia, pretože film pri takmer dvojhodinovej dĺžke skoro vôbec nenudí, vždy ma čím prekvapiť a je napínavý a strhujúci až do samého konca.  80% - 4* ()

Pepinec

Narvat těhotnou ženskou do kontejneru a poslat ji na moře je v dnešní době slušnej punk. Když tuhle zábavu nezatrhli feministky, ekologové nebo výrobci kontejnerů, nebudu dělat Zagorku ani já. Výhrady bych měl asi jen k příliš idylickému počasí, ale když se roadtrip dobře naplánuje... ()

Big Bear

Tento film doporučuje 10 z 10 laktačních poradců! Zároveň je vlastně nádhernou oslavou ženských schopností a síly vše zvládnout i bez mužů. Přesně tak, jak to mají ve vedení Netflixu rádi! Hrdinka pravda neměla holé ruce, a do boje s živlem dostala prakticky vše co potřebovala. A jelikož byla důvtipná, dokonale všeho využila. Hádám, že mít film tak o 10 minut delší stopáž, nějak nakonec rozběhala i ty telky a ruku na srdce, co může být hezčího než koukat na nějaký seroš od Netflixu uprostřed oceánu s měsícem nad hlavou a to vše prosím za zpěvu keporkaků? Vlastně mi mrzí, že se jí nedal k tomuto prostor. Já mám rád survival filmy a tak jsem po tomto sáhnul. Hodně to připomnělo All is Lost s jachtařem Redfordem, a teď už vlastně víme, kdo mu tu jeho kocábku se svým obytným kontejnérem nakřápnul! :-). Zprvu film dokonce vypadal jako postapo film, protože ve Španelsku nedaleké budoucnosti v rámci boje o vodu střílí staré lidi a ženy s dětmi. Proto se hrdinové rozhodnou v kontejneru prchnout do Irska, kde je svět ještě v pořádku (páč tam pořád asi prší) a Irové pijí černé pivo. Tak byla alespoň cílová destinace vysvětlena ve filmu. O to více mne udivilo po dost drsném začátku, že hrdinka na moři volala 112... :-). Takže na pevnině střílej v rámci úspory vody kohokoliv, ale Coast Quard normálně funguje? To jako mysleli vážně? :-). Pak jsem naštěstí pochopil, že mozek mohu nechat zcela vypnutý a jen jsem s úsměvem sledoval, co vše ta bodrá žena nevymyslí. Zprvu celkem nepoužitelná výbava se ke konci filmu jevila jako dobře vymyšlená, protože hrdinka zužitkovala doslova vše, co v kontíku bylo. Mimochodem neznáte značku té vrtačky a hlavně té baterie k ní? Klobouk dolů před jejím výkonem a výdrží. Kdysi dávno jsem četl knihu od Roberta Dougalsona - Přežili jsme v Pacifiku.  Knížku napsanou o jeho skutečném ztroskotání s rodinou. Fakt mi to chytlo, tak jsem pak podobných knih přečetl další hromadu. Mohu zmínit Alaina Bombarda a další. K tomu se připojily autobigrafie mých milovaných letců ať už to byli naši v Biskaji např. (KX-B neodpovídá), nebo třeba kniha od Zamperiniho - Nezlomný, který se po zřícení jeho Liberátoru cachtal v dinghy v Tichém oceánu pěknou řádku dní. Zkrátka ve srovnání s jejich příběhy, tohle byla neskutečná pohádka. Už jen jak by hrdinka a to malé vypadali od působení soli v mořské vodě... Samozřejmě jsem jim fandil aby přežili, ale konec filmu jsem se už jen culil a modlil se, aby ta šňůra od sluchátek nerupla... Dávám tedy za dvě kousnutí do placenty a pokud chcete vidět nějaký survival z moře, sáhněte jinam. * * ()

misterz

Nebolo to zlé, aj keď zo začiatku som vôbec nechápal, čo sa tam deje. Prečo všetci utekajú? Nemôžu byť v krajine tehotné? Alebo decká? No proste miš maš kam sa len pozrieš. Samotný survival bol ale celkom fajn, aj keď ma miestami napadlo, že je to vlastne návod, ako sa stať supermanom. Žienka mi pripadala zo začiatku taká vetchá a ku koncu hotový MacGyver skrížený s Chuckom Norrisom. Slabý priemer. 55/100 ()

