Historik umění najde starý templářský kříž. Aby odhalil jeho tajemství, musí spojit síly s nesourodou skupinou dobrodruhů. (Netflix)

Robbi

Ještě mám v dobré paměti neohroženého pana Tomasze s tváří ještě ikoničtějšího kpt. Klosse (Stanisław Mikulski), takže celovečerní film výtvor na díle Zbigniewa Nienackiho bohapustě parazituje. Ovšemže je akčnější, tajemnější, dramatičtější, ale děje se tak klopotným a povrchním způsobem, že dokoukat vyžaduje asi větší odvahu než nalézt tolik požadovaný poklad. Lakonicky řečeno, potenciál předlohy, ať je jakákoli, se nepovedlo zúročit. Hlavně doufám, že závěr filmu naznačující případné další eskapády Pana Auťáka, je jen laciná vějička. ()

sochoking

Verneovky, Traja pátrači Pán Tragáčik bola literatúra môjho detstva. Dokonca "templári" boli mojou prvou knihou dobrodružstiev s pánom Tragáčikom a tak bolo jasné, že ich filmovú verziu som chcel (a musel) vidieť i napriek bolestne nízkemu hodnoteniu tu, na čsfd. Film je síce určený skôr deťom, ale boha, kvôli tomu sa herci mohli aspoň trochu oprieť do toho a nie to brať laxne. Tu som nikomu nič neveril (okrem  teda detských hercov, tí to jasne žrali). Navyše sa film odkláňa od knižnej verzie a nepamätám sa, že by ma pán Tragáčik iritoval , ako ma sral a vytáčal tu! Myslel som si, že s privretím oboch očí dám aspoň tri hviezdy, ale ani boha! ()

Marze

Hloupa jizda za pokladem postavena na vzruseni. Zmatecny film se slozitym vypravenim a nezajimavou zapletkou a postavami. Promarnena prilezitost. ()

M.i.k.e

Lovci pokladů říznutí Indym z polského wishe pro začínající puberťáky. Skoro šedesát let starou předlohu neznám, nicméně je celkem šance že by nemusela být úplně špatná když víc jak padesát let starý seriál podle stejné knihy jako tohle je zde v červených číslech. Netlifxovská variace pravděpodobně lépe vypadá, ale obstojí opravdu jen jako dietní dobrodrůžo pro děti kolem deseti...40% ()

Adramelech

Ve filmu je zmiňovaný nějaký pan Dohnal z pražského muzea. Tak toho neznám. Jinak jde o dobrodružný film určený přednostně dětským divákům, kteří si jej možná i užijí. Já jsem se však nijak zvlášť dobře nebavil. ()

Untentrauer

Vezmu to stručně. Knižní předlohu jsem nečetl. Film pohřbila vehementní snaha zavděčit se naprosto všem. Je to slátanina filmů typu lovci pokladů a správné pětky v akčním kabátu s párem sexuálních narážek. Nelíbilo se mi, jak mezi sebou vyloženě bojovaly různé žánry o mou pozornost. Film to skoro v každé scéně tlačilo jiným žánrovým směrem a díky tomu mi přišlo, že to na sebe snad ani nenavazuje. Podle názvu a děje však předpokládám, že film měl být určen především dětem a pokud by se tohoto cíle autoři drželi, pak by udělali mnohem lépe. ()

Ydrosten

Sice jsem to sledoval jedním okem a druhým hlídal abych nepřipálil langoše ale i tak jsem viděl asi 40 minut. Boga jego, to ject takyj krwiněcz. Hodnotit to nebudu. ()

BOURQUE

Poľský Indiana Jones, spíš Indiana Jones chudobného človeka v príbehu, ktorý je na úrovni dobrodružného filmu v produkcii Disney Kids. Prvý film Anotoniho Nykowskiho je v danej forme slepá ulička. Pod nejakom čase niečo veľmi podpriemerného v produkcii Netflixu. Osobné hodnotenie: 54% (*) ()

