Anna, influencerka známa svojím provokatívnym obsahom, sa na sieťach tajomne odmlčí. Keď pätnásťročná Nina nájde fotku polonahej Anny v mobile svojho otca, rozhodne sa ju vypátrať. Sled ďalších udalostí zmení život ako Nine tak jej rodine. Thriller #annaismissing je voľným filmovým pokračovaním úspešného seriálu #martyisdead. (Forum Film SK)

Extrakritik

Velice dobrá detektivka. Ale hrozně mi vadila ta mluva dnešních dementů. Míchání češtiny s angličtinou v tak velké míře je vážně na pěst. ()

Majkak

Výborně zvládnutá thrillerová atmosféra, dobře udržované napětí. Jak se nám ty charaktery postupně vybarvují, mohli to udělat skoro všichni. Solidně zahrané, kvalitně zvládnutá psychologie postav. Mezigenerační vztahy strádají stále stejnými problémy, jen jsou nyní navíc přenesené do prostředí sociálních sítí. ()

Lyžař

Z jednoho uhlu pohledu me tenhle film neskutecne stve. A to kdyz se tolik venuje !a vlastne propaguje! vsechny ty blbosti dneska-gender, nazory, slang, ultrasilena auta. Na druhou stranu zpusob natoceni, ve finale i pribeh, zapletka, rozuzleni, zamysleni, to vsechno mi prijde na CR dnesni doby hodne nadprumer. Jen vic takovych filmu! A song s padnoucim textem Nirvany na zaver, no, pekne, pekne, panove a pani tvurci! ()

AnanAss

#Ceskyfilmiznotded Když zmizí patnáctiletá influencerka (jak to slovo nesnáším) a její matka tomu nepřikládá žádnou váhu, musí se jí vydat hledat její vrstevníci. A zjišťují, že věci nebudou takové, jak se zprvu zdají být a že tahle Anna rozhodně svatá nebude. Tak to byla vážně paráda! Příčiny a důsledky nerozvážného činu v detektivním thrilleru, vizuálně na prvotřídní úrovni, ve kterém s přibývajícím časem vyplouvají na povrch kostlivci ze skříně u většiny postav. To je tak, když máte chytrý scénář, který několikrát přijde se solidním zvratem nebo nečekanou odbočkou. Prolínání děje (a zároveň přechody mezi časovými linkami) vyšetřovatelů a pohřešované zmáknuté bravurně, stejně jako vykreslení obrazu dnešní pokřivené společnosti (matka influencerky byla nejvíc na ránu). Herecky si taktéž nejde na nic ztěžovat... i když zpočátku mě trošku štvala mluva omladiny, ale rychle jsem si zvykl a hlavně si uvědomil, že ještě taková stará vykopávka nebudu. Musím brzy napravit rest a vrhnout se na Martyho, protože tohle Soukupovo dílo je zatím to nejlepší, co jsem letos, z našich luhů a hájů, viděl. ■ AnanAss‘s Score: 8/10 ■ ()

Urukhaj98

Neskutečně mrazivá a vtahující detektivka, u které člověk musí jen žasnout, že něco takového vzniklo i u nás. Opravdu se asi blýská na lepší časy pro českou kinematografii. 9/10 ()

Raaavenek

Lip zpracovane a obecne i zajimavejsi, nez #martyisdead, ale cely dojem kazi jedna zasadni vada - je naprosto neuveritelne, ze by bylo hlavnim postavam 15. ()

DAPDO

Patnáctiletá hledá patnáctiletou, do toho sociální sítě - myslel jsem si, že to bude film s cílovou skupinou dnešní mládeže, kteří nepustí mobil z ruky. A on se z toho vyklubal dobrej thriller, jednoduchej, napínavej do poslední minuty. Fakt dobrý, nečekal jsem to. ()

