• Japonsko 13 サーティーン (viac)

Poklid letního odpoledne v jedné tokijské policejní služebně naruší příchod dívky, která se představuje jako Juria Aikawa (Nanami Sakuraba). Toto jméno je totiž spojeno s kauzou již třináct let nezvěstné školačky, která teď již jako dospělá žena popisuje svůj únos, život po boku únosce a následný útěk. Juria je však podezřele skoupá na jakékoli detaily, které by mohly vést k vypátrání únosce. Není úplně jasné, zda skutečně její paměť vytlačila traumatickou zkušenost, nebo zda dívka prostě jen nechce vypovídat. Už tak komplikované pátrání se ještě více zamotává únosem jiného děvčete, za kterým pravděpodobně stojí stejný únosce. Překoná Juria svou minulost a poskytne policii pomocnou ruku? Nebo snad má důvod, aby skutečnosti jejího zmizení nikdy nebyly zcela objasněny? (black.crow)

black.crow

Nevím, jak ve skutečnosti probíhá policejní vyšetřování. Upřímně ale doufám, že neprobíhá tak, jak probíhalo v tomto seriálu. Obecně má děj dost daleko od reality, divákovi je hned úplně jasné, že spíš než do odrazu reálného světa nahlíží do fantazie scénáristů. To by snad ani tak nevadilo, ale problém je, že seriálu úplně chybí psychologický rozměr. Při sledování děje jsem měl nepříjemný pocit, že postavy v čele s postavou hlavní v podstatě neprochází žádnou psychologickou proměnou, což si myslím, že je u daného námětu problém. Tvůrci si naštěstí včas uvědomili, že víc než čtyři díly koncept neunese. Díky tomu se děj nestihl rozpliznout do nudy, a seriál se tak nakonec stal docela zábavnou, ač trochu lacinou podívanou. ()