Olík

Pan Auťák a do toho všeho ještě templáři…..to člověk na první dobrou neví, jestli se z poza rohu přiřítí Lindsay Lohan v bouku Herbiem nebo na koni Indiana Jones. Nakonec je správně za B…..i když Indiana Jones? Spíš takový Flynn Carsen ze Studia Kamarád. Lehce rozpačité, spíš dětské dobrodružství. Trocha tajemna, trocha historie, ale žádné velké kličky, spíš nekomplikovaná zábava. Samotný konec naznačil, že se nejednalo o poslední dostaveníčko s polským dobrodruhem a tak uvidíme, co přinese čas. ()

petisek

Románovú predlohu zbožňujem, ale toto s ňou nemá skoro nič spoločné. Napriek tomu ide o fajn letný dobrodružný príbeh z nášho kúta Európy. Priznajme si, že doma by sme také niečo nenatočili a tešme sa, že Poliaci vedia točiť filmy a ešte to aj vyzerá pozerateľne. ()

johnsnow

Námet dobrý, ale prevedenie k unudeniu, síce to má zaujímavé rozuzlenie ale inak nič. Indiana Jones pre deti, ale akože ani deti to podľa mňa bars baviť nebude, proste dobrý potenciál v podpriemeri, a netreba si neveriť a dať otvorený koniec. Jo a tá feministická ryšavka, to bol fakt vtip jak sviňa. ()

sharka.68

kde j emůj starej dobrej pan Auťáček (kapitán Kloss) a jeho harceři? Kde je černovlasá novinářka Anka a falešná miss Petersenová? Kde je Eva a Kortumowo?  Kde je ten starej dobrej seriál??? V pr..a ještě dál...tohle je sice brané po novu, ale ta atmosféra je pryč.... ()

Azalix

Ťažko hodnotiť niečo čo som nedokázal dopozerať...čoby riadne rozpozerať. To trápenie bolo od začiatku priveľké. Je to tragický film čo sa týka spracovania a autor pána Tragáčika (Auťáka) by toto veľmi ťažko rozdýchaval.Du blejt velebnosti. ()

Tomas_PO

Poľský Indiana Jones, dostupný na Netlixe (08/23). Mierny podrriemer, no zároveň relatívna pohoda. Trošku vadilo, že to pôsobí príliš moderne, aj keď snaha o dobovosť tam bola. Pre niekoho asi spomienka na Pána Tragáčika z detstva, ktorá mňa ale obišla. Aj keď názov si pamätám. Prekvapilo ale, že poliaci majú, až na scenár, kvalitnú produkciu. ()

Miroslav.Zac

Navzdory tomu, jak tady dostává hodnocení toho filmu solidně na prdel, já se bavil. Pořád je lepší, než polovina amerických žánrových filmů a mnohem lepší, než devadesát procent české filmové produkce. Při představě, jak by vypadala česká verze takového dobrodružného příběhu, jsem se musel v duchu smát. My prostě nic takového už natočit neumíme. ()

slovan.mma odpad!

Žiaľbohu som tu knihu čítal. Strašne som sa potešil ,keď som na Netfluse zbadal ,že pšonky natočili film. No nadšenie opadlo po pár minútach. Keď opomeniem znásilnenu adaptáciu ,tak film sám o sebe mal hrozný scenár. Logiku tu nehľadajte a ani kvalitné herecké výkony. No a premudrele feministicke 11 ročné dievča? To fakt?Aj ty polsky Brutus? ()

RomanL

Jakožto znalec knižní předlohy mohu zodpovědně prohlásit, že je to bohapustá sračka. S knihou to v podstatě nemá zhola nic společného. A protože předloha patří k jedněm z nejlepších dobrodružných knih pro děti, a nic z ní nezůstalo, podle toho to taky dopadlo. Prostě sračka. ()

Mylan_ek

Film lehká průměrovka konec trošku rozpačitý. Nejlepší na tom byly asi flashbacky do středověku...no a nejhorší ze všeho byli záběry jak mezi sebou bojovali.... Strašný střihy to bylo nekoukatelný zbytek filmu ušel. Děj je jednoduchý prostě chybělo mi tam více dobrodružství, ale pro mladší diváky myslí že je to ok. ()