Vabr

Česká verze Pátrání a Nezvěstné nedopadla tak úplně dle mých očekávání. Ne že bych čekal kdovíjakou parádu v jako dvou výše zmíněných snímcích - to mě ani na moment nenapadlo -, ale zase bych si na druhou stranu nikdy nemyslel, že se tvůrci dopustí takových chyb. Hlavní výtku už tedy rovnou směřuju k předvídatelnosti děje, kdy není příliš těžké si domyslet, co se s Annou vlastně stalo a kdo má s tím co dočinění. Kdo si totiž dá dvě a dvě dohromady, má hned jasno, bohužel. Dalším velkým mínusem je nesympatičnost postav, kdy mi byly tak nějak všechny ve finále fuk - takže když se zrovna poštěkali tihle dva mezi sebou nebo tamti dva zas šli od sebe, to mě nějak příliš nezasáhlo. A posledním velkým neduhem je pro mě nízká energičnost celého příběhu. Když to srovnám s Pátráním nebo Nezvěstnou, není to zkrátka ono - je to vleklé. Ale abych zas filmu jenom nekřivdil: kamera byla velice obstojná, vtipy se někdy chytly a puberťáci nehráli jako žádný prkna. Vyhodnocení: Gen Z slang byl někdy trochu moc, takhle jako zas nemluvím, jo? ()

Hellierer

Kurňa, to bylo dobrý! Ba víc! Skvělý. Mladí tvůrci konečně dostávají více prostoru a český film z toho jenom a jenom těží. Poctivý skvěle zrežírovaný thriller, ve kterém bravurně funguje atmosféra, repliky konečně taky jednou nebolí a dialogy mají hlavu i patu. Rezervy se sice najdou, hlavně v řadách hereckých (vedlejší role, hlavní jsou super), ale ve skutečnosti mi to vůbec nevadí. Protože takhle nadšený jsem z českého filmu dlouho neodcházel. ()

rublik05

#annaismissing mi z neznámého důvodů nějak unikla, o to větší překvapení mě čekalo. V první řadě chválím příběh, jemuž nechybí podmanivá atmosféra, jež je podpořena perfektní hudbou, napětí by se místy dalo krájet, má také spoustu zvratů a nečekaných situací, potěší i poctivě vygradovaný finále. Zpracování je rovněž nesmírně povedené, docela se mi líbily i chytře napsané dialogy, jež působily přirozeně a nešustily papírem. Dalším kladem jsou zde jednoznačně herci. Ti jsou naprosto senzační, potěšily mě dosud neokoukané tváře, všichni působí uvěřitelně, nikdo zbytečně nepřehrává, v tomto ohledu maximální spokojenost. K dokonalosti tomu chybí snad jen to, kdyby si tvůrci dali trochu více záležet na zápletce, jež byla docela průhledná a pozorný divák si klidně může odvodit, jak to celé vlastně dopadne. Na naše poměry se každopádně jedná o výjimečný počin a rozhodně budu tvůrce dále sledovat. 8/10. ()

MFloyd

Dospělejší verze #martyisdead rozhodně funguje tak jak má. Vypadá dobře, dramatické scény budí emoce a plot twisty jsou tu velmi nepředvídatelné. Akorát ta nepředvídatelnost byla až moc velká a moc jednoduše mohli tvůrci říct "HA to jste nečekali co?" Každopádně od hereckých výkonů až po scenérie u vody, podzim a jeho barevnost jsem byl mile překvapen, jak hezky to všechno vypadá a zároveň melancholicky působí. ()

