Reklama

Reklama

Odložený prípad

(seriál)
  • Česko Odložené případy (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvorcovia:

Meredith Stiehm

Hrajú:

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (viac)
(ďalšie profesie)

Série(7) / Epizódy(156)

Obsahy(1)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie (425)

hellstruck 

všetky recenzie používateľa

Podle mě nejlepší z kriminálních seriálů,které jsou vesměs o tom samém-zato Cold Case se liší především flashbacky a kolikrát i stářím případu,což je o něco zábavnější než jen samotné vyšetřování.Vždycky mě z toho až mrazí,ráda zkouším hádat,kdo je vrah.Detektivce Lily se také nedá nic vyčíst a navíc má všechno takovou příjemnou mysteriózní atmosféru. ()

Pajky3 

všetky recenzie používateľa

Podle mě naprosto nejlepší kriminální seriál. Sice se v přibývajících sériích začali trošku opakovat případy, ale to mi ani trosku nevadí. K Odloženkám se vždy moc rád vracím. Navíc opravdu zbožňuji tu konečnou sekvenci se songem a tím zavražděným, kterému byl objasněn COLD CASE. Naprosto nejdokonalejší soundtracky. Kathryn Morris alias Lily Rush se mi dostala hluboko pod kůži a nedám na ní dopustit. Ale kromě ní je i zbytek sboru z Phiadelphie skvělej. BTW, na úplném začátku jí dělá parťáka Justin Chambers neboli Alex Karev z Chirurgů. Už jsem musel dohnat jen díly ze zbývajících dvou sérií. V šesté sérii se nám opět dostalo spousty zajímavých případů, kromě hudby mám strašně rád, když se díly nějak dotýkají sportu, ať už jde o kolečkové brusle nebo kulečník. A taky to přináší vynikající závěrečný dvojdíl z vojenské školy. Sedmá a bohužel i poslední série. Mam rád, že detektivové jsou jen lidi a občas dělají neuvážené kroky a chyby. Nejvíc se s osudem popere Scotty a Vera. V téhle sérii mam moc rád hokejový díl, a závěrečnou gradaci s případem u FBI. Škoda trošku otevřenějšího konce, byl bych rád za další díly, ale bohužel... ()

Reklama

lesumir 

všetky recenzie používateľa

Muj nejoblibenejsi krimi serial, jako jeden z mala, ktery sleduji, take diky K. Morris, ktera je v te roli opravdu dokonala, vynikajicimu soundtracku, ktery je snad nejlepsi, za posledni leta a ten look... :)) Pro me je to vic, nez jen obycejna detektivka, kdybych mohl, dam i vic, nez jen pet hvezdicek. ()

Anderton 

všetky recenzie používateľa

Seriál, ktrorý sám o sebe nie je žiadnym prelomovým dielom. Lenže vznikol v dobe šialene zostrihaných a krvavých CSI počinov a ďalších niekoľko tuctov napodobovateľov. Ide vlastnou cestou, ako keby ostatný seriálový kriminálny svet neexistoval. Uznávam jeho výpravnosť, keď v záujme vierohodnosti prípadov si dajú tvorcovia námahu pomerne verne zachytiť atmosféru doby, v ktorej sa odohral ten ktorý zločin. Ďalším bonusom je absencia techniky, od počítačov po rôzne CSI pomôcky. Poteší aj pekná hlavná predstaviteľka. ()

Aljak 

všetky recenzie používateľa

Aj keď tento seriál už má za sebou dlhú históriu, nikdy som mu nevenoval nejakú väčšiu pozornosť. No v poslednej dobe som si ho veľmi obľúbil. Podľa mňa celkom vydarený námet - vždy na začiatku sa objaví nejaká nová okolnosť, vďaka ktorej je možné otvoriť nejaký doteraz nevyriešiteľný prípad. A na základe nových faktov sa potom vyšetrovatelia začnú zaoberať minulosťou a jej nadväznosťou. Občas je to síce až moc prehnané tou nadlogickou domýšľavosťou, ale aj tak sa mi páči ten štýl v akom sa to celé nesie. Kriminálnych seriálov je síce už ako húb po daždi, no tento aspoň vyniká svojim zaujímavým spracovaním. ()

Galéria (1 036)

Zaujímavosti (24)

  • V 16. epizodě 2. série s názvem "Pomsta" je možné zaslechnout skladbu Elliota Smithe "Waltz #2", kterou Elliot napsal na základě vlastních zkušeností, kdy byl v dětství fyzicky týrán nevlastním otcem, což koinciduje s hlavní dějovou línií celého seriálu. (Anne88)
  • Budova, ve které má sídlo seriálová philadelphská policie, se ve skutečnosti nachází v Los Angeles. Jedná se o budovu Los Angeles Center Studios. V té samé stavbě se také natáčel seriál Vražedná čísla (od r. 2005), kde představovala sídlo FBI, nebo v seriálu Anatomie lži (od r. 2009), kde se objevila ve 13. epizodě 1. série s názvem „Nevinné oběti“. (faraonka)
  • Obchodní centrum, ve kterém se odehrál masakr v prvním díle 4. série seriálu, se také stalo místem natáčení pro finální 24. epizodu 3. série seriálu Mentalista (od r. 2008). (epicride)

Reklama

Reklama