Leně se podaří utéct muži, který ji násilím držel v izolaci. Po příjezdu jejích rodičů pak vyjdou na světlo hrůzy, které si přitom prožila. (Netflix)

Arkagas1989

Milé dítě je psychologický thriller od německých tvůrců, podle německého knižního bestselleru a Němci opět dokázali, že točit tyhle psycho příběhy prostě umí a fakt jim to jde.  Psychopat žijící s dětmi v domě bez oken a dveří, s pevnými pravidly, které nesmí nikdy porušit a do toho jejich matka Lena, která se po několika měsících ale mění, když její předchůdkyně zemře.  Hana a Jonatán jsou děti, které nikdy nezažili nic jiného a tak si samozřejmě myslí, že tatínek dělá všechno správně a všechno co řekne je svaté. Když Lena uteče a skončí v nemocnici, dostáváme se hlouběji do příběhu, kde pátráme po Leně, která zmizela už před 13 lety a jež je biologickou matkou Hany. Je to drsné, mrazivé a neotřelé a rozsah jedné minisérie tomu absolutně sedí. Dlouho mě žádný psychologický thriller nebavil tak moc, jako tohle. Vcelku zapadlá lahůdka ve vodách Netflixu.  Moje hodnocení: 10/10 ()

Pilda17

První čtyři díly fantastické, napínavé a s atmosférou, která by se dala krájet. Závěr a rozuzlení nebylo špatné, ale oproti tomu rozjezdu lehce zaostával. Plný počet se i přesto zaslouží, protože ne každý den můžeme narazit na tak kvalitní seriál. ()

misterz

Prvé štyri časti boli fantastické. Výbrone vyskladaná atmosféra, ktorá miestami zachádzala až do taomného mystéria. Navyše otázky, položené hneď v úvode, stále hrýzli nedočkavosťou, kedy už budú zodpovedané. Oceňujem aj vizuál. To vyvrcholenie mi ale už prišlo také obyčajné, vzhľadom na to, aký výborný rozjazd to malo. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

mzss1

[53%] Dle hodnocení jsem se docela těšil, dokonce i první epizoda mě docela navnadila, ale pak to začalo být nudné a v některých scénách i hloupé. Ta tíživá atmosféra byla docela dobrá, spojená i s vhodnou hudbou, ale bohužel mě to celé moc neuchvátilo. Potenciál to mělo, tak bych z toho raději udělal film. ()

Anderton

Osobne mám dojem, že prvá polovica, respektíve štyri epizódy, ponúkajú presne to, čo divák od podobného krimi očakáva a vyhýba sa akejkoľvek nezaujímavej dejovej výplne. Dojazd seriálu však nedokázal, opäť opakujem že v mojich očiach, dostáť svojho potenciálu a na povrch sa tým pádom dostáva viacero otázok ohľadom elementárnej logiky. Policajt prenasledujúci hlavného podozrivého o tom neoboznámi kolegov, ten správny kľúč k vyriešeniu prípadu je celý čas po ruke, ale nikoho to príliš nezaujíma, dom starých rodičov nie je aspoň minimálne pod dohľadom polície, no a samozrejme utečenci z miesta činu by zrejme zostali v rukách odborníkov dlhšie ako v seriáli. Nehovoriac o tom, že hlavná ženská postava bola tak jednoducho zmanipulovateľná v tak relatívne krátkom čase. No a nakoniec sa toho tak nabalilo, že aj výsledné hodnotenie je nižšie, i keď celkový pocit je pozitívny. 70% ()

Arsenal83

Na nejaký dlhší film celkom dobrá matéria, na 6 častí mi to prišlo uťahané, nudné, plné vaty zliepajúcej mihalnice ako kanagon. Koniec sa už zlepšil, dokonca ma posledná časť bavila najviac, ale nie sú tu vysvetlené motívy, ako tomu v knihe bolo - teda hlavne, prečo to ten únosca robil. Je to naznačené zhruba, do hĺbky sa nešlo. Rovnako tak "odhalenie" únoscu nevzbudzuje žiadny šok, 5 častí ho zakrývajú, aby človek mohl hádať a potom príde toto? Tiež bolo divné, že jeho chladná sadistická povaha sa nakoniec akosi rozplynie a v konečnom dôsledku človek cíti väčšie antipatie k feministickej nadutej vyšetrovateľke, než k postave, ktorú by mal nenávidieť. ()

Chrustyn

Velice, velice povedené. Funkční jako napínavý thriller i jako sociální drama o tom, že dítě vychovávané ve sklepě, může být spokojenější než ve skutečném světě. Režijně profesionální, skvěle zahrané a dokonce i s realistickými zvraty. ()

