História násilia

• Česko Dějiny násilí (viac)

Tom Stall (Viggo Mortensen) žije šťastný a pokojný život so svojou ženou Edie (Maria Bello) a ich dvoma deťmi v malom mestečku v Indiane. Jedného dňa Tom vo svojej reštaurácii prekazí pokus o lúpež, v sebaobrane zabije dvoch hľadaných zločincov a jeho idylický život sa od základov otrasie. Tomovo hrdinstvo priláka médiá a on sa ocitne vo svetlách reflektorov. Snaží sa vrátiť späť k svojmu jednoduchému a obyčajnému životu, no márne... Navyše sa objaví záhadný muž (Ed Harris), ktorý tvrdí, že mu Tom v minulosti ublížil. Okrem tajomného muža sa musia Stallovci vysporiadať aj so svojím vzájomným vzťahom, ktorý sa pod vplyvom okolností začne pomaly rúcať... (oficiálny text distribútora)

Darth Kedr

Příběh o prostém človíčkovi, na kterého nečekaně dolehne jeho temná minulost a on se s ní musí vypořádat. Zajímavý film, ale působí tak nějak mdle. Zpočátku to vypadá jako zobrazení života na americkém venkově, ale jakmile se na scéně objevil Ed Harris, říkal jsem si, že to bude stát za to - a taky že stálo. Jenže ouha, tenhle borec opět rychle a nečekaně skončí. A pak už se to zvrhne v prostý akčňák. No, mohlo to být lepší. ()

calculus

Žádná filmová "díra do světa". Jednoduchý a celkem předvídatelný příběh (mysteriózní, tak to mě pobavilo), poměrně krátká stopáž. Nemyslím to ale zase tak negativně, protože Dějiny násilí Cronenberg natočil velmi solidně a bez zbytečných dochucovadel a serepetiček. To se mi líbí, bavilo mě to. Zvlášť oceňuji výběr herců, tj. Mortensen, Bello, Harris. A některé scény s Marií Bello, no jasně! ()

Gortyna

Slaboučká béčková detektivka, jen z Ed Harrise jsem měl radost, že jsem ho zas po letech viděl. Ono to nemuselo být tak slabé, kdyby jen ti herci nebyli vedeni, aby hráli jak v nějaké americké telenovele. To oslovování "miláčku", "lásko", "mám tě ráda" jednoho odradí. Některé scény byly bizarní, například milování na schodech. A kýč v podobě závěrečné scény (holčička s talířem a příborem) jen korunoval nepovedený opus. ()

Vivian

Film dobrý, ale nemůžu si pomoct, musím napsat to, co tu přede mnou napsalo už x jiných - překlad názvu značí naprosté nepochopení, ve filmu nejde o žádné dějiny násilí, nýbrž o násilnou minulost, která dohnala jednoho člověka. Víc dobrých překladatelů do filmu! ()

Kub_ees

Výborný thriller, so skvelým rozjazdom, ktorý svojou pútavosťou udrží pozornosť až do konca. Naozaj skvelý, jednoduchý premyslený príbeh, podaný zaujímavým spôsobom. K hlavnej postave, ktorú Mortensen stvárnil výborne som si však nevytvoril nijaký vzťah a ani obraz o ňom. Ani neviem či som mu držal palce, ten zvrat bol trochu predvídateľný ale celkovo boli scény vo filme kvalitné a drsne natočené. Film bol celkovo pútavy, nenudil som sa a výborne sa na to pozeralo. Rozhodne je to film, ktorý má čo ponúknuť. ()

pollstro

Rádoby psychologický detailní rozbor násilí a jeho vlivu na vjem blízkého a širokého okolí, který má v samotném důsledku skutečně nepatrný, takřka neexistující hlubší význam, který by v divákovi spustil reakci myšlenek a hlubší zájem o detailnější studii. Svým způsobem jednoduše vedený a přímočarý film, jenž neustále vyvolává pocit geniální zápletky, která se postupně vytrácí a následně takřka upadá. Cronenberg a jeho režie je i přesto celkem působivá a dokáže si po celou dobu získat pozornost, ačkoliv celkové vedení veškerých scén skrz detailní záběry mi po velmi krátké přišly spíš na obtíž, než jako prvek, který by měl podpořit psychologii postav. Žánrová přeměna z psychologického dramatu do akčního filmu působí vskutku nelogických dojem a do celkového kontextu filmu a o tom, o čem se snaží vyprávět, mi jednoduše nesedí. Kromě nadprůměrných hereckých výkonech a dvou erotických scén, v čele s vynikající scénou na schodech, nemá A History of Violence skutečně co jiného nabídnout. V rámci kinematografie existují jiní filmový zástupci, kteří pojem násilí rozebrali do naprostého detailu mnohem efektivnějším a preciznějším způsobem. "This isn't a completely dead eye. It still works a bit. The problem is, the only thing I can see with it is Joey Cusack. And it can see right through him. Right through your husband, Edie. I see what's inside him, what makes him tick. He's still the same guy." ()

PaTeXx

Zajímavý, příjemný, poklidný příběh s výbornými hereckými výkony. Cronenberg nám ukázal několik různých způsobů, jak se dají jednotlivé pasáže zrealizovat. Mohli jsme vidět ojedinělé detailní porno, detailní zkrvavené ksichty po soubojích a na závěr detailní mimiku obličejů v rodině Stallových (hlavní páreček byl skvělý). I přes tohle všechno musím dát nakonec jen trojičku za zpomalené tempo v poslední třetině filmu. I tak mám z této zvláštní anomálie velmi dobrý dojem. ()

PCHE

Cronenberg opäť v akcii! Aj keď akcia je asi to posledné, čo v Davidových filmoch uvidíme. Príbeh muža, ktorého dostihla vlastná minulosť a zasiahla celú jeho rodinu, sama osebe nie je až taký originálny námet. Pod Cronenbergovou réžiou sa námet mení na pre väčšinu divákov ťažko stráviteľné sústo, v ktorom sa nezaprie režisérova fascinácia pre telesnosť a minimalizmus prejavu. Pre fanúšikov povinnosť. ()

Doctord

Kdo by to na začátku do Vigga jako hlavního představiteli řekl,já rozhodně ne:-) Ale od půlky filmu už bylo pro mne vše předvídatelné a "nudné".SBOHEm_( ()

szabi

Film, ktory sa neda nedoporucit... Ed Harris je bohem, ktory si ukradol cely film pre seba. Uz len kvoli nemu sa to oplati pozerat! ()

damdamh

Byl jsem fakt tak naivní a myslel si, že Toma si fakt s někym spletli? Chyba a Cronenberg mě v tom nechal pěkně dlouho máchat. Skvěle zahrané a režírované pevnou rukou. Film si plyne svým tempem, které není nikterak závratné, ale rozhodně nenudí a konstantní rychlostí se dostává do cíle. ()

Groower

Tak takhle má vypadat správnej thriller. Drsnej Mortensen jako nikdy (moh by si zahrát v nějakým akčňáku), super sexy mamka Maria Bello a ďábelský Ed Harris mě perfektně bavili od začátku až do konce. ()

pierre9

Nebyť toho pridlhého úvodu a občas až nechutného ukazovania šťastnej americkej rodinky, bolo by to za štyri, takto som musel ubrať. ()

Nerajohn

Viděl jsem teď podruhé, a už mě to nudilo. Film skoro vypadal, jako kdyby měl skončit už po hodině, ten konec mě nijak nezaujal. To první momenty v motelu nátačené bez střihů jsou mnohem lepší. Celkově ale zklamání. Mírné. ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

David Cronenberg plánuje seriál

David Cronenberg plánuje seriál

02.09.2018

Režisér Východních příslibů nebo Dějin násilí David Cronenberg si poprvé vyzkouší televizní formát. Na festivalu v Benátkách to oznámil novinářům, podle jeho vlastních slov se pak jedná dlouhodobě o… (viac)

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)