Zdanlivo obyčajná 26 ročná žena, ktorá bosá uteká ulicami, nie je vôbec obyčajná. Je to totiž Ivy Moxan (Jodie Comer), aspoň to tvrdí polícií. Veriť jej slovám nie je jednoduché, Ivy totiž nikto nevidel od jej trinástich rokov, kedy ju uniesli. Dvaja ambiciózni detektívi pomocou Ivy hľadajú únoscu a pomáhajú jej vrátiť a do normálneho života. Ako s inými obeťami únosu a násilia, to s Ivy nie je ľahké a pri odkrývaní pravdy, začínajú pochybovať, či je Ivy naozaj obeť. (cingi.t)

Vera2613

Toto je určite jedna z najlepších drám o únose. Držalo ma to pri obrazovke od začiatku do konca. Aj keď uznávam, že koniec bol z môjho pohľadu trocha unáhlený, celkový dojem zo seriálu mi to neskazilo. Jodie Comer bola ako obeť únosu dokonalá, každý pohľad, každá slza všetko som jej verila. Dvojica policajtov ma tiež veľmi bavila ako aj zvyšok osadenstva. Za mňa to je určite 5*. Briti vedia ako točiť seriály. ()

emma53

Zatím jsem silně na vážkách, ale ještě jeden díl a ten to rozhodne. Některé postavy, včetně hlavní unesené Ivy a detektiva se chovají neobvykle protichůdně, takže otázek spíš přibývá, než naopak, tak jsem opravdu zvědavá na vyústění v posledním díle? ()

Morholt

Na Nataschu Kampusch celkem pružně zareagoval i filmový a televizní svět, takže těch dramat, kdy se oběť únosu objeví po dlouhé době, se v posledních letech vyrojilo celkem dost. Každopádně Thirteen patří k těm nejlepším. Dalo by se říct, že seriál má dva hlavní motivy. Tím prvním je aklimatizace unesené Ivy v rodině a do určité míry i mezi přáteli a tím druhým policejní vyšetřování, které postupně začíná odhalovat, že není vše tak úplně jasné, jak se na první pohled zdá. Obě dvě linky dostaly přibližně stejný prostor a obě dvě jsou zvládnuté na jedničku. A výborně jsou napsané i postavy, ačkoliv chování Ivy se může zdát místy nepochopitelné a i nad přístupem vyšetřujícího detektiva občas zůstává rozum stát. Na druhou stranu oba dva tyto zdánlivě negativní body zvyšují pocit nejistoty a divák o to intenzivněji přemýšlí, jak to tedy vlastně je. A to mě bavilo. Stejně jako bezchybný casting na čele s Jodie Comer, která hraje naprosto dokonale a doufám, že si tady řekla o větší role. BBC opět zabodovala. 90% ()

adam9

Jodie Comer na mě zapůsobila v prvních dílech The White Princess natolik, že jsem si musel pustit i tohle. Úžasným výkonem si nominaci na BAFTA opravdu zasloužila. Postavu Ivy zvládla vykreslit mistrovsky, od mimik, přes gestika, vyjadřování až po celkový obraz psychické stránky člověka, který byl 13 let držen v rukou šíleného únosce. Poslední díl mi přišel možná až moc uspěchaný, ale na mém celkovém dojmu se to moc nepodepsalo. Bravurní. ()