BoPo

Seriál, ktorý na prvú dobrú ukazuje, v čom všetkom zaostáva česká TV produkcia. Seriál, ktorý ukazuje, ako veľmi vzrástli divácke nároky. 10 rokov dozadu by ohlasy boli jednoznačne nadšenejšie. Zároveň seriál, ktorý nemá prvoligové ambície ako mal napríklad Temný případ či Fargo. Páčilo sa mi to dlho udržované nejasno, kto je tým mužom. A predovšetkým veľmi dobre odprezentované mentálne nastavenie jednotlivých obetí. Dojmy však zrážala nekvalitná práca polície a amatérske zabezpečenie vo všetkých typoch budov (nemocnica,...). Ideálny počet dielov, ale bez wow momentov či rozuzlenia, ktoré by ladilo s predchádzajúcou tajomnou atmosférou. ()

ledzepfan

Kvalitní německá TV. Těch 6 dílů není ani málo ani moc. Je to povětšinou dobře zahrané. Má to parádní kameru.. V úplném finiši možná všechny motivy nezapadly do sebe tak efektně a přirozeně jak by asi tvůrci chtěli, ale na tom rozuzlení to celé naštěstí nestojí. Psychologicky mi to přišlo relativně věrohodné. ()

Trevor

Príjemné prkvapenie z Nemecka, ktoré si síce v predposlednej epizóde vybralo slabšiu chvíľku ale celkovo možno príbeh a spracovanie hodnotiť veľmi pozitívne. Síce plné silných sebavedomých žien, najsilnejšej mladej slečny s IQ na úrovni 167 astrofyzikov, turbo inteligentnej policajtke, pochopiteľne imigrantky, trošku menej inteligentnej radovej policajtke, pochopiteľne bielej, keďže je hlúpejšia a plnom neschopných mužov, ochopiteľne všetkých bielej farby pleti. Okrem tohto rasizmu LIBnázkov sa na príbeh pozerá dobre, k svojskej atmosfére patrí aj predsa len pomalšie tempo, s nádychom severských kriminálok seriál možno hodnotiť viac ako pozitívne. ()

sofiapetra

Dala jsem to na jeden zátah. Dostane vás to někam jinam - do míst, kde opravdu nechcete být. Vzkaz pro škarohlídy: napínavé to bylo celou dobu, žádná vata se nekonala. Trochu zoufalá byla ale role policie, tvůrci jí přisoudili jen roli přitroublého pozorovatele. ()

M.i.k.e

zápletka je sice celkem jednoduchá a zrovna nepřekypuje originalitou, ale celé je to natočeno natolik zručně, že se Milému dítěti dá leccos odpustit. Dobře zvolený formát pomáhá tomu, že tu prakticky nejsou hluchá místa a celou dobu všechno šlape víc než slušně. Žádná žánrová revoluce se sice nekoná, ale kdyby všechny thrillerové jednohubky na dva večery měly takovou úroveň, vůbec bych se nezlobil...70% ()

mo cuishle

Ale jo jako celek to nebylo špatný. Jen to bylo roztahané a 5 dílů nevíte proč co a kdo. Nechápu smysl skrývání tváře únosce, to si pak můžete celou dobu lámat hlavu který z těch dvou to je a ono ani jeden. Že jsou porouchaný děti chápu, když v ničem jiném nikdy nežili, že je porouchaná náhradní Lena po 5ti měsících, nechápu. Kdykoliv mohla v nemocnici nebo mimo byt komukoliv říct co se děje. Neřekla ani ň a zase se poslušne sama dobrovolně vrátí k únosci. Ten měl nakonec úplně jiný důvod unášet "Leny" než se od začátku zdálo. Umím si představit druhou sérii s dospělou Hannah. Ta má slušně našlápnuto stát se vraždící psychouškou :) Celkově 70%. ()

jedna_vrana

Ako celok to nebolo zlé, ale z každého uhla pohľadu v mojich očiach tomu chýbalo niečo k dokonalosti. Málo thrilleru, málo napätia, páchateľ, ktorého nám štyri a pol časti neukážu, nám nakoniec ponúkne ľahko rozmotateľný príbeh. Ako malé klbko vlny, ľahko sa dostanete k jeho jadru. Navyše, aj ten názov vám od úvodu všeličo napovie. Nesympatické herecké obsadenie, policajtka Aida ma rozčuľovala. ()

Tosi

Slušnej přírůstek do kategorie psychologickejch thrillerů a traumat ze zajetí. Únosnejch šest dílů, takže nestačí začít nudit. ()

vyfuk

Ve své podstatě zajímavé, ale rozkoukal jsem více než měsíc nazpátek a zapomněl na poslední díl. I tak se to dá popsat. ()