pornogrind

Z Nowhere se vyklubal celkem koukatelnej a nutno říct, že i co se týče místa dění originální survival. Přežívání v kontejneru(těhotná , sama) na širým moři to tu ještě nebylo. Naštěstí byla vybraná celkem sympatická herečka takže se jí dalo i fandit. Nemůžu říct, že by to mělo vyloženě hluchý místa kde bych se nudil ale pár minut ze stopáže bych klidně ukrojil. Scény porodu či pojídání placenty mi nikterak nevadily. Slabší povahy však tyto scény můžou trochu rozhodit. Když to shrnu tak za mě opravdu celkem povedenej film. Co se týče Netflixu obzvlášť. Je potřeba ocenit i originalitu co se týče nápadu. To už se v dnešní době moc nenosí. Nadruhou stranu na 4hvězdy bych šel v případě, že by to mělo jinačí konec ale to už bych tady spoileroval a to nechci. Nowhere to tak má u mě za lepší 3hvězdy. ()

mzss1

[55%] Začátek se mi docela líbil, přišlo mi to napínavé, drsné, jenže jakmile se hlavní ženská hrdinka ocitla na scéně sama, tak mě to začalo tak trochu nudit. Ten porod mi přišel trochu mimo, ale i tak to bylo poté takové místy moc přehnané, ale ok … Žádné větší zápory bych v tom neviděl, na to jedno vidění to nebyl zas tak špatný survival film, ale znám lepší … ()

Omnibus

V konzervě je kačenka, placentu sní maminka.“ Nejprve trochu rozšířím obzory ostatním komentujícím - nejen Anna Castillo už ví, že lodní kontejnery plavou. Deset let před ní to uprostřed oceánu zjistil i Robert Redford v Stařec a moře, jednomužném dramatu o strhujícím souboji dvou živlů, mořského a lidského. Prostřelená DÍRA V KONTEJNERU: [][] Co skrz ni vidím, při srovnávání těchto dvou survivalů? ≈≈ Oba lodní kontejnery jsou stejné, typ 40’ HC. ≈≈ Situace rozdílná, neb Robert Redford nebyl těhotný. ≈≈ „Our Man“ měl výhodu, že byl jachtař. Mia byla jen suchozemská imigrantská krysa. ≈≈ [][] Nad ní ovšem scenáristi drželi ochrannou ruku a sypali jí do scénáře jednu příhodnou náhodu za druhou. To Redford musel víc přemýšlet a improvizovat. Shrnutí: All Is Lost měl realističtější scénář, za 4*. V Nowhere těhulka telefonovala z mobilu... uprostřed širého oceánu! Prostě na efekt natočený doják. Jen třikrát si uhryznu z placenty. Nic moc chuť, těm tzv. biomatkám, co placentu baští, se divím. Málo platné, brzlík je brzlík. ()

Anderton

Trojica scenáristov a režisér sa rozhodli otrepanú látku obohatiť o fikčný svet plný krutého násilia a zrejme chceli reagovať na utečeneckú krízu, respektíve na všetky utečenecké krízy, ktoré prebiehajú v podstate neustále, takže aj tak žijeme permanentne len v jednej. Pozor, prvé desiatky minút prinášajú extrémne zobrazenie násilia ako z vojnového filmu ťažkého kalibru, takže Nowhere nie je tá najlepšia látka na víkendvý večer pred telkou, kedy si chcete oddýchnuť. V kontajneri to ale nemá žena o nič jednoduchšie, len jej scenár pomáha napríklad tým, že jej nekladie do cesty prekážky typu silný dážď, búrka, vodné živočíchy či veľké vlny. Je to však nakrútené svižne, film nenudí ani v uzavretom priestore (nielen) s jednou postavou a Anna Castillo je dokonalá. Len ma ten úvod tak rozhodil, že 70% zaokrúhľujem smerom nadol. ()

Arsenal83

Strašne uplakaný survival, ktorý má dobré momenty, no keď niekto hovorí, že je to jedno z najlepších kúskov, čo vyšli na Netflixe, tak to vypovedá len o tej streamovacej službe. Prídu tu však aj zaujímavé macgyverovské invencie, ako napríklad loviť ryby osratou plienkou, takže kto nemá na drahé prúty našiel alternatívu. Že ale utečenkyňu dali rovno do kontajnera, to mi prišlo až príliš migrantofóbne. Že sa Netflix nehanbí, takto tú neomarxistickú revolúciu predsa nedáme! ()

Marze

Klaustrofobické drama, které spoléhá na minimalismus. Bude se líbit fanouškům hororů, protože má hororové prvky. Anna Castillo se pro roli hodí, ale je obtížné její Mie držet palce, protože vše působí lacině. Poselství filmu je naděje vždy je a ženy jsou zatraceně silné. ()