Animatrix: Světový rekord

• USA The Animatrix: World Record (viac)

SVETOVÝ REKORD je príbehom bežca Dana Davisa, ktorému nebol po pozitívnom dopingovom teste uznaný nový svetový rekord. Teraz sa rozhodne očistiť svoje meno v ďalšom závode, ale tentokrát sa priblíži k inej bájnej méte - oslobodeniu sa z Matrixu... (Avathar)

TheDarKnig

Hm, těžko říct, je sice jasné, že autoři znovu chtějí vyzdvihnout sílu člověka i v tak těžké době, ale na druhou stranu, tentokrát je to v dost slabém příběhu, s málo sympatickým hrdinou, a snad až na velkolepý závěr (pointou - ale nečekajte zas takové překvápko, jde to v duchu celého příběhu) a scénu při dobíhání do cíle (opravdu nepříjemná zkušenost) je to dost průměrné.. Ale stejně dávám 4, s tím, že je to spolu s posledním příběhem nejslabší částečka tvořící animatrix. Ale k chybě v matrixu to má stejně daleko :) ()

Gemini

V mém soukromém hodnocení jednotlivých Animatrixů má The World Record vyhrazena superlativa "nejpropracovanější" (scénáristicky) a "nejextravagantnější" (výtvarně). Bohužel vám neprozradím, proč tomu tak je, protože bych za a) prozradil skvělý příběh a b) vizuální stránka je nepopsatelná. A pokud už jste World Record viděli, možná mě chápete... ()

Matty

Hodně statický animák nabízející vlastní vysvětlení nečekaných a náhlých úmrtích/zraněních sportovců, nic moc dojem podporuje slabý scénář. 60% ()

Djkoma

Animací, ale i tématem nejvíce odlišný díl oproti ostatním. Je možné dostat se z Matrixu i jinak, než pomocí sledovací pilulky a několika pomocníků s brýlemi? Je člověk ve svém potenciálu schopen překonat všechny umělé bariéry? A jakou oběť dokáže položit sportovec za překonání těchto nejzazších hranic? Velmi silné. ()

B!shop

Tak nevim, ale tohle mi prislo takovy o nicem. Sice se tu chvilkama projevuje Matrix, ale celkove to mezi ostatni pribehy moc nezapada. Jeden z nejslabsich dilu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Teď se nesmí probrat!" Při sprintu, při kterém praskají svalová vlákna, by se závodník neměl probrat ve vodní lázni a uvědomit si realitu. Jenže Dan Davis při svém trhání tartanu dokáže ukázat záda i agentům a pro mne je to nejlepší puzzle z Animatrixu. A pokud to někdo ještě neví, tak ten rekord je nyní 8,72 s. To bude muset Usain Bolt ještě hodně zrychlit, aby se zase mohl nechat slavnostně vyfotit u výsledkové tabule. ()

H34D

Světový rekord, jakožto příběh s Matrixem nejméně propojený, resp. atmosférou Matrixu nejméně ověnšený, se mi zdá také příběhem nejslabším. Emoce jsou z něj ždímány trošku okatě a kromě té své "neporazitelnosti lidské vůle" více k zamyšlení nenabízí. 6/10 ()

Dadel

Určitě nejhorší díl, který bych tam klidně mohl postrádat. Nehezké výtvarné zpracování a uhozený příběh. V závěru jsem se přistihl, jak volám "Run, Forrest, run!":) ()

TeeAge

|| Scenár: Wachowski brothers, Koji Morimoto, Shinichiro Watanabe, Yoshiaki Kawajiri, Peter Chung, Mahiro Maeda | Hudba: Don Davis, Machine Head, Photek | Produkcia: Michael Arias, Spencer Lamm, Wachowski Brothers | Distribúcia: Warner Home Video || ()

3DD!3

Překonání vlastních schopností se člověku může někdy krutě vymstít. Finální scéna, kdy se běžec zvedá z křesla je pohlcující, jako bych se zvedal s ním. Přesto jde o trošičku slabší díl. ()

kitano

Kratas, ktory si zo sveta matrixu berie to najmystickejsie, nahlbsie a sklbil to v prbehu plnom jemnych a velmi silnych pocitov. Nadherna animacia od tvorcu Ninja scroll a Vampire hunter D. (10/10) ()

Tyler

Zvláštní, oku nepříliš lahodící animace, která vás ovšem vtáhne do příběhu..."Světový rekord" mluví o lidské vůli, která dokáže překonat všechny nástrahy a osvobodit člověčí duši. Z celého "Animatrixu" je to právě "World Record", který v sobě skrývá největší naději. ()

Davies182

Výborná hudba, to je to, co si z tohoto příběhu nejvíce pamatuji. Vizuál mírně pokulhává, ale myšlenka zase dílko vyvažuje do nadprůměru. ()

Tom_Lachtan

Nejlepší část Animetrixu, úchvatný příběh a navíc skvělá animace, kéž by bylo víc Amerických & Japonských animovaných filmů kde by se neanimovalo podle šablony, třebaže klasické anime mám rád. Tenhle druh animace by utáhl i celovečerní film ()