Odložený prípad

• Česko Odložené případy (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvorcovia:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (viac)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiálny text distribútora)

Lencha

Skvělej seriál, výbornej střih - pohled na postavy v době, kdy se příběh odehrával a kdy ho vyšetřuje Lilly s partou. A jak už tu bylo napsáno, skvělý hudbou podbarvený závěry, občas je to až na slzu:-) ()

Jespe-film

Jedna z mých nejoblíbenějších kriminálek nového milénia. Emotivní detektivka s originálně smyšlenenými vyšetřujícími činy, která je podkreslena skladbami, jež se reálně vážou k roku, v němž se děj jednotlivých případů odehrává. ()

borec999

Zarytým fanúšikom na 99% nebudem, no pár dielov som mal možnosť vidieť a nemal som s nimi väčší problém. Klasická kriminálka s obstojnou technickou stránkou, netradičným konceptom nevyriešených zločinov z minulosti, zapamätateľnou hlavnou hrdinkou a niekedy i vcelku zaujímavými prípadmi. Ak si odmyslím fakt, že reálne by bola šanca na vyriešenie podobných starých prípadov veľmi malá a tu vyšetrovací tím rieši bez problémov jeden za druhým, tak vlastne docela chápem, prečo je Odložený prípad u fanúšikov krimi taký obľúbený... Nadpriemer a lepšie 3*. 65% ()

thorewi

Pro tento seriál mám opravdovou slabost, nicméně pokud bych měl být objektivní (tedy alespoň se o to snažit), tak si myslím, že rozhodně zaujme i nezainteresovaného pozorovatele (například moji přítelkyni ;)). Kvalitní herecké výkony se sympatickými tvářemi, zajímavý scénář k jednotlivým dílům, dobře zvládnutá režie atd. atd. Ale to, co na tomto seriálu především miluju, je skvěle zpracované prolínání minulosti se součastností a hlavně bravurní soundtrack - myslím, že ani neznám lepší. Pro mě tedy tip top. ()

Paity

Cold Case těží z několika věcí. Hlavní blonďatá vyšetřovatelka do seriálu naprosto sedí. "Příběhy" odložených případů nejsou v žádném případě tuctové a za třetí, skvěle tvůrci prolínají soúčasnost s minulostí a to tak, že mistrně. ()

Xavi6

Výborný nápad stvárněný v geniální seriál. Máme zde plno a plno seriálů na to stejné téma, jen vždycky s malou úpravou, ale je to furt krimi a krimi. Ale něco jako staré nedodělané případy, to je jiné kafe a stojí to za to, když to pokaždé vidím. Hold někdy takový žánr, jako je krimi, potřebuje menší, ale za to podstatnou změnu a je z toho parádní snímek. Obdivuji tento seriál. ()

Lefty86

Původně klasické oddělení vražd , kde detektiv Rushová řeší běžné vraždy ale najde "zalíbení" ve starých mnohdy i třeba 50 let starých vraždách a tak vznikne parta která se zabývá řešením pomníčků v archivu. vynikající seriál, který není pouhou další detektivkou z řad Miami, New york, Vegas atd... kterých už mám plné zuby. ()

Prochy38

Kriminálek je dnes v televizi až moc a všechny jsou na stejném principu. Tahle si aspoň našla něco, v čem se lišit. líbí se mi ta práce s časovým odsunem. Jak se lidé mění apod. Pohráli si s tím. Jinak ale jen další americká kriminálka. Všechny díly jsem neviděl, ale kdo taky, že? ()

.baris.

Historicky druhý seriál (po Black Books), který jsem zhlédla KOMPLETNĚ celý, tzn. všech 7 řad, všech 156 dílů. Ano, byly průměrné díly, ale nebylo jich mnoho, ano, byly lehce podprůměrné či slabší díly, ale těch bylo ještě méně. Kolem třiceti až čtyřiceti dílů bych zařadila mezi absolutní špičku svého žánru - byly to díly, u kterých jsem ani nedýchala, díly, které mě šokovaly, rozplakaly či dojaly.. Přidáme-li výborně zvládnutou linku osobních životů hlavních postav, máme tu jeden z nejlepších kriminálních seriálů ever. A závěrečný vzkaz? 3. řada TOP a na 05x01 nikdy nezapomenu!!! ()

Balet

08. 03. 2007: Viděl jsem pár dílů, ale myslím, že konstrukce bude stále stejná, takže začnu tím, co se mi na tom líbí. Dobrá hudba, prostředí, charismatičtí vyšetřovatelé a celkem drahý look. Co se mi nelíbí a co naprosto ten seriál sráží jsou vyšetřovací postupy. Většinou jenom otevřou krabici, oběhnou místa a svědky a někdo se pod tíhou viny přizná, nebo se to jinak vyřeší "samo". Od detektivního seriálu bych čekal větší komplikovanost a "ahá" efekt... ()

Angie91

Jeden z nejlepších kriminálních seriálů, které jsem měla tu čest vidět. Nejenže dává smysl, ale dokonce se u něho dokážete i pobavit. Občas mě sice překvapuje, jak si lidi dokážou pamatovat detaily po třiceti letech, já nevím ani co jsem měla včera k večeři. PS: Postupem času sem začala být trochu alergická na věčně ufňukaný pohled hlavní hrdinky :/ ()

Reverger

Ponuré, zajímavé a ve většině i překvapivé, naprosto skvělý seriál dnešní doby. Odkrývání staré špíny, je dosti dobrý námět a herecké výkony musím uznat, že byly na jedničku. ()