hrumsrt

Tvůrci jednoho z nejkvalitnějších českých seriálů poslední doby - #martyisdead se vracejí k podobnému tematickému pojetí, jen tentokrát svůj původně internetově produkovaný projekt povyšují přímo do celovečerního filmu.. A nutno uznat, že se i tenhle film zvládá prosadit z českého pohledu v hodně úspěšném filmovém roce, kdy se tady urodilo hned několik nadstandartních kousků (Bod obnovy, Úsvit) a i když mně z téhle trojice filmů připadá tematicky asi nejméně atraktivní a nejméně originální, tak přesto jde možná naopak o ten nejzdařilejší.. Měl jsem z toho takový netradičně chladný a neosobní pocit, který bych v českém filmu nečekal a ve velkém mi tímhle #annaismissing připomněla severské kriminálky. A že bylo na čase, abychom se tímhle směrem začali vydávat.. Jednoduchý nápad o zmizení populární influencerky Anny, která na sítích vzbuzovala všelijaké emoce a choutky, rozjíždí detektivní příběh, kde na jedné straně standardně po svojí trase operuje police, ale navíc bokem spouští vlastní vyšetřování hlavní hrdinka filmu Nina, která má pro případ extrémně silnou osobní motivaci, jež navíc po celou dobu různě eskaluje .. Kromě vyšetřování se do příběhu namotávají rodinné poměry domácího krbu Niny, které dělají vyšetřování ještě zmatenější a navíc díky nim jsou některá dílčí odhalení o to důraznější.. Snad jen škoda okatého vnucování témat jako "bezpečnost na internetu" nebo "kyberšikana", které místy rozmělňují atmosféru a zbytečně si kradou pozornost.. Obrovská poklona, jak s tak málo postavami dojdeme tak zdařilé kriminálky, kterou nečekaně smysluplné finále ještě více vyzdvihuje.. K tomu navíc, když toho všeho tvůrci dosáhnou s relativně neokoukanou hereckou sestavou.. Úleva vidět něco českého s nápadem, a dokonce to vše v kriminálním provedení, které dokáže ještě působit tak svěžím dojmem.. A i když se #annaismissing nakonec do absolutní topky letošního roku nejspíše nedostane, tak v českém rybníčku by útočila na ty nejvyšší příčky.. Dobrý to film! 75% ()

ANTYCHRYST

Panečku..sralo mě tam od začátku tisíc a jedna věc..nesnáším tyhle hovnojutubery atd..k tomu hnedle postava..co není poznat jestli je holka nebo kluk či moderní Ono..z toho by mě úplně jeblo..ale nejdůležitější je..že jsem viděl sakra dobrej Českej ano! Českej thriller..kde jsem do posledních minut nevěděl..kdo je vrah! Parádně zachycenej odraz tyhle sociální doby..kdy se v mžiku o každém dá všechno dohledat na internetu..však to každej zná..sám sdílím kdejakou sračku...neskutečný kam až to dospělo.. ta Zrzava cubka byla fakt nesympaticka..a nedivil bych se kdyby ji kdokoliv z peroposilatelu sejmul.. Chválím jak se dokázalo držet napětí..různé stopy ..až do konce..hudba skvělá..obrovské překvapení..90% ()

faraoon

Páni. Tak to se podařilo. Tady je naprosto nečekaně dobré úplně všechno. Námět, scénář, výborní herci, sqělá kamera a klouzavá muzika. No prostě živočišné uhlí na průjem který "Přišel v noci" společně s Pekovou a Kratinou. ()

departed

Tohle je na poměry české produkce snad až moc dobrý. Normálně nestačím zírat, jak moc dobře dokáže film působit ve všech aspektech, když vás režisér správně vede. Byl bych nejvíc rád, kdyby se Anna skrze distribuci dostala nějak i do zahraničí, aby filmový svět i diváci měli ponětí o tom, že i v Čechách umíme točit opravdu solidní filmy. A tenhle byl nadmíru solidní. ()

iz67

Asi nedávám 4* s úplně čistým svědomím. Ale když vezmete v potaz, že český thriller je protimluv, tak si to ty 4 zaslouží. Odsýpá to, velké logické fauly to nemá, řeší to věci, které řeší dnešní mladosi (snad, bych řekl). A to, že to napětí je tam jen na 50%, tak za to může asi ta česká tradice. ()

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

03.02.2024

Večer v sobotu 3. února 2024 proběhl v Divadle Archa v Praze 14. ročník slavnostního předávání Cen české filmové kritiky, které každoročně uděluje Sdružení české filmové kritiky výrazným a chváleným… (viac)

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

15.01.2024

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna byly Sdružením české filmové kritiky oznámeny nominace pro 14. ročník výročního předávání Cen české filmové kritiky, které by tentokrát měly vyzdvihnout výrazná